שכונת רמת אלון אומרת תודה לאנשים טובים באמת • יום המעשים הטובים

אירוע הוקרה ברמת אלון - יום המעשים הטובים (צילום: מאיה שפירר אבני)


יום המעשים הטובים חל היום כשמטרתו לעודד אנשים בכל רחבי העולם לעשייה למען האחר ופעילות התנדבותית עבור החברה כולה. יום המעשים הטובים החל בשנת 2007 ביוזמתה של שרי אריסון והפך במהרה לפופולרי במדינות רבות ברחבי העולם.
לא פעם מזדמן לנו לשמוע על ישראלים יפים שאינם מחכים ליום מיוחד כדי לעשות מעשים טובים למען אחרים, אלא עושים ופועלים כך דרך קבע ולאורך כל השנה. היום זכיתי לפגוש כמה מהם.

אירוע הוקרה ברמת אלון – יום המעשים הטובים (צילום: מאיה שפירר אבני)

עו"ד יערה כרמלי-אילוז העוסקת בתחום מקרקעין, נדל"ן וגישור, תושבת שכונת רמת אלון, אמא לשניים, שהרגישה צורך לא רק להגיד תודה ולחייך, היא אף יזמה והרימה אירוע הפתעה בגינה הקהילתית בשכונה, כדי לומר תודה לניר רמתי – מנהל מתנ"ס רמת אלון – וריימונד מוסקוביץ – נציגת הוועד של הגינה הקהילתית שפועלת למען קהילת רמת אלון ועוסקת בנתינה מכל הלב.

אל האירוע הוזמנו תושבי השכונה וכמובן ילדי השכונה ותלמידי בית הספר אלון, שהפתיעו בזרי פרחים ותעודות הוקרה.

אירוע הוקרה ברמת אלון – יום המעשים הטובים (צילום: מאיה שפירר אבני)


יערה פתחה את האירוע ופנתה אל הנוכחים:

אני רוצה להודות לכם, ניר וריימונד, ולכל שאר הפעילים, על הנתינה הענקית שלכם, על החשיבה וההשקעה עד הפרטים הכי קטנים ועל כל מה שאתם עושים עבור קהילת רמת אלון, ילדים, נשים וטף ובמיוחד עבור קהילת הגיל השלישי בשכונה. התמיכה שלכם ביומיום, והשנה יותר מתמיד הבדידות היתה ועודנה חזקה במיוחד עבור הקשישים, הריחוק החברתי שנכפה על כולנו ועל הביחד שהיה כל כך דרוש, אתם הוכחתם לנו שאנחנו לא לבד, שיש משפחה, יש חברה, יש מי שחושב איך לחמם לכולנו את הלב.

עוד הוסיפה: "את תקופת הקורונה עברנו בצורה שפויה עד כמה שניתן בזכות ניר רמתי, שדאג לכל שכבות הגיל, לקשישים, לבעלי מוגבלויות, לנשים לאחר לידה, להצגות לילדים, לסדנאות בתחומים רבים ומגוונים, אירועי חנוכה, חלוקת משלוחי מנות לקשישים וביקורים בביתם, חוגים, הרצאות וסדנאות".

אירוע הוקרה ברמת אלון – יום המעשים הטובים (צילום: מאיה שפירר אבני)

ניר רמתי מנהל את מתנ"ס רמת אלון מזה 10 שנים, בעבר היה מנהל מתנ"ס נווה יוסף ושלוחת רמז מרשת רמות חיפה.

רמתי אמר בהתרגשות:

אני מודה לכולם על המילים החמות שנאמרו כאן, ריגשתם אותי מאוד. אני מרגיש כל יום את הפירגון והאהבה מכולכם. קשה לסכם במספר מילים את ההשקעה שמשולבת בהמון אהבה, שהגיעה לשיאה השבוע – שבוע המעשים הטובים. אני מוקיר ומעריך את כל העבודה והמאמץ של כולכם לאורך כל השנה וכשדברים באים מאהבה, התוצאות לא מאחרות להגיע.
אירוע הוקרה ברמת אלון – יום המעשים הטובים (צילום: מאיה שפירר אבני)

"אני אומר תודה. תודה ענקית לכל צוות הפעילים והמתנדבים, ובראשם ריימונד היקרה. תודה לכל העמלים אשר לוקחים מדי יום חלק בלתי נפרד בעשייה למען הקהילה. אני מודה לעו"ד יערה אילוז כרמלי והכי הכי לילדים המתוקים שלנו, שלא נלאים ממעשים טובים. תבורכו, יישר כוח והמשך שיתוף פעולה של כולנו למען הקהילה", הוסיף רמתי.

אירוע הוקרה ברמת אלון – יום המעשים הטובים (צילום: מאיה שפירר אבני)

יערה ביקשה לציין את כל פעילי המתנ"ס, ולהודות להם, לאב הבית ניסים שושן, שדואג לכל הפרטים, מתחזק, מטפל ודואג לכל, מתייחס באופן אישי לכל ילד וילדה במתנ"ס, עוזר ומושיט יד לכל אחד ובכל דבר ותמיד נרתם לעזרה. כן הודתה למתנדבים ולפעילים הרבים שעושים הכול לטובת הקהילה ושבזכות תמיכתם ועזרתם הבלתי פוסקת של האנשים הטובים והאכפתיים, כולם בקהילה מרגישים כמו משפחה.

אירוע הוקרה ברמת אלון – יום המעשים הטובים (צילום: מאיה שפירר אבני)

ניר רמתי לא חדל מהתרגשותו לכל אורך האירוע, מהעשייה ומהשיתוף של כולם לטובת הרמת האירוע, מהילדים שהיו לבושים בחולצות של 'יום המעשים הטובים', ועד הכיבוד והעוגה שהכינו במיוחד לכבודו.

אירוע הוקרה ברמת אלון – יום המעשים הטובים (צילום: מאיה שפירר אבני)

לאחר שתם האירוע המרגש וכשכולם כבר התפזרו, צליל קצר נשמע מהטלפון של יערה, כשהסתכלה בו, ראתה את ההודעה הבאה:
"יערה יקרה! אני עדיין המום, מתרגש וחסר מילים מהמעמד המרגש בהובלתך. תודה ענקית על כל העשייה, הדחיפה ורתימת כל הגורמים מאחורי הקלעים. כיף גדול ולא מובן מאליו לקבל הערכה, מילים חמות וחיבוק עוטף מהשותפים, התושבים והקהילה. היה מעמד מושקע, מכבד ושוב… מרגש ומחמם את הלב. אני מודה לך מעומק ליבי ומאחל לך המון בריאות והמשך עשייה והובלה למען קהילת בי"ס והשכונה. יש לך❤️ענקי. משפחתך, קרובייך ומכרייך – זכו. שנזכה להחזיר לך כפל כפליים בשמחות!

ישראלים יפים באמצע הדרך כבר אמרנו? בהחלט!

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. אילנה טובים אמר/ה

  ישר כח לניר ולכל הפעילים והמתנדבים ויפה לראות שיש הערכה לפועלם!

 2. ריקי אמר/ה

  אכן ריימונד וניר ראויים להוקרה עמוקה על השקעתם רבת השנים בשכונה.
  כה לחי
  הידד לכם

 3. רחל אמר/ה

  הם ראויים שייקרא על שמם רחוב, הרבה יותר מכל הפוליטיקאים והעסקנים בהסטוריה של של עירית חיפה שרחובותינו קרויים על שמם. כבודם במקומם מונח ,אך מה לנו ולפועלם. מותר להחליף שמות אולי יש לזה סיכויי בעתיד.

הגיבו כאן לכתבה