מרחב כרמל של המשטרה נחנך • "עושים ולא רק מדברים, התוצאות כבר נראות בשטח" ◄ צפו

מפקד מחוז חוף, ניצב יורם סופר ומפקד מרחב כרמל נצ"מ אלי מגן (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

חנוכת מרחב כרמל • א' 20/4/22

מרחב כרמל של המשטרה נחנך היום (ראשון 10/4/22) בהשתתפות מפקד מחוז חוף ניצב יורם סופר, מפקד המרחב נצ"מ אלי מגן, קצינים וקצינות רבים וראשי עיריות, ביניהם ראש עיריית טירת כרמל אריה טל, ראש עיריית נשר רועי לוי, ראש מועצת עוספיה בהיג מנסור, ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, ראש המועצה האזורית זבולון – מטה אשר ומכובדים נוספים.

מרחב כרמל שנחנך היום ברחוב דרך בר יהודה 18 בחיפה, החל לפעול בחודש אוגוסט האחרון וכולל שלוש תחנות: חיפה, טירת כרמל ונשר, ויפקד על יישובי רכס הכרמל, דלית אל כרמל ועוספיה, זאת במטרה לייעל את השירות לאזרח ולטייב את המאבק בפשיעה.

מפקד המרחב, נצ"מ אלי מגן • צפו


נצ"מ אלי מגן עם סיפור אישי מיוחד המרגש

"היום, כשאני חונך את המרחב ומקבל באופן רשמי את האחריות על מרחב כרמל, אני בעצם סוגר מעגל" אמר מפקד המרחב נצ"מ אלי מגן ובזאת התכוון לסיפורו האישי המרגש, שכן הוא עצמו התגורר וגדל בקומה השנייה של המבנה בהיותו ילד, עד הגיעו לגיל שבע. נצ"מ מגן הקריא את המכתב שאביו פנחס מונסנגרו (ששינה לאחר מכן את שם משפחתו למגן), למפקד שלו בשנת 1966, בו ביקש לקבל דיור משטרתי. אביו, שהתגורר בדירת חדר בקריית ים א' עם גג מפח וללא מרצפות, בדירה שהיו בה נזילות, הצפות ורטיבות, כתב למפקדו: "גרתי בדירה בהיותי רווק ללא בעיה, אלא שעכשיו המצב השתנה. אני נשוי ואבא לילד והמצב נהיה יותר קשה ואי אפשר לזוז. שמעתי כי התפנו דירות התחנה במזרח חיפה ומבקש להתחשב במצב הנוכחי".

המפקד אכן התחשב וכך עבר מגן עם רעייתו ובנו אלי, שכאמור גדל בדירה הזו עד גיל שבע, והיום הוא מפקד על המרחב בבניין ילדותו.

נצ"מ אלי מגן מפקד מרחב כרמל (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

יהודים, מוסלמים, נוצרים ודרוזים

נצ"מ אלי מגן אמר עוד: "מרחב כרמל החל לפעול בחודש אוגוסט האחרון והוא כולל שלוש תחנות חיפה, טירת כרמל ונשר וכולל יישובי רכס הכרמל, דלית אל כרמל ועוספיה. אזור אורבני שבו גרים יהודים, מוסלמים, נוצרים ודרוזים, כולם יחדיו. אזור שנמצאים בו שלושה בתי חולים, נמל, מוסדות אקדמיים, מגרש כדורגל עירוני, אזור תעשייה ושמורות טבע. לעשות שינוי בארגון ובכלל זה לא פשוט, מורכב ודורש אומץ והליכה בדרך שמאמינים בה".

משטרת מרחב כרמל (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

פיקוח ויעדים ברורים

"היום אנחנו עומדים גאים במרחב כרמל והתוצאות נראות בשטח שירות לאזרח יותר מהיר במיוחד בימים טרופים אלו, ואנחנו רואים כמה שזה דרוש. כמות יותר גדולה של עבריינים שמוגשים נגדם כתבי אישום, הורדת מקרי הירי בתחום המרחב ויש כבר ירידה. טיפול בנוער שחרג והבאתו לנתיב הנכון. טיפול במשפחות וארגוני הפשע שמנסים להיכנס לאזור וזאת בעצם משנתי. עם יחידת יס"מ מרחבית נצליח להגיב לאירועי סדר במהירות ויעילות עם יחידה ללוחמה בפשיעה מורכבת שכבר פענחה תיק רצח מורכב שכולל גיוס עד מדינה. ככה נטפל בפשיעה הגבוהה. עם פיקוח ויעדים ברורים בתא שטח שהפיקוד והשליטה יהיו יותר יעילים".


מפקד מחוז חוף, ניצב יורם סופר • צפו


"היינו בסדר, אבל אפשר לעשות יותר טוב"

"לא כולם יכולים לראות את מה שאני רואה בעין", אמר מפקד מחוז חוף, ניצב יורם סופר, "אני רואה בעין את התוצאות והאפקטיביות, אנחנו הרבה יותר אפקטיביים. בחרנו בנצ"מ אלי מגן למפקד כי הפרספקטיבה שלו כמפקד ימ"ר לראות את הפשיעה המורכבת בכל המחוז ולא במקום נקודתי בחרנו מפקד עם ניסיון, איש נעים הליכות עם סיפור חיים".

מפקד מחוז חוף, ניצב יורם סופר ומפקד מרחב כרמל נצ"מ אלי מגן (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

שירותי משטרה יותר טובים

עוד אמר ניצב יורם סופר: "הרעיון בהקמת המרחב הוא לתת שירותי משטרה יותר טובים. אני חושב שהיינו בסדר, אבל כשמסתכלים בתוך הבית אפשר לעשות יותר טוב. זאת היתה המטרה. אני חושב שהזמן יעשה את שלו. יש עוד דברים לעשות בשטח הזה, לשפר חלק מהמקומות, להוסיף כוח אדם כי צריך את זה. לפתוח עוד נקודות משנה בגזרות אחרות בתוך המחוז כי בסוף האזרח הוא אזרח וכשיורים בחיפה ואתה בודק אם העבריין מפה או משם, זה לא משנה כי התחושה היא אותה תחושה".

נצ"מ אלי מגן , בן 55 נשוי ואב לארבעה , מתגורר בעתלית. התגייס למשטרה בנובמבר 1992  וכעבור כ- 6 שנים סיים קורס קצינים ייעודי. עם סיום קורס קצינים שובץ  לצוות  ההדרכה של בית הספר. מאוחר יותר חזר להדרכה מפקד מחלקה בקורס קצינים. שימש במספר תפקידי מפתח משמעותיים: קצין מודיעין ובילוש בתחנת זבולון, ק. אגף חקירות ומודיעין בתחנת חיפה, מפקד תחנת טירת כרמל, מפקד תחנת עכו, מפקד ימ"ר חוף וכעת משמש מפקד מרחב כרמל.

טקס חנוכת מרחב כרמל – משטרה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
נצ"מ אלי מגן מפקד מרחב כרמל ורעייתו (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
טקס חנוכת מרחב כרמל – משטרה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. מיכאל אמר/ה

    בשעה טובה !

הגיבו כאן לכתבה