הדו"ח מהסקר האפידמיולוגי הוגש למשרד להגנ"ס

הדו"ח מהסקר האפידמיולוגי הוגש למשרד להגנ"ס. מסקנותיו ייוותרו חסויות בשלב זה, עד לבחינתו על ידי הועדה המדעית


09_-_סרטן_ריאות_-_צילום.gif

הודעת המשרד להגנת הסביבה


דו"ח הניטור האפידמיולוגי באזור מפרץ חיפה, שהוכן על ידי חוקרים בכירים מאוניברסיטת חיפה, הטכניון, אוניברסיטת בן-גוריון ואוניברסיטת תל אביב הוגש היום למשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות שמנהלים כעת את עבודת המחקר.
הדו"ח מציג את ממצאי השנה הראשונה מתוך מחקר שיתבצע לאורך חמש שנים. בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות ועל פי ההסכם עליו חתומים החוקרים מועד פרסום הדו"ח ואופן פרסומו יקבעו על ידי המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות, אשר קבעו כי הדו"ח יפורסם רק לאחר בחינת הדו"ח ע"י הועדה המדעית המלווה שמורכבת מנציגי המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות וחוקרים בכירים מהאקדמיה וממוסדות רפואיים.

ח"כ דב חנין אמר לחי פה: "לתושבי אזור חיפה יש את הזכות לדעת את האמת לגבי האוויר שהם נושמים"

דב_חנין.PNGבעקבות הודעת הממשלה כי מסקנות דו"ח הניטור האפידמיולוגי במפרץ חיפה לא יפורסמו לציבור, ח"כ דב חנין, יו"ר השדולה הסביבתית-חברתית בכנסת, שיגר מכתב למשרדי הבריאות והגנת הסביבה.
לדברי ח"כ חנין, שעמד בראש ועדת-המשנה לענייני תכנון וסביבה במפרץ חיפה: "בידי הציבור מצויים כיום נתונים רבים המעידים על הקשר הבעייתי שבין הזיהום מהתעשייה במפרץ חיפה לבין הגידול המדאיג בתחלואה באזור. תושבי חיפה, הקריות, עכו, שפרעם, עוספיה וכל יישובי האזור מודאגים, ובצדק, מהיעדר השקיפות לגבי נתוני המחקר החדש. פניתי למשרדי הבריאות והגנת הסביבה וביקשתי כי יחשפו את מסקנות הדו"ח בפני הציבור באופן מיידי, שכן יש לאנשים הזכות לדעת את האמת לגבי האוויר שהם נושמים".

לא ניתן להגיב