פעילות מוגברת מתקיימת לאחרונה לביטול המשלוחים החיים

פעילי ישראל נגד משלוחים חיים ופעילי החזית לשחרור בעלי חיים מגיעים בכל פריקה של אונייה אל מחוץ למספנות ישראל, ומחוץ לנמלי ישראל על מנת לתעד את ההובלה של העגלים במשאיות אל ההסגרים. בסופ”ש האחרון הם הגיעו לנמל חיפה והתמונות שהתקבלו היו מזעזעות כרגיל. שלי בן יוסף, ממנהלות המאבק נגד המשלוחים החיים באזור חיפה: “אפשר להגיד הרבה דברים על המשלוחים החיים, אבל דבר אחד אי אפשר לומר עליהם. הם פשוט לא כפופים לחוק צער בעלי חיים.

003-הובלה_עגלים.jpg

מאות אלפי עגלים, טלאים וכבשים מגיעים באוניות במשלוחים החיים כדי להירצח על אדמת ישראל. מהרגע שבו מעלים אותם בכוח אל האוניות, הגורל שלהם כבר ידוע מראש – מוות. אם לא ישרדו את הצפיפות והרעב באונייה, יושלכו לים. אם יגססו דקות ארוכות באונייה יושלכו למגרסה הנמצאת באונייה ויצאו בחתיכות אל תוך הים. ואם ישרדו את המשלוח, ואחר כך את ההובלה אל ההסגרים, ימצאו את עצמם עם גרון חרוך בתוך צלחת של מישהו. נוסף לזוועות שצויינו, המשלוחים הם גם אסון אקולוגי חמור. אוניית משלוחים המגיעה לנמלי ישראל שופכת טונות צואה, שתן ודם של הקורבנות הכלואים בה לתוך הים.

מסיבות אלה, בתקופה האחרונה מתקיימת פעילות מוגברת של פעילי ישראל נגד משלוחים חיים ופעילי החזית לשחרור בעלי חיים, על מנת לבטל את המשלוחים החיים לאלתר. הפעילים מגיעים בכל פריקה של אונייה אל מחוץ למספנות ישראל, ומחוץ לנמלי ביניהם חיפה על מנת לתעד את ההובלה של העגלים במשאיות אל ההסגרים. לעיתים נתקלים הפעילים בעיניים דומעות או ברגל של עגל שנתקעה בין הקומות, ועדים בכל פעם מחדש בפרקטיקה המזעזעת של הובלת בעלי חיים במשך שעות ארוכות בצפיפות מטורפת, רועדים מפחד, חלשים, ללא שתייה וללא אוכל, בחוסר אונים מוחלט מבלי שיש להם את האופציה היחידה המתבקשת – לבחור.

שלי בן יוסף, ממנהלות המאבק נגד המשלוחים החיים באיזור חיפה מספרת לחי פה: “אפשר להגיד הרבה דברים על המשלוחים החיים, אבל דבר אחד אי אפשר לומר עליהם. הם פשוט לא כפופים לחוק צער בעלי חיים. אנחנו הפעילים המתעדים את הסבל והאימה שבעלי החיים האלו עוברים בכל פעם מעידים על כך שאין כאן שום התחשבות בבעלי החיים, אין כאן חוקים שמגנים עליהם, מותר לעשות להם הכל, כי הם סך הכל עוד מוצר על המדף ולא יצור חי. בגלל הדבר הזה, אנחנו כאן כדי לפעול בכל כוחנו, כמיטב יכולתנו, על מנת לעצור את הפרקטיקה המזוויעה הזו. אנחנו נמשיך לתעד, נמשיך לצלם, למחות, להפריע, נחווה אלימות מצד נהגי המשאיות ומצד בעלי המשחטות, אבל לא נעצור עד שנבטל את משלוחי המוות”.

905542_751617058275511_3798952690247365015_o(1).jpg12194870_751617071608843_4672536266917047598_o(1).jpgעגלים.jpg

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.