המאבק אחרי הסרטן – המאבק להתקבל לביה”ס – לינוי סוסאן

אחרי מאבק ממושך בו ניצחה הילדה לינוי סוסאן, בת 8 מחיפה את הסרטן היא יוצאת למאבק להתקבל לבית ספר נזירות הכרמלית בחיפה בו לומד אחיה התאום. המנהלת מסרבת לקבלה בטענה כי מועד ההרשמה הסתיים.

 

לינוי בתקופת המחלה ואחרי (צילום: אלבום אישי)
לינוי בתקופת המחלה ואחרי (צילום: אלבום אישי)

מגיל ארבע הילדה לינוי סוסאן, (בת 8 היום) מחיפה התמודדה עם מחלת הסרטן ונאבקה עד שניצחה בגדול. במהלך ארבע השנים חייה של לינוי, הסתכמו באשפוזים ממושכים בבית החולים, בטיפולים כימותרפיים אינטנסיביים וקשים, השתלת מח עצם, בידוד ושיקום ארוך שעוד לא הסתיים.

את המזכרת האחרונה מתקופת המאבק בסרטן (הצתנר) התקן תוך-ורידי אותו מכניסים לגוף לאורך תקופת הטיפול ודרכו מועברות התרופות ומבוצעות בדיקות הדם הוצא מגופה של לינוי, בחודש האחרון. אחרי שהסיפור תם ונשלם פנו הוריה לבית ספר נזירות הכרמלית בחיפה על מנת לרשום אותה לשנת הלימודים הבאה כדי שתתחיל לחזור לשגרה כמו כל ילדה נורמלית בגילה. החזרה לשגרה ולספסל הלימודים כרוך בליווי פסיכולוגי והוא ייעשה בהדרגה כשבהתחלה לינוי, צריכה להגיע לבית הספר 2-3 פעמים בשבוע לשעה אחת על פי המלצת הפסיכולוגית המלווה.

לתדהמתם של ההורים מנהלת בית הספר היסודי, סירבה לקבל את הילדה בטענה כי ההרשמה הסתיימה בחודש מרץ וקבלתה לבית הספר תגרום לחריגה במספר התלמידים בכיתה.

הוריה של לינוי לא ויתרו, וניסו להסביר למנהלת את חשיבות קבלתה של לינוי לבית הספר. לינוי שהיתה מבודדת בארבע השנים האחרונות, ומנותקת מחברה, מכירה רק חבר אחד והוא אחיה התאום. תקופת המחלה, הטיפולים והשיקום מנעו מלינוי, ליצור קשרים חברתיים ובניית קשרים וחברות כמו שאר הילדים, וזה מאוד חשוב ובריא לתהליך השיקום שלה להיות בחברת אדם אחד לפחות שהיא מכירה. אבל כל זה לא עזר. המנהלת עדיין מסרבת בתוקף. ההורים לא הרימו ידיים ופנו, לנציגים ובכירים מהעדה הנוצרית על מנת לעזור וכן לחברי כנסת ערבים ולעיריית חיפה, אך כלום לא השתנה.

הוריה של לינוי, אמיר וקריסטין סוסאן, החליטו לצאת למאבק ברשתות החברתיות על מנת לשנות את החלטתה של המנהלת. בינתיים הרשת גועשת ותומכת.

בשיחה לחי פה סיפר אמיר סוסאן, אביה של לינוי: “אנחנו רק מבקשים שלינוי תתקבל לבית הספר ותתחיל לחזור לשגרה. עברנו כל כך הרבה בארבע השנים האחרונות. ועם מעט הכוח שנותר לנו אנחנו יוצאים עכשיו למאבק רק כדי שהבת שלי שבבית הספר יודעים את הסיפור שלה תתקבל לשנת הלימודים הבאה. מה כבר ביקשנו? אני עדיין לא מבין ולא מוצא סיבה מוצדקת לסירובה של המנהלת. זה מאוד חשוב שהיא תהיה רשומה באותו בית ספר בו לומד אחיה שהוא האדם והחבר היחיד שהיא מכירה ומאוד חשוב שתהיה רשומה בבית ספר נוצרי כי בשנה הבאה אמור להתקיים טקס דתי שלקראתו מכינים את הילדים ומאוד חשוב לנו שהיא תעבור אותו יחד עם אחיה. הבקשה שלנו היא שהמנהלת תיפתח את ליבה, תגלה רגישות ותבין את חשיבות קבלת לינוי לבית הספר. אנחנו נאבק עד הסוף עד שלינוי תתקבל”.

מבית הספר טרם התקבלה תגובה.

003-_לינוי_סוסאן.jpg

הילדה לינוי סאסאןתחלואה חריגה בחיפה

הגיבו כאן לכתבה