"הסייעות נשמעות בהקלטות כשהן לועגות לילדים ומאיימות עליהם" • גן ילדים בחיפה

גן ילדים בחיפה • אילוסטרציה - אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: ירון כרמי)

"עד שכל הסייעות המתעללות לא יעזבו את הגן, לא נפסיק להפגין"

אימהות לילדים עם צרכים מיוחדים מגן בחיפה, לא מוכנות לקבל מצב בו סייעות שהוקלטו מתעללות מילולית בפעוטות, נותרו לעבוד בגן. "יש לי הקלטה של הסייעות", אומרת אימא לאחת הילדות, "אפשר לשמוע את הסייעות לועגות לילדים ומאיימות עליהם. אני ושאר ההורים לא מוכנים לקבל את זה שהסייעות האלה עדיין עובדות בגן ואותו דבר גם לגבי הגננת. אני מבינה שהגננת כנראה לא התעללה בילדים, אבל היא הייתה בגן ואפשרה את הפגיעה בילדים שלנו ולכן אין לה יותר מקום בגן".

האם החלה לחשוד

הפרשה הקשה התחילה לפני למעלה משבוע. אחת האימהות חשדה שמשהו לא תקין מתרחש בגן, זאת בעקבות התנהגות חריגה שקלטה אצל בנה. הילד סיפר לאימו כי הוא מרגיש עצוב והאם חשדה שזה בשל משהו שקורה בגן. בשל העובדה כי בגן לא מותקנות מצלמות, לא היתה כל אפשרות לדעת מה מתרחש בו מאחורי הדלת הסגורה. האם החליטה כי תשלח את הילד לגן עם מכשיר הקלטה.

עיריית טירת כרמל – רחב

לועגות לילדים על קשייהם

כששמעה את ההקלטות והבינה מה באמת קורה בגן כשההורים אינם בסביבה, נחרדה עד עמקי נשמתה. דבר שאולי מוסיף לעומק הזעזוע, הוא שמדובר בגן לילדים עם צרכים מיוחדים, שמגיעים אליו ילדים עם תסמונת דאון ועם בעיות מורכבות נוספות, וכששומעים את הסייעות לועגות לילדים על הקשיים שלהם ואף מאיימות לפגוע בהם בשל המוגבלות עימה הם מתמודדים, לא ניתן שלא להתקומם ולזעום על עומק האכזריות ונוקשות הלב. למוצר לציין כי התעללות מילולית בילדים באשר הם היא מחרידה ובלתי ניתנת לעיכול, ובכל מקרה מדובר בהתנהגות בלתי נתפסת כלפי חסרי ישע שהמטפלות והסייעות הללו היו אמורות להשגיח עליהם ולהיטיב עימם.

גן ילדים בחיפה - ארכיון (צילום: ירון כרמי)
גן ילדים בחיפה • אילוסטרציה – אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: ירון כרמי)

המשטרה פתחה בחקירה

האם העבירה את ההקלטות שבידיה למשטרה, שפתחה בחקירה. שתי סייעות כבר הושעו, והגננת, שאינה מואשמת בפרשה, מסרה עדות על מה שהתרחש בין כותלי הגן.

ההורים מוחים על השארת הגננת בתפקידה, שכן היא היתה עדה להתרחשות ולא מנעה את ההתעללות בילדיהם, על כן, כך אומרים ההורים, אין הם מוכנים כי תמשיך לעבוד בגן.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי החקירה נמצאת בעיצומה: "שתי סייעות נחקרו במשטרה. הן לא בגן, אבל גם לא עצורות".

אנחנו נפגין עד שלא תישאר בגן אף מתעללת

"הבת שלי בבית כבר 4 שבועות", אומרת בכאב אחת האימהות, "זה מאוד מורכב בשבילנו, שהיא בבית, אבל אין לנו ברירה. אני לא יכולה לשלוח אותה לגן שבו היא עברה את מה שהיא עברה, כשחלק ממי שפגע בה ולא שמר עליה עדיין נמצא בגן. לכן מחר אנחנו יוצאות להפגין מול העירייה. לא נקבל מצב שבו חלק מהפוגעות בילדים שלנו עדיין מגיעה לעבודה בבוקר כאילו כלום. לא נשלים עם פגיעה בילדים שלנו".

"איך נשים בלי לב מסוגלות להתעלל ככה בילדים? היא תוהה בעצב. "גם ככה החיים שלהם לא פשוטים וגם שלנו, ההורים. עכשיו אנחנו מתמודד עם התוצאות של ההתעללות הזו, ורואים רגרסיה במצבם… הבת שלי מאוד סובלת בגלל הצעקות עליה ואנחנו מטפלים בה כמה שאנחנו יכולים. אבל מישהו צריך לתת את הדין על זה ואנחנו לא נוותר".

תגובת העירייה תצורף לכתבה כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. רונית אמר/ה

  מ ז ע ז ע !!! שכל ההורים ישלחו מכשיר הקלטה עם הילדים שלהם? לא ייאמן כמה רוע יש לצוות שעובד בגן !!!
  צריך פיתרון לזוועות האלה , לפתוח את הנושא לכלל הציבור על מנת לחשוב על פיתרון סופי ומוחלט לרשע ולאכזריות !!!

 2. אבי כהן אמר/ה

  הזוי 🤦🏼‍♂️
  ליבי עם ההורים 💔

 3. הורה אמר/ה

  על הילד/ה שלי נמצאו סימני אלימות פיזית. הקטע שאין מצלמות אבטחה בגן. מתסכל שאין שום דרך לקשר את סימני המכות לסייעות המוזכרות בכתבה – שעשו זאת בודאות של 100%.

הגיבו כאן לכתבה