ד"ר ויקטור חזנוב אחראי פסיכיאטריה ילדים ונוער בכללית חיפה קיבל פרס עובד מצטיין

ד"ר ויקטור חזנוב במרכז ((צילום: שאולי לנדנר - עבור כללית)

ד"ר ויקטור חזנוב, אחראי תחום פסיכיאטרית ילדים ונוער במחוז חיפה וגליל מערבי, קיבל פרס עובד מצטיין ממנכ"לית הכללית

בטקס חגיגי שנערך לאחרונה בכללית בהשתתפות הנהלות המחוזות, הנהלות בתי החולים ומשפחות העובדים המצטיינים, הוענק פרס העובד המצטיין לשנת 2021 לד"ר ויקטור חזנוב, אחראי תחום פסיכיאטרית ילדים ונוער במחוז. 

רות רלבג, מנכ"לית כללית בירכה ואמרה:

הקורונה הציבה בפני עובדי כללית אתגרים שדרשו מענה מהיר, איכות מקצועית, אומץ, גמישות מחשבתית ואהבת אדם. הצטיינות ומצוינות הן מילים השלובות בעשייה שלנו ובחתירה לשיפור מתמיד של עובדי כללית. המצטיינים שלנו בחרו לא רק מקצוע, אלא שליחות, עובדים שמגשימים ומקיימים אותה מדי יום במסירות שאין שנייה לה. מצוינות היא דרך חיים, בחירה בחיים של נתינה ואהבה לזולת. העבודה של המצטיינים מעוררת השראה בצוותים, במטופלים ובבני משפחתם. יישר כוח למצטיינים כמובילים, ולכל אלפי העובדים המצוינים שלנו, ועשרות הצוותים המעולים שאתם מייצגים כאן היום. בהזדמנות זו אני מודה למשפחות היקרות שלכם על התמיכה בכם, תמיכה המאפשרת, דוחפת ומעודדת אתכם להצטיינות על היותם שותפים להצלחה שלכם ושלנו. 

ד"ר ויקטור חזנוב למד רפואה בחוג לרפואה באוניברסיטת מוסקבה ואת ההתמחות בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר ביצע במרכז הרפואי גהה מקבוצת כללית. בתום ההתמחות החל את עבודתו בבית חולים "מזור" של משרד הבריאות, שם הקים את מרפאת הנוער ואף ניהל אותה.

לפני כ-6 שנים, עם החלת הרפורמה של בריאות הנפש, היה שותף מוביל בהקמת שלוש מרפאות נוספות מעבר לקיימות במחוז, וכיום בתהליכי פתיחה של מרפאה נוספת.

ד"ר חזנוב פיתח שירות ייחודי לחברה הערבית שנותן מענה אבחוני וטיפולי, המביא גם למודעות, וגם לפתיחות ומוכנות לקבל שירות בתחום זה בחברה הערבית.

כיום ד"ר חזנוב מנהל את המערך הפסיכיאטרי לילדים ונוער במחוז, במסגרת זו הוא חונך, מכשיר ומלווה את מנהלי המרפאות בשלוחות השונות, כולל את הצוותים מכל הסקטורים הרלוונטיים למתן מענה ומעטפת רב מקצועית. כמו כן, הוא שותף לבנייה וייעול של תהליכי העבודה בתחום. 

במהלך הטקס סופר על פועלו של ד"ר חזנוב, שמאמין בהכשרת הדור הצעיר של המומחים בתחום, כשהמערך במחוז כולו מוכר להתמחות לפסיכיאטרית ילדים ונוער, בהתאם לאישור המועצה המדעית. 

מימין: יורם סגל, סמנכ"ל קהילה, אורנית בר טל, סמנכ"לית משאבי אנוש, ד"ר ויקטור חזנוב, רות רלבג, מנכ"לית הכללית ורונן נודלמן, מנהל מחוז חיפה וג"מ (צילום: שאולי לנדנר – עבור כללית)

ד"ר חזנוב הוא איש רב פעלים, שותף בפורום הלאומי למניעת אובדנות ונכון לקבל כל פנייה ולסייע בזמן אמת.

ד"ר חזנוב מקדם עבודה אקדמית במחוז חיפה וג"מ, שותף למחקרים ומקיים אחת לשבוע מפגש Journal Club לפסיכיאטרים של הילדים במחוז ובנוסף מעביר הרצאות לנוער ולמורים בבתי ספר, משמש כבוחן במבחני שלב ב' ומשרת במילואים בהתנדבות כפסיכיאטר בחיל האוויר. 

"ד"ר חזנוב בעל גישה מיוחדת לילדים ולהוריהם והוא אהוב על המטופלים ועל הצוות כאחד. אדם רגיש וערכי מחד, ומאידך מציב סטנדרטים מקצועיים ושירותיים גבוהים. העשייה היום יומית, המקצועיות והמסירות, הגישה השירותית והאנושית, הנתינה מעל ומעבר למען המטופלים של ד"ר חזנוב מהווים מודל לחתירה מתמדת למצוינות", סיכם רונן נודלמן, מנהל מחוז חיפה וג"מ בחיפה. 

הגיבו כאן לכתבה