יום סגול בחיפה: "פלאש מוב" מקפיץ ומטרה אחת ברורה ○ צפו

[בנות סטודיו just dance (צילום: גפן סלובוצקי]

הצוותים הרפואיים ברמב"ם ובנות הסטודיו JUST DANCE בחיפה – בפלש מוב סגול

יום המודעות הבינלאומי לאפילפסיה שחל ביום שבת 26/3/22, צוין היום 27.3.22 בקריה הרפואית רמב"ם בחיפה.

יום המודעות הבינלאומי לאפילפסיה מזוהה עם הצבע הסגול וכך גם נצבע כולו בסגול באירוע המיוחד.

[בנות סטודיו: just dance והצוותים הרפואיים – הקריה הרפואית רמב"ם – צילום: גפן סלובוצקי]

רוקדים

ברחבת הכניסה לבית החולים רמב"ם, שנצבע היום ברוח ובאווירה סגולה – בלונים סגולים, פרחים וחולצות סגולות, הוחלט לציין את האירוע ב-פלאש מוב" מקפיץ של הצוותים הרפואיים ברמב"ם ביחד עם בנות סטודיו just dance – בניהולה של גפן סלובוצקי.

ריקודים ושמח ליום המודעות לאפילפסיה – הצוותים הרפואיים ובנות הסטודיו • צפו


כולם בסגול

כ-80 רקדניות בחולצות סגולות, יחד עם הצוותים מרמב"ם, גם הם בחולצות סגולות, פצחו בריקוד מרשים – כולם יחד בסגול – למען המטרה החשובה!

אביבה, רכזת תחום הדרכה והסברה במרכז אפילפסיה בבית החולים רמב"ם ויוזמת האירוע:
היה יום מרגש וחשוב. רצינו להעביר את המסר: ידע=כוח, ככל שאנחנו יודעים יותר, נדע גם איך להתמודד טוב יותר.

אביבה רכזת תחום הדרכה והסברה במרכז אפילפסיה בבית החולים רמב"ם ויוזמת האירוע

אביבה מציינת כי כיום אחד מתוך 100 ילדים סובל מאפילפסיה ובמבוגרים מדובר על אחד מתוך 150. "זה נוגע בכל מקום, היא אומרת, "ללא הבדלי מגדר וחשוב מאוד להעביר את המסר לכלל האוכלוסייה ובעיקר לילדים ולתלמידים – חשוב לדעת לקבל את האחר והשונה.

המרכז לאפילפסיה ברמב"ם

המרכז לאפילפסיה ברמב"ם הוקם בשנת 2016, תחת המחלקה לנוירולוגיה, בניהולם של פרופ' מוני בניפלא ופרו'פ יצחק שילר, ונותן מענה לחולי אפילפסיה. המרכז פועל מתוך ראיה סוציאלית של המטופל ומתן מענה בקהילה.

בנות הסטודיו ברחבת רמב"ם – מעלים מודעות לאפילפסיה • צפו


למגר את הסטיגמה

בנוסף חברנו למשרד החינוך ומנהל המחוז ד"ר סער הראל, נתן את ברכתו כדי למגר סטיגמות בחברה ע"י מתן הדרכות לצוותי חינוך, מפקחים, מנהלים, מורים, סיעות, תלמידים, חיילים, עמותות ומקומות עבודה. ההדרכות מותאמות גיל והן ללא עלות. בהדרכות מקבלים הצוותים כלים והסברים כיצד להתמודד עם המחלה, בכל חתך האוכלוסייה בארץ.

אביבה פלדמן בהגי, פרופסור מיכאל הלברטל – מנהל בית החולים רמב"ם, פרופסור מוני בניפלא מנהל מרכז אפילפסיה בקריה הרפואית רמב"ם (צילום: דוברות רמב"ם]

גפן סלובוצקי בעלת סטודיו Just dance:

הבנות ואני מרגישות שלקחנו חלק חשוב בציון יום המודעות לאפילפסיה. היה יום מרגש והצוותים הרפואיים שהצטרפו למוזיקה והריקודים השלימו את האווירה.
בנות סטודיו just dance ואביבה פלדמן בהגי חלוקת פרחים למחלקות – (צילום: גפן סלובוצקי)

התרגשות גדולה

סלובוצקי מוסיפה: "בנות הסטודיו התרגשו מאוד, כאשר בסיום האירוע עברו בן מחלקות בית החולים וחילקו פרחים (סגולים כמובן) ופלאייר הסברה מתורגם ל-4 שפות: עברית, ערבית, רוסית ואמהרית. המטרה היא להגיע לכולם ולתת מענה לכלל האוכלוסייה, ללא הבדל מגדרי או מגזרי".

[בנות סטודיו just dance (צילום: גפן סלובוצקי)

שבוע סגול

האירוע היום ברמב"ם, היה אירוע מסכם מתוך שבוע של פעילות ומודעות לאפילפסיה, שהחלה בשבת במשחק הכדורגל של מכבי חיפה, בשת״פ עם מנכ"ל הקבוצה שראה בחשיבות העלאת המודעות – שחקני הקבוצה ענדו סרטים סגולים.

ביום שלישי ביה"ס קופטאן חלבי בניהולה של הגב אימאן חליפה – בדלית אל כרמל – 700 תלמידים ואנשי צוות לבשו חולצות סגולות.

[ביה"ס קופטאן חלבי – דלית אל כרמל – צילום: דוברות רמב"ם]

ראש המועצה מר רפיק חלבי פתח את הבוקר בטקס מרשים – שבסיומו הועברו הדרכות בביה"ס ותורגמו סימולטנית לערבית.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. תגדילו מחשבה אמר/ה

    מחווה נהדר.
    עכשו שיגדילו ראש באמת וידאגו לחולים בנוירולוגיה ,שיבנו מחלקה שמכבדת את נוחיות המאושפזים במחלקת נוירולוגיה. המחלקה נראת פח אשפה מדכאה תמיד בלאגן שם, דליי מים ומנקות במעבר הצר ממש לא נעים, ודווקה לחולי נוירולוגיה חשובה ההרגשה הטובה שמשפיעה על הבריאות שלהם. כמו כן שידאגו למיטות פנויות לבדיקות דיקור מותני כי חולים שממתינים לבדיקה חשובה זו כל כך הרבה זמן שכל יום חשוב לאיבחון מהיר להתחלת טיפול, וזה לא קורה. לא מתאים בימינו לא למחלקה כזו מטופשת ולא להמתנה למיטה בשביל הבדיקה הזו.

הגיבו כאן לכתבה