חברי השדולה למען תושבי מפרץ חיפה בסיור שטח

חברי הכנסת למען תושבי חיפה


אכרם_חסון_אביהו_האן_יעל_כהן_פארן_ושרון_ניסים_בהפלגה_בקישון.jpg

אכרם חסון אביהו האן יעל כהן פארן ושרון ניסים בהפלגה בקישון
(צילום: דודי מיבלום)
השדולה למען תושבי מפרץ חיפה, אותה הקימה חברת הכנת יעל כהן פארן, תופסת תאוצה בשטח.

רוח גבית קיבלה פארן מחבר הכנסת הטרי, אכרם חסון, אשר הצטרף לאחרונה לכנסת מטעם מפלגת כולנו.
חברי השדולה עוסקים מדי יום בסוגיות הבוערות העומדות על הפרק במפרץ חיפה ובראשן, זיהום האוויר.

הפעם יצאו חברי השדולה לסיור בנחל הקישון ובחוף קריית חיים ההולך ונעלם, בשל נזק שגורמת העבודה על נמל המפרץ. לאחר מכן נפגשו עם תושבים בקריית חיים.
מסקרן ומעודד לראות כי הפעם הצטרפה לסיור גם סגנית ראש עיריית חיפה, חדוה אלמוג. עיריית חיפה נמנעה עד כה מלקחת חלק במגוון פעילויות שטח בתחום הזיהום. ייתכן כי נוכחותה של אלמוג מבשרת נקודת מפנה, אשר במסגרתה תחל העירייה לייצג נאמנה את התושבים מול תאגידי הענק המזהמים את מפרץ חיפה.

הודעת השדולה לחי פה


חברי הכנסת יעל כהן פארן (המחנה הציוני), יעל גרמן (יש עתיד), אכרם חסון (כולנו), ויצחק וקנין (ש”ס) הקימו את השדולה למען מפרץ חיפה. השדולה תעסוק במציאת פתרונות לשיקום מפרץ חיפה וטיפול במפעלים המזהמים.

בצעד ראשון של השדולה התקיים ביום ראשון ה-20.03.2016 סיור בהשתתפות חברי הכנסת יעל כהן פארן ואכרם חסון במספר מוקדים משמעותיים במפרץ חיפה. תחילה סיירו חברי הכנסת בנחל הקישון ובהשתתפות נציגים מרשות הקישון, המשרד להגנת הסביבה, עיריית חיפה, ופעילים מארגוני סביבה. לאחר מכן, המשיכו חברי הכנסת לסיור בחברה הממשלתית תש”ן (תשתיות נפט ואנרגיה) וקיבלו סקירה על המיכלים הסמוכים לשכונת קרית חיים והחומה שנבנתה לאורך חוף המפרץ.

חברת הכנסת יעל כהן פארן (המחנה הציוני) מסרה “אני נרגשת לרגל הקמת השדולה שמורכבת מחברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה, אני בטוחה שנצליח בשילוב כוחות להניע תהליכים שיביאו בשורה סביבתית ובריאותית למפרץ חיפה”. לגבי נחל הקישון מסרה חברה הכנסת “לא מתקבל על הדעת שרוצים לצמצם את שטח פארק הקישון המתוכנן מ-1200 דונם לכ-160 דונם. מדובר למעשה בשטח שישאיר רצועה צרה לאורך הנחל שלא תאפשר את המשך השיקום הטבעי של הנחל, ולבטח לא תאפשר הקמה של פארק שישרת את תושבי חיפה והקריות לפנאי ותיירות.”

לגבי תש”ן (תשתיות נפט ואנרגיה) מסרה חברת הכנסת “אנחנו הולכים לבדוק את חוקיות והיתר הבנייה של החומה שנבנתה לאורך חוף המפרץ. בנוסף, אני מקווה שבמקום לשפוך כסף על המיכלים, פשוט יעבירו אותם הרחק מהתושבים ויבצעו טיהור של הקרקע, זה הפתרון היחיד שיעזור להציל את מפרץ חיפה”

חבר הכנסת אכרם חסון (כולנו) מסר “השתתפתי בסיור השדולה בנחל הקישון, בישיבה עם הנהלת רשות הנחל, חברי מועצת חיפה, התושבים, הנהלת תש״ן ותושבי קרית חיים מתוך אחריות אישית כתושב האזור שלא יכול לשבת בחיבוק ידיים כאשר כל שבוע מתגלה עוד ילד כחולה סרטן. כל מי שעסק בנושא הזה כשל וגרם עוד נזק לעוד תושבים. השבוע אעביר את התרשמותי ודעתי לשר משה כחלון וגם לשר גבאי כדי לתת פתרונות – ויש כאלה. השר כחלון הודיע לי בשבוע שעבר שכבר אישר 200 מיליון ש״ח להעברת מתקן האמוניה. נמשיך ביחד עם ח״כ יעל כהן פארן לקדם את הנושא על מנת לתת פתרונות”

צילום: דודי מיבלום


חברי_השדולה_בחוף_קריית_חיים._במרכז_-_חדווה_אלמוג.jpg

חברי השדולה בחוף קריית חיים. במרכז – חדווה אלמוג
(צילום: דודי מיבלום)
חברי_השדולה_המשרדי_רשות_נחל_הקישון.jpg
חברי השדולה המשרדי רשות נחל הקישון
(צילום: דודי מיבלום)
חוף_קריית_חיים.jpg
חוף קריית חיים
(צילום: דודי מיבלום)

הגיבו כאן לכתבה