הושק מרכז השיט בעיר על שם רב חובל סדנאי

ראש העיר אנשי ציבור רבי חובלים וותיקים ושייטים צעירים באו להצדיע ולהודות לרב חובל ראובן סדנאי

קטע מ”החוף השקט” שבו מתקיימת פעילות השייט יישא מעתה את שמו של רב חובל ראובן סדנאי מרבי החובלים הוותיקים והמנוסים של ישראל ובעליה של חברת הספנות “קורל”. רב חובל סדנאי עוסק כבר שנים רבות בטיפוח השייט בחיפה בכלל והשייט התחרותי בפרט.
ראש העיר חיפה יונה יהב סיפר כי הוא עצמו “נשיא מועדון “נפגעי” צעקותיו של סדנאי אשר לא היסס אף פעם מלהרים את קולו הרועם כדי להשיג את מבוקשו, אבל רק כשהדברים נגעו לטובת השייטים ולמען קידום ספורט השייט”
רב חובל סדנאי , הרוח החיה של המועדון, הוא המנוע מאחורי המעבר מהקישון לחוף השקט , לאחר פרסום מסקנות ועדת שמגר שאסרה על המשך פעילות שייט של הילדים בקישון.
היום פועלים במרכז השיט בית הספר לחינוך ימי ועמותת שייט חיפה העוסקת בטיפוח השייט התחרותי. בבית הספר לחינוך ימי לומדים כ – 700 תלמידים מכיתות ה’- ו’ בכל שבוע, במהלך שנת הלימודים ובמסגרת תוכנית הלימודים . הן לימודים תיאורטיים של יסודות הימאות והן בתרגול מעשי הכוללים שייט במפרשיות, חתירה וקיאקים.
לאחר המעבר לאתר החוף השקט, הותאם החוף לצרכים החדשים, ונבנו בו משטחי ירידה לים [רמפות], כיתות לימוד ואמצעי אחסנה לסירות ולציוד ימי.
כיום פועלים במועדון כ – 150 שייטים כשהצעיר בהם בן – 8 . השייטים מתאמנים פעמיים בשבוע וחלקם מייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות במסגרת פעילות נבחרות ישראל.
בכיר השייטים במועדון היום הוא אייל לוין בן – 24 שהחל את דרכו במועדון בגיל 10. אייל אותר כבעל כישרון ייחודי לשייט, הפגין יכולות מרשימות וטופח על ידי מדריכי המועדון. אייל לא אכזב, זכה בתואר אלוף אירופה לנוער בדגם 420 בשנת 2003 ובאליפות העולם לנוער בדגם 470 שהוא דגם אולימפי בשנת 2007. היום אייל לוין מתאמן במסגרת קמפיין אולימפי לקראת אולימפיאדת לונדון שתיערך בשנת 2012 .
ר/ח סדנאי הודה לראש העיר ולאנשי רשות הספורט העירונית על הסיוע שהם מגישים למועדון ואמר כי : “מרכז השייט בחוף השקט הוא חזון שהתגשם. אני מקווה כי בקרוב ובמהרה נראה כאן גם את שאר האגודות ועמותות השייט, כולל הייחודיים שבהם כמו “אתגרים” ובכך נגשים חזוננו במלואו.
הים רחב וגדול, במפרץ חיפה הרוחות והתנאים האידיאליים לשייט, יש בו מקום לכולנו. כל ילד וילדה הפעילים בשייט הינם אחת או אחד פחות ברחוב. כאהבה שניה לאשתי אסתר היקרה לי מכל, כל חיי אהבתי את הים, ועודני אוהבו אהבה בתולית. אהבתיו והוא מחזיר לי אהבה דומה כל ימי חיי”.
מעתה אמור : “חוף השייט – חיפה ע”ש ראובן סדנאי” או בקיצור :”חוף סדנאי”

תמונות: צבי רוגר- עיריית חיפה

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור ספורט בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו