באנר טירת כרמל עצמאות

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו',...

שידור חי ◄ הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

(חי פה) - צפו בשידור החי מההפגנה במרכז חורב....

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

מטען חבלה במשקל של 2 ק"ג חומר נפץ נתפס בחיפה

מהמשטרה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: מטען חבלה רב עוצמה,...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי...

היצורים הימיים בריף בת גלים • מתנות יום הולדת מאהוב ליבי

מאי, חודש יום הולדת וים מתנות מאהוב ליבי, הכחול...

הפירמידה של מאסלו והמציאות בשנת 2024 • חוסר בטחון וצורך במנהיגות ראויה

אברהם מאסלו, פסיכולוג חברתי יהודי אמריקאי שחי בתחילת המאה...

עשייה מאהבה ללא תנאי • האגודה למען החייל

מאז ה 10 לאוקטובר האגודה למען החייל באזור חיפה,...

ילדים עם צרכים מיוחדים בצל המלחמה באוקראינה • האקדמית גורדון בפרויקט תמיכה נוגע ללב

האקדמית גורדון מקיימת פגישות תמיכה בזום להורי ילדים בעלי צרכים מיוחדים באוקראינה בצל הלחימה

האקדמית גורדון בפרויקט מרגש במיוחד בצל המלחמה באוקראינה: מפגשים טיפוליים עם הורים לילדים עם צרכים מיוחדים מאוקראינה, הורים שאינם יכולים לעזוב את עירם בשל מגבלה פיזית, נפשית או רגשית של הילדים. בכך, מסייעת המכללה להתמודדות של ההורים בסוגיות מצבי משבר וטראומה לאור המלחמה. 

פרופ' רונדה סופר, ראש המחלקה הבין-לאומית באקדמית גורדון:

מערך החינוך המיוחד בישראל הוא אחד המובילים בעולם, והחוג לחינוך מיוחד באקדמית גורדון מוביל בשיטות ההוראה המתקדמות.  מסיבה זו, שמחנו מההזדמנות להמשיך לספק יעוץ ותמיכה להורים ולצוות החינוכי במקום.
ד"ר רונדה סופר ראש המחלקה הבינלאומית באקדמית גורדון (אלבום אישי)
ד"ר רונדה סופר ראש המחלקה הבינלאומית באקדמית גורדון (אלבום אישי)

עוד טרם המלחמה

ארגון המוסדות הפילנתרופיים היהודים בבוסטון ביקש עוד ב-2002 מהמכללה לקחת חלק בתוכנית ייחודית בעיר דניפרו באוקראינה. התוכנית, המנוהלת על ידי ד"ר יפעת רוטנברג תדמור, ראש החוג לחינוך מיוחד באקדמית גורדון ופרופ' רונדה סופר, ראש המחלקה הבין-לאומית בגורדון, מבקשת לקדם חינוך מיוחד לילדים באמצעות מרכז חינוכי (ERC) של הקהילה היהודית בעיר. במסגרת שיתוף הפעולה, המכללה שולחת מדי שנה מומחים בתחומים שונים של חינוך מיוחד (מרפאים בדיבור ושפה, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, מומחי קריאה ומתמטיקה, מטפלים באומנות, פסיכולוגים) לספק סדנאות אינטנסיביות לצוות המרכז ולאנשי מקצוע רלוונטיים. ההדרכה באתר מצטרפת לשיחות ועידה וירטואליות על ידי המומחים של GACE בחינוך מיוחד. 

יפעת רוטנברג, ראשת החוג לחינוך מיוחד מכללת גורדון (אלבום פרטי)

המצב רק מחמיר

עם תחילת המלחמה עלה החשש כי המיזם יאלץ להיפסק, אולם לא כך היה. צוות המכללה אף התבקש להפוך אותו לסדנה המותאמת למצב עבור ההורים. חשוב לציין כי ילד על הרצף האוטיסטי מתקשה להסתגל לשינויים. הוא מעדיף להישאר בעיר שלו ובמקום אותו הוא מכיר גם אם כרגע הוא מופגז, והסיטואציה מורכבת במיוחד במצב של מלחמה. מסיבה זו, נוצרה סדנה מותאמת להתמודדות של ההורים עם הבעיות של הילדים שמחמירות כמובן בתנאים אלה ומתן אוזן קשבת ותמיכה במצוקותיהם.

אימהות ומטפלות

המפגשים מתקיימים עם הורים מהמרכז הטיפולי בעיר דנייפרופטרובסק שבאוקראינה, המטפל בילדים עם מוגבלות שכלית, אוטיזם ושיתוק מוחין על ידי אימהות לילדים עם צרכים מיוחדים, שחלקן פסיכולוגיות, קלינאיות תקשורת ונשות מקצוע אחרות בתחומים הנוגעים לחינוך המיוחד. 

הרצאות בתחומים שונים

המפגשים כוללים הרצאות של מרצים מהחוג לחינוך המיוחד באקדמית גורדון, בתחומים שונים: הכנה לחיים בוגרים, הכוונה עצמית, משחקי למידה, פיזיותרפיה, וויסות עצמי בלמידה, התמודדות משפחה עם ילד עם צרכים מיוחדים, טכנולוגיה, שילוב, פיתוח מיומנויות חברתיות ועוד. 

תרגום לרוסית – אונליין

ההרצאות מועברות בעברית ומתורגמות לרוסית, "אונליין" ע"י דוברת עברית/רוסית המועסקת ע"י המרכז. השנה, אף הוחלט למסד את ההרצאות לכדי קורס, שיכלול את הרצאות בתחומים השונים. כל ההרצאות מוקלטות ומתורגמות לרוסית. 

שיתוף הפעולה נוצר על רקע הזנחת התחום הטיפולי בחינוך המיוחד בכל הגוש המזרחי בתקופת מסך הברזל, אשר נמשכה גם הרבה לאחר שנפל. 


צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

האקדמית גורדון
האקדמית גורדוןhttps://www.gordon.ac.il/
האקדמית גורדון שואפת להכשיר מורים-מחנכים ומנהיגים מובילי חידושים בהוראה ובחינוך המגלים מעורבות בקהילה. ברוח זו, מדגישה המכללה מצוינות אקדמית והבניית ידע פרופסיונלי, המתבסס על תאוריות עדכניות ועל שילוב טכנולוגיות מתקדמות והתנסויות בהוראה.

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

הדגים שאנו אוכלים – איך בוחרים דג טרי בשוק ונזהרים מסיכונים שבקניית דגים מקולקלים

מאז ימי קדם, האדם חי מציד ומדיג. בחלוף השנים, עם הגידול האדיר באוכלוסייה בעולם, עלתה הצריכה באוכלוסית הים ושטחי הים החלו להיות מנוצלים לצרכי...

התפרעות אוהדי הכדורגל: עשן כבד ביציע • הדרבי החיפאי בסמי עופר הופסק

(חי פה) - ברגעים אלה (שבת, 25.5.2024) בדרבי החיפאי, נזרקו ביציעי המגרש באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה האבוקות הירוקות. המשחק הופסק לדקות ספורות. נדמה...

שידור חי ◄ הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

(חי פה) - צפו בשידור החי מההפגנה במרכז חורב. מוקדם יותר התקיימה צעדה ממרכז הכרמל ועד צומת חורב. הודעת מטה "מחאת העם חיפה" חיפאיות וחיפאים, תושבי...

תאונה עם חזיר בר בחיפה – אזהרה (!) הוידאו קשה לצפיה

(חי פה) - מכת חזירי הבר בחיפה - לחי פה מגיעים דיווחים על תאונות בין כלי רכב, כמעט מדי שבוע. שמאי הרכב מדווחים לחי...

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו', 25/5/24. בשעות הערב התנשאו הגלים לגובה של כ-150 ס"מ והזרמים היו חזקים מאד. סביב השעה...