"דקר את המנוח בעוצמה" • כתב אישום הוגש נגד רוצחו של משה אלנקווה

דקירה בקרית ים בכניסה לבריכת גליה. תושב קריית מוצקין נפצע באורח אנוש (צילום: משטרת ישראל)

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד איתי בן עמי בן 21 תושב קריית ים בגין רצח משה אלנקווה ז"ל, בן 42 במותו.

לפי כתב האישום שהגיש עו"ד טל עופר, הנאשם ושניים מחבריו בילו ביחד ביום 23/1/22 ליד בריכה בקריית ים, שם שהה באותה העת המנוח. כאשר הבחין המנוח בנאשם וחבריו, התקדם לעברם וכשהגיע אליהם נעמד מולם וטפח קלות על כתפיהם של חברי הנאשם.

אחד החברים אמר למנוח שהוא שיכור ושעדיף שילך בדרך שלו והם בדרך שלהם. בשלב זה שלף הנאשם סכין מכיסו ודקר את המנוח בעוצמה, דקירה אחת, בבית החזה. מיד לאחר מכן שני החברים, שלא הבחינו בכך שהנאשם דקר את המנוח וסברו שהיכה אותו באגרוף, הדפו את הנאשם מעל המנוח, אמרו לו שאין צורך להרביץ למנוח כי הוא לא עשה להם דבר, שהמנוח לא בא לריב, ושעליהם ללכת מהמקום.

שני החברים המשיכו לשוחח עם המנוח מספר שניות, אמרו לו שהם מצטערים על מה שהנאשם עשה, והחלו ללכת יחד עם הנאשם רחוק מהמנוח. בשלב הזה סיפר הנאשם לחבריו שהוא דקר את המנוח, חבריו של הנאשם, שהופתעו ממעשיו, עזבו אותו, ניגשו למנוח שבשלב זה התמוטט, והזמינו למקום כוחות הצלה.

הנאשם הלך מהמקום וזרק את הסכין לפח אשפה. כוחות מד"א שהגיעו לזירה ביצעו החייאה ממושכת במנוח, והעבירו אותו לבית החולים רמב"ם, שם נפטר לאחר יומיים. התיק נחקר ע"י תחנת משטרת זבולון.

הגיבו כאן לכתבה