מעל ל-1600 בני אדם בישראל מתים מדי שנה בשל זיהום האוויר

תכנית לאומית חדשה שתבחן את השפעת הסביבה על בריאות הציבור יוצאת לדרך, בעקבות תכנית הפעולה הלאומית לצמצום זיהום האוויר במפרץ חיפה שחידדה את הצורך בתכנית רחבה כלל ארצית שתבחן את הקשר בין בריאות לסביבה.

003-_זיהום_אוויר_אילוסטרציה.jpg

אילוסטרציה
שרי הממשלה אישרו השבוע את הצעת השר להגנת הסביבה אבי גבאי ושר הבריאות יעקב ליצמן, לתכנית פעולה לאומית שתבחן את הקשר בין בריאות הציבור ומפגעים סביבתיים. התכנית תכלול זיהוי, הערכה, מניעה והפחתה של מפגעים סביבתיים הגורמים נזק בריאותי. ע”פ הערכות משרד הבריאות מעל ל -1600 בני אדם בישראל מתים מדי שנה בשל זיהום האוויר.

סגן_השר_ליצמן.JPGשר הבריאות, יעקב ליצמן: “המדינה לוקחת אחריות להשפעת הסביבה על הבריאות שלנו. התוכנית הלאומית המשותפת למשרדי הגנת הסביבה והבריאות כוללת את כל מרכיבי ההיערכות, הבדיקות ודרכי המניעה, במטרה להבטיח את בריאות הציבור ומניעת השפעה סביבתית על זיהום אויר אפשרי. אני בטוח שהודות לשיתוף הפעולה ההדוק בין המשרדים, נדע להגן על הציבור ולמנוע תחלואה סביבתית.”
אבי_גבאי.JPGהשר להגנת הסביבה, אבי גבאי: “צמצום זיהום האוויר הוא המשימה החשובה ביותר שלנו והתכנית תאפשר לנו למקד ולתעדף את הפעילות הסביבתית בהתאם לסיכונים הבריאותיים”.

התכנית החדשה שאושרה השבוע, תכלול ניתוח מעמיק של כל הגורמים הסביבתיים המשפיעים על בריאות האדם וכוללים, בין היתר: פליטות אוויר מתעשייה ומתחבורה, איכות מי שתיה ומזון, חשיפה לכימיקלים ובכלל זה לחומרי הדברה ולמזיקים, חשיפה לסוגים שונים של קרינה, שימוש במוצרי צריכה, וכן תנאי מחייה וסביבת עבודה. לפי המידע המדעי הקיים, ההשפעה של מפגעים סביבתיים על בריאות האדם היא משמעותית וע”פ נתוני משרד הבריאות מעל ל- 1600 ישראלים מתים מדי שנה מוות מוקדם בשל זיהום האוויר.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.