המשטרה תבצע סיורים רגליים להגברת הביטחון בקרב התושבים

 כחלק משינויים חדשים במשטרה להגברת תחושת הביטחון האישי של התושבים במחוז חוף, החלה להתבצע באזור חיפה אכיפה רגלית ע"י שוטרים, השיטור העירוני בשילוב פקחים בהתאמה לצרכי התושבים. בנוסף, החלו להתבצע סיורים רגליים משולבים עם לוחמות מג"ב, במקומות שנמצאו כבעלי צורך בחיזוק, תוך הנגשה ויצירת קשר ישיר עם האוכלוסייה המקומית.

 

00-3_שיטור_רגלי.jpg

מפקד מחוז חוף, ניצב עמוס יעקב, הנחה השבוע את מפקדי תחנות המחוז להיערך לקראת שינוי בהפעלת הכוח בהתאמה לכל יישוב ויישוב על בסיס תוצאות סקר, צרכים שהתבצע בתחילת השנה בו ציינו תושבי המחוז את העבירות המשמעותיות המטרידות אותם והמשפיעות על תחושת הביטחון האישי שלהם.

חלק מהשינויים שיתבצעו יתבססו על הצבות ושיטור רגלי במקומות שנמצאו כבעלי צורך בחיזוק, תוך הנגשה ויצירת קשר ישיר עם האוכלוסייה המקומית. בתחנות חיפה (שהחלה כפיילוט לפני כחודש) , זבולון, עכו ונהריה החלו שוטרים ובחלק מהמקומות השיטור העירוני משולב בפקחים לבצע אכיפה רגלית בהתאמה לצרכי התושבים.

בימים הקרובים ייושמו התהליכים בכל תחנות המחוז, כאשר הפעילות תתבסס בשני מישורים:

  1.  הגברת התודעה בקרב האוכלוסייה ע"י מניעה אזהרה והסברה בשילוב גורמי הרשות המקומית והתקשורת המקומית.
  2. פעילות אכיפה מוגברת נוכחות ובולטות בעבירות ובאזורים שנבחרו.

הנושאים שנבחרו לטיפול הם:

בעיות הקשורות לתנועה ובעיות הקשורות לאיכות חיים והביטחון האישי של התושבים. בערים חיפה ועכו יתבצעו סיורים משולבים עם לוחמות מג"ב. הפעילות המשטרתית תבחן רבעונית לאורם יתבצעו הערכות מצב ויתבצעו התאמות עפ"י הצרכים.

דור_לוגסי.jpgפקד דור לוגסי: "בנוסף לתפקיד הרגיל של השוטרים, התפקיד החדש הוא לחזק את תחושת הביטחון של בעלי העסקים, האזרחים וכל מי שגר באזור. התפקיד מחייב את השוטרים לפתוח טוב את העיניים לגבי חפצים חשודים וכלי רכב חשודים, תוך שימת דגש על עניין פח"ע (פעילות חבלנית עוינת). המטרה של השוטרים הרגליים להכיר את בעלי העסקים, ולהסביר להם על בסיס יום יומי שהם נמצאים בשטח על מנת להגביר את תחושת הביטחון ".

"כשרואים את השוטרים מסתובבים בשטח התחושות, הביקורות והפידבקים של בעלי העסקים והתושבים הם מאוד חיוביים. כך בדיוק אנחנו משיגים את המטרה שהצבנו לעצמנו, ואני מאמין שבעוד מספר חודשים נראה שינוי ניכר. אנחנו רואים צמצום במכתבי תלונות על הפרעה בתנועה ותלונות נוספות וזה בהחלט בגלל השינוי שהחל".

שיטור_רגלי_8.jpgשיור_רגלי_3.jpg

תגובה
  1. מיר אמר/ה

    הגיע זמן!
    (המשטרה חוקרת…)

לא ניתן להגיב