"פברואר יוצא מן הכלל" בקריית אתא • פעילויות תרבות מיוחדות לעידוד שילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה

פעילויות תרבות והעשרה מקוונות, לעידוד שילובם של תושבים עם מוגבלויות בקהילה

במהלך חודש פברואר מציינת רשת המתנ"סים העירונית בקריית אתא את "פברואר יוצא מן הכלל", הכולל שלל פעילויות מקוונות לעידוד שילובם של תושבים עם מוגבלויות בקהילה. 

מדובר בתוכנית ארצית של החברה למתנ"סים, כאשר חודש פברואר נבחר כחודש המתאים ביותר, בשל היותו החודש היחיד בשנה שמספר הימים בו שונה מזה של החודשים האחרים, בכך הוא מסמל את חשיבות קבלת האחר, ערך הסובלנות והייחודיות שבכל אחד ואחת.

במהלך החודש יתקיימו שלל פעילויות, כולן ללא עלות, שמטרתן קידום המודעות לעולמם של אנשים עם מוגבלויות ושילובם בקהילה.

בין האירועים שיתקיימו: הסרט "הלומים" ושיחה עם יוצר הסרט על בנושא הלם קרב, הצגת תיאטרון לנוער עם השחקן נבו קמחי, תערוכת צילומים, הצגת תיאטרון עם סיפורו האישי של אסף בן שמעון העוסקת באובדן ראייה, וסדנת צילום ייחודית הנותנת ביטוי להתמודדות עם מגבלות בחיי היום יום. 

תוכנית 'עמיתים'

בנוסף, רשת המתנ"סים בקריית אתא מפעילה בשלוחותיה את תוכנית "עמיתים" של החברה למתנ"סים ומשרד הבריאות, הפועלת לשילוב אנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים בקהילה, באמצעות שיבוצם במגוון פעילויות תרבות הפתוחות לקהל הרחב, ואף משלבת אנשים עם צרכים מיוחדים כעובדים בשלוחותיה. 


מרשת המתנסים קריית אתא נמסר:
רשת המתנסים חרטה על דגלה את קידום נושא הנגישות ושילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה. במהלך פברואר ייחדנו את פעילותנו להעלאת המודעות לנושא, מתוך אמונה כי שילובם של אוכלוסיות מיוחדות הינו מרכיב עיקרי וחיוני בקהילה. 

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. אילנה אמר/ה

    כל הכבוד תמשיכו ככה

הגיבו כאן לכתבה