מחאת יוצאי אוקראינה נגד הפלישה הרוסית – מול הקונסוליה הרוסית בחיפה

מחאת יוצאי אוקראינה נגד הפלישה הרוסית - מול הקונסוליה הרוסית בחיפה (צילום: מיכל ירון)

צפו: פוטין חייב לעזוב את אוקראינה בשקט!

כמאתיים איש, יוצאי אוקראינה, מפגינים בשעה זו מול הקונסוליה הרוסית בחיפה
המפגינים קוראים לתמיכה באוקראינה ובגנות ולדימיר פוטין. המפגינים נשאו את דגלי אוקראינה ובלונים בצבעי הדגל – תכלת וצהוב. אחד המפגינים הרים כרזה, שבה הוא קורא לפוטין להוציא את ידיו מאוקראינה. המפגינים שמו על עצמם אפודים זוהרים וצעדו לכיוון השגרירות הרוסית, שנמצאת גם היא במושבה הגרמנית ברחוב הפרסים.


קיריל קארטניק – קריאה לאיגום כוחות לקליטת עלייה

קיריל קארטניק, חבר מועצת העיר, שעלה מאוקראינה לפני 11 שנה, אמר שהוא לא זוכר מתי היו לו רגשות כל כך קשים כמו היום בבוקר, כשהוא התעורר ושמע על הפלישה. ״לרוסיה אין שום קשר לאוקראינה וחייבים ללחוץ עליהם על מנת להפסיק את התוקפנות כנגד אוקראינה. אפעל לאיגום כוחות של מספר עמותות, על מנת להתכונן לקליטת פליטים יהודים מאוקראינה לחיפה."

צפו בדבריו של קיריל קארטניק

צפו בדבריו של עורך הדין איגור גלידר

רוסלן, בן 32, היה מודאג מאוד, כיון שכל משפחתו נמצאת באוקראינה. ״אני עליתי מאוקראינה לחיפה לפני 4 שנים. אנחנו מפגינים בכל הארץ. גם מי שעלה מרוסיה מתנגד למלחמה. אנחנו רוצים שידעו שאנחנו נגד רוסיה. אנחנו רוצים שישראל תעזור לאוקראינה במלחמה. אמא שלי ממש במלחמה עכשיו. אני מאוד מפחד ממה שיהיה״.

חיפה קלטה בעשור האחרון עשרות אלפי עולים מברית המועצות לשעבר – רוסיה, אוקראינה ועוד מדינות והיום רבים מהם יצאו לרחוב לזעוק את זעקתם של האוקראינים, שמצאו את עצמם נאבקים מול הצבא הרוסי. בהפגנה הם לא הפסיקו לקרוא קריאות כנגד הנשיא רוסי פוטין, וטענו שהוא מסוכן בדיוק כמו אדולף היטלר. איגור, מפגין שעלה לארץ מאוקראינה לפני למעלה מ-10 שנים, אמר שהוא מבין את ההיסוס של ישראל לצאת נגד רוסיה, אבל פוטין הוא לא חבר של ישראל והוא עומד בראש מעצמה גרעינית. ״בשנת 1939 הרבה אנשים אמרו לעצמם כשהיטלר פלש לפולין שזו רק פולין וזה לא יפגע בהם, אבל זה בסוף פגע בכולם. גם עכשיו פוטין התחיל באוקראינה ואנשים מתנערים מזה וחושבים שזה לא יגיע אליהם, אבל זה לא יגמר באוקראינה.

רינה, שנתיים בארץ, עלתה מאוקראינה, עובדת כצלמת בחיפה. ״פוטין הוא כמו היטלר. העולם חייב לעצור אותו. כל החברים והמשפחה שלי באוקראינה, אני מאוד דואגת מה יהיה איתם. אני מאוד מרוצה בחיפה, עוד לא שולטת לגמרי בעברית, אבל מרגישה שזה הבית שלי״.

אלכס חבר של רינה, היה גורם מאוד מרכזי בהפגנה. ״אין לי שום ספק, שאוקראינה ינצחו את המלחמה. הצבא האוקראיני הוא צבא חזק. זה לא המאה ה-20, עכשיו כבר מגיעים לירח, לא יכול להיות שפוטין יעשה מה שמתחשק לו. העולם חייב להתערב ולעצור את פוטין״.

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. לימבו אמר/ה

  מי הם?
  האם מדובר בעובדים זרים מאוקראינה?

 2. אלכס אמר/ה

  במחאה היו יותר מ600 איש!! יוצאי אוקראינה, בלארוס, רוסיה ומדינות אחרות שברית המועצות בשעבר

 3. אבי כהן אמר/ה

  מזעזע מה שעושה רוסיה 🤦🏼‍♂️ ואיפה האו"ם שמום?
  איפה ארה"ב ושאר העולם????
  איזה מזל שיש לנו צבא חזק להגן על עצמנו 🙏🏼
  מקווה שליברמן לא יפריט אותו 🤦🏼‍♂️

 4. איזי ברדשי אמר/ה

  כל הכבוד לפוטין, הוא ה שליט היחיד שיוצא נגד הסדר העולמי החדש באוםן גלוי , למזלנו ולטובת הדורות הבאים , לא לציית לגלובליזציה ולמחיקת זכויות האדם!!!!

  1. שרי נוימן קרמר אמר/ה

   בנושא איסוף בגדים ושמיכות , אם אין באפשרו.י להגיע
   להרצל 63, יש אפשרות שרכבים יאספו מהבית?

 5. רות אמר/ה

  לצערי העולם לא התערב בעבר, ולא יתערבו בעתיד.
  חוץ מגינוי לא יעשו כלום.
  גם חלק מהמדינות כבר הצהירו שלא יקיימו את הסנקציות

הגיבו כאן לכתבה