חדשנות: גיבוס פלסטי ומגף אויר מחליפים את הגיבוס המוכר

מירית הנדסה – עתלית – רחב

אם עד היום הכרתם את הגיבוס הרגיל לקיבוע שברים, תתחילו להכיר את הגיבוס הפלסטי ומגף אויר לקיבוע שברים בקרסול ובכף הרגל שמחליפים את הגיבוס המוכר. ד”ר מיכאל אהרון: “מדובר בגיבוס העשוי מחומר קל שניתן להסירו בלילה ובמקלחת, מה שתורם מאד לאיכות חיי הפצוע ומסייע במהלך ההחלמה”.

קניון שער הצפון – מתחלף – רחב

סדנא_עדכון_ידע_בגיבוס_במחלקת_טראומה_בלין_1.JPG

תמונה מהסדנא שנערכה בלין ע”י ד”ר מיכאל אהרון
גיבוס חדש ואביזרים חדשים המחליפים את הגיבוס המוכר הוצגו בסדנת עדכון ידע ורענון בנושא הגיבוס, שהועברה על ידי ד”ר מיכאל אהרון, מנהל מחלקת הטראומה במרכז רפואי לין, ובמסגרתה גם הודרכו המשתתפים העוסקים דרך קבע בקיבוע שברים, באשר לסוגי שברים ודרכי האבחון, סוגי קיבועים והתאמתם לנזק הגרמי, משך הגיבוס וההחלטה באשר למועד הסרתו. נסקרו גם סיבוכים אפשריים ודרכי מניעתם.

בנוסף להדרכה התאורטית, הוצגו על ידי הגבסנים המנוסים בלין יגאל פסטר ויוסף שואב, סוגי הגבס והחבישות. הודגשו עקרונות, שיטות וטכניקות גיבוס, תוך הדגמה והתנסות פעילה. כמו כן, ניתנה הדרכה באשר להסרה נכונה ובטוחה של הגבסים.

ד”ר מיכאל אהרון מסביר: “לגיבוס נכון יש חשיבות רבה במהלך ההחלמה של המטופל ומניעת נזקים בלתי הפיכים. בסדנה הוצגו גם אביזרים חדישים המחליפים את הגיבוס המוכר, כמו גיבוס פלסטי ומגף אויר לקיבוע שברים בקרסול ובכף הרגל. יתרונו בכך שהוא עשוי מחומר קל ואפשר להסירו בלילה ובמקלחת, מה שתורם מאד לאיכות חיי הפצוע ומסייע במהלך ההחלמה”.

כללית

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
תגובות
בטעינה...
תאטרון חיפה – רחב
ספורטן – כללי – רחב
אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
קניון שער הצפון – מתחלף – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB