חברת ריניו RENEW בונה את פרויקט הפינוי-בינוי הראשון בטירת כרמל • כנס דיירים

התחדשות עירונית בטירת כרמל

פינוי בינוי ראשון יוצא לדרך בטירת כרמל. חברת ריניו, אשר קיבלה היתר הריסה ובינוי ראשון, נפגשה עם דיירי המבנים לכנס מרגש לקראת הריסת המבנה הישן.

ביום א', 27/2/22, התקיים הכנס עם דיירי המבנה מרחוב ז'בוטינסקי 71, בו חתמו הדיירים על הסכמה לפינוי דירתם, לקראת הריסתה. מיום חתימת ההסכם, בתוך 4 חודשים צפויים הדחפורים לעלות על הקרקע ולהרוס את הבניין הישן. הכנס, התקיים במלון "קדם" בטירת כרמל.


היתר בניה בשלושה מתחמים – ריניו RENEW

חברת ריניו קיבלה היתר בשלושה מתחמים שונים בטירת כרמל ובניית מבנים חדישים בסטנדרט גבוה, שני פרויקטים במתווה של הריסה ובנייה: כלניות 22 וז'בוטינסקי 71 ופרויקט נוסף במתווה של עיבוי וחיזוק נרקיסים 14-12. את חברת ריניו מלווים, משפטית, משרד לרון אבו באמצעות עורכי הדין רונית ברזילי וחיים נתיב.

פרויקט פינוי בינוי של חברת ריניו בטירת כרמל - ז'בוטינסקי 71
פרויקט פינוי בינוי של חברת ריניו בטירת כרמל – ז'בוטינסקי 71

אודות הפרויקט – ז'בוטינסקי 71

אדריכל הפרויקט – שלום טל
עו"ד מייצג דיירים – אסף אלעזר
הפרויקט במתכונת פינוי בינוי (הריסה ובניה מחדש): ביצוע הריסה של 16 דירות ובמקומן בנייה של בניין אחד בן 14 קומות. בבניין החדש יהיו 82 דירות, כאשר 16 מתוכן יימסרו לבעלי הנכסים הקיימים.
מיקום ב-WAZE – הקליקו כאן…

מפה – ז'בוטינסקי 71 – טירת כרמל


מכירת הדירות החדשות:

כבר בימים אלו החברה נמצאת בשיווק של שלושת הפרויקטים במחירים אטרקטיביים.

מחברת ריניו נמסר לחי פה:

חברת RENEW הוקמה כשותפות בין חברת עמרם אברהם וחברת אלי נידם בניה ויזמות – שתי חברות מובילות, בעלות ניסיון רב בתחומי הבנייה, התכנון והייזום, אשר מיום היווסדותן הקימו אינספור יחידות דיור בכל רחבי הארץ.

את כל המשאבים, המוניטין והניסיון יצקנו יחד לחברת RENEW במטרה להתמקד ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית משלב הייזום והתכנון עד לשלב הביצוע.

בתוך זמן קצר הפכה החברה למובילה בתחומה, עם עשרות פרויקטים בכל רחבי הארץ ואלפי דירות הנמצאות בשלבי תכנון וביצוע, המאפשרות לציבור הישראלי ליהנות מהדור הבא של ההתחדשות העירונית בישראל.

חברת RENEW נהנית מגב פיננסי איתן, צוות יועצים ומתכננים מנוסה ומוניטין רב-שנים בענף הבנייה, תוך הקפדה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר. בכל פרויקט אנו יוצרים תהליך כנה והוגן המבוסס על שותפות אמיתית עם הדיירים, המובילה לבניית פרויקטים מדהימים ביופיים, בעלי מפרט טכני עשיר וליווי צמוד מתחילת הפרויקט ועד הכניסה לדירה.

אבי פרץ, מנכ"ל ריניו – RENEW

עומד לפנינו אתגר גדול של חידוש שלושה מתחמים. גדלתי כאן ואני מכיר כל פינה בעיר. האנשים שגרים במתחמים האלה ראויים להשתכן בדירות חדשות. מעבר להיבט הכלכלי, חשוב לי מאד לתרום להתפתחות של העיר. אנחנו החלוצים בהתחדשות העירונית בעיר ואני מאד מקווה שאחרינו יבואו עוד. התהליך לא היה קל, הוא נמשך מספר שנים, בהן התקדמנו עם מספר רב של תכניות והדמיות, עד שהגענו להסכמות עם עיריית טירת כרמל וקיבלנו היתר בניה.
התוספת לדירות התמורה היא התוספת המקסימלית האפשרית מבחינת מיסוי.

היבט נוסף חשוב הוא הנגישות והבטיחות של הדיירים. במתחמים ישנם אנשים מבוגרים וחלקם נכים. בדירות הקיימות אין באפשרותם לרדת במקרה של התקפת טילים או רעידת אדמה. כאן הם מקבלים דירה בבניין מחוזק כנגד רעידות אדמה ועם ממ"ד שמגן עליהם בתוך הדירה עצמה. בדירה יש מרפסת, אליה יוכלו לצאת ולשאוף אוויר. הבניין מצויד במעליות ועומד בתקן הנגישות לנכים.

טירת כרמל היא עיר עם פוטנציאל גדול ואני מזמין תושבים נוספים ליצור אתנו קשר לביצוע מתחמים נוספים.
(מלאו כאן את הטופס ליצירת קשר)

אבי פרץ - מנכל ריניו RENEW (צילום: ירון כרמי)
אבי פרץ – מנכל ריניו RENEW (צילום: ירון כרמי)

עו"ד אסף אלעזר:

אני מודה לדיירים, על שיתוף הפעולה. עשינו יחד עבודה לא פשוטה במעמד לא פשוט, אבל עשינו את זה. לב ליבו של ההסכם, מבחינתי, הוא הערבות הבנקאית. כל אחד מהדיירים מקבל ערבות חוק מכר, על ידי חברת הביטוח כלל והיא תועבר לכל דייר ודייר לפי ערכה של הדירה החדשה. זהו הביטחון האולטימטיבי שלכם. עכשיו האחריות על הביצוע עוברת ליזם.

אדריכל שלום טל (טל הים אדריכלים):

הפרויקט הזה מיוחד בכך שהמיקום שלו מצויין, בכניסה לעיר. אנחנו הופכים מבנה ישן, ללא מעלית וללא ממ"ד ונותנים להם בניין חדיש עם דירה חדשה, לובי, מעליות, חנייה, מחסן ומרפסת. פרויקט של התחדשות עירונית הוא תמיד מרגש. יצרנו כאן ממשק בין הולך הרגל לבניין, באמצעות רצועת גינון אשר משיקה לרחוב. יצרנו בניין שיהיה לדיירים כיף ונעים לגור בו.

אדריכל שלום טל (צילום: ירון כרמי)
אדריכל שלום טל (צילום: ירון כרמי)

אדריכל צחי וזאנה

(אדריכל הפרויקט ברחוב הכלניות 22 בטירת כרמל)

זהו פרויקט הפינוי – בינוי הגדול ביותר שאושר בטירת כרמל. מדובר על פינוי בניין של 16 דירות ובמקומות שני מגדלים בני 14 ו-15 קומות, כאשר בהם יהיו 107 יח"ד.
עורכת הדין המלווה את הדיירים בפרויקט הזה היא נעמי גרטופסקי.


התכנון של פרויקט הכלניות 22 יצר מבט של 360 מעלות, כאשר חלק מהדירות פונות לכרמל, חלק לים וחלק לכיוון שכונת החותרים (לכיוון דרום). הדרישות והתנאים שהעמידה הוועדה המקומית יצרו אתגר לא פשוט למתכננים. ביקשו מאתנו פתרונות ולכן הגשנו חלופה אחר חלופה, עד שהצלחנו להגיע להסכמות עם הוועדה המקומית.

אדריכל צחי וזאנה (צילום: ירון כרמי)
אדריכל צחי וזאנה (צילום: ירון כרמי)

הדמיות פרוייקט ז'בוטינסקי 71 בטירת כרמל


2 תגובות
  1. מעט דיבורים,הרבה מעשים אמר/ה

    בטירת הכרמל מדברים מעט,פחות יחצנות והרבה יותר מעשים.והעיר שלהם מתמלאת בשנים האחרונות באלפי דירות חדשות,פרויקטים חדשים והתחדשות עירונית.אצלנו פה בחיפה רק פקה פקה כבר עשרות שנים,בשכונות החוף אנשים כבר מדברים על דירות חדשות 20 וגם 30 שנה,נולדו להם כבר נכדים ונינים והעירייה העיקר מכריזה על כמה שנים על תוכניות מפוצצות,תוכניות אב,מזמינים כתבים ועיתונאים וכולם מאמינים לבבלת של העירייה.ובשטח?נאדה. מחכים 30 שנים שמישהו יביא כאן את שק המלט הראשון.ואחר כך יבוא ראש/ת עיר חדשה ויכריז (שוב) על התחדשות עירונית בשכונות החוף,ושוב הקדנציה שלו/ה תסתיים אחרי 5 שנים והמבנים כמו תמיד ישארו בעליבותם והתושבים ימשיכו לאשלות את עצמם.לדעתי כתושבת אחת משכונות החוף התושבים צריכים לפעול למען שיוך השכונות שלהם מוניציפלית לטירת הכרמל עם רצף טריטוראלי עד צומת דולפין.מהלך כזה יכול להאיץ את שיקום והתחדשות השכונות שלהם.

  2. תושב העיר אמר/ה

    גם ככה אין מקום לזוז בעיר הזאת עוד ועוד בניינים ללא כבישים ותשתיות מתאימים תשתיות לפני 70 שנה ראש עיר שלא אכפת לו רק חושבים על בניה מסבית בלי לחשוב על איך להיכנס ולצאת מהעיר

לא ניתן להגיב