עלייה של פי שניים וחצי בטיפול נפגעי טראומה קשה ברמב”ם בשבוע

003-_בית_חולים_רמבם.png

49 נפגעי טראומה בדרגות קשה ובינוני (וגם אנוש אחד שנפטר) טופלו בשבוע האחרון בחדר הלם בית חולים רמב”ם, מבוגרים וילדים בחיפה. ברמב”ם מציינים: “מדובר בכמות נפגעים שהיא פי שניים וחצי מהממוצע שעומד על כ- 20 נפגעי טראומה קשה לשבוע”. מנהל מערך הטראומה: ״אנחנו בעלי ניסיון רב בעומסים של טראומה באירועים ביטחוניים, אבל שבוע עמוס כל כך במקרים שהם כולם ״אזרחיים״ לא זכור לי״.

בשבוע האחרון בין 21.4-27.4 טופלו בחדר הלם ברמב”ם 47 נפגעי טראומה בדרגות קשה ובינוני (וגם אנוש אחד שנפטר). בנוסף, טופלו בחדר הלם במיון ילדים בבית החולים רות עוד שני פעוטות – טביעה , וכוויות קשות. בסה”כ 49 נפגעים קשים של טראומה . מגוון הפציעות שטופלו היו תאונות דרכים , ירי, דקירות, תאונות ביתיות, תאונות עבודה, ועוד. (בלי קשר ל 47 מקרי הטראומה, טופלו בחדר הלם גם מקרים קשים של קשישים מונשמים שזקוקים לרפואה דחופה שאינה על רקע טראומה).

מנהל בית החולים פרופ’ רפי ביאר: “רמב״ם מטפל לאורך השנה בממוצע בפי שניים מקרי טראומה מבתי חולים באותו סדר גודל באזור המרכז. הדבר יוצר עומס רב על המערכת , על חדרי ניתוח, הסגל וגם על כלל הציבור שבמקרים כאלה צריך לגלות הבנה לזמני המתנה ארוכים יותר במיון״.

מנהל מערך הטראומה, ד”ר האני באחוס: ״אנחנו בעלי ניסיון רב בעומסים של טראומה באירועים ביטחוניים , כאשר מוכרז אירוע רב נפגעים, אבל שבוע עמוס כל כך במקרים שהם כולם ״אזרחיים״ לא זכור לי״.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.