האקדמית גורדון תציג "חדשנות ויצירתיות בחינוך" בכנס מנהלים באילת

חדשנות טכנולוגית בגורדון (צילום: האקדמית גורדון)

האקדמית גורדון תציג השבוע "חדשנות בחינוך" בכנס המנהלים של המגזר הדתי לאומי באילת 

האקדמית גורדון לחינוך תציג השבוע את נושא "החדשנות בחינוך" בכנס המנהלים של המגזר הדתי לאומי באילת, אשר יערך זו הפעם ה-11 על ידי חברת הפרסום אשחר&more. 

מותאמים למאה ה-21

הכנס יתפרס על פני שלושה ימים. ישתתפו בו כ-250 מנהלים בכירים ממוסדות החינוך היסודי והעל יסודי במגזר הדתי לאומי, ממסלולי ההמשך, מהגרעינים התורניים ולצדם מנהלים בכירים מהמגזר הפרטי ומובילי דעה. נושא הכנס השנה הינו "חדשנות ויצירתיות בחינוך". האקדמית גורדון, אשר חרטה על דגלה נושא זה, תציג כיצד היא מקדמת חדשנות בקרב לומדיה – מורי העתיד, באופן שיוכלו ליישם במערכת החינוך וכן כיצד היא מייעצת לרשויות מקומיות ולמוסדות חינוך להטמיע שיטות חדשניות ולהקים מרחבי למידה המותאמים למאה ה-21. 

מרחבי למידה דיגיטליים - באקדמית גורדון מכשירים את המורים שמובילים את המהפכה (צילום: חי פה)
מרחבי למידה דיגיטליים – באקדמית גורדון מובילים את המהפכה (צילום: חי פה)

אתגרי העתיד

ד"ר אלי וינוקר, סגן נשיא המכללה לאסטרטגיה ולפיתוח אקדמי, וראש החוג לחינוך חברתי קהילתי, יקיים הרצאה בנושא "מבט לעתיד". כחלק ממנה, יסקור מה צופן לנו עתיד החינוך, מהם האתגרים המרכזיים ומהן הדרכים החינוכיות שיש בידנו כדי להכין את ילדנו להתמודד עם אתגרים אלו באופן מיטבי.

ד"ר אלי וינוקר (צילום: האקדמית גורדון)
ד"ר אלי וינוקר (צילום: האקדמית גורדון)

מרחבי למידה טכנולוגיים

לימור הררי, ראש המרכז לחדשנות בהוראה, תציג בדוכן חלק משיטות הלימוד המתקדמות ואביזרי הוראה בהם משתמשים במכללה ואף מפיצים אותם לצורך הטמעה במוסדות חינוך בכל רחבי הארץ. כמו כן, תציג את שירותי המכללה בתחום של ייעוץ להקמת מרחבי למידה טכנולוגיים ופיתוח מקצועי של צוותי הוראה.

לימור הררי (צילום: האקדמית גורדון)

האקדמית גורדון – זוכת הפרס למצוינות

האקדמית גורדון, זוכת הפרס הלאומי למצוינות מטעם נציבות שירות המדינה (2 כוכבי כסף, 2018), הוקמה לפני כ-70 שנה מתוך מטרה להכשיר מנהיגים בעולם החינוך. במהלך העשור האחרון היתה לפורצת דרך בתחום הובלת מהפכת החינוך בארץ.

חדשות בחינוך באקדמית גורדון (צילום: חי פה )

המחשב שיחליף את הלוח והגיר

שיטות ההוראה במכללה השתנו והותאמו למאפייני התקופה, קמפוס המכללה שודרג וכעת כולל מרחבי למידה טכנולוגיים חדשניים ובתוכנית הלימוד משולבים קורסים בנושאי חדשנות וטכנולוגיה. יצוין כי מעבר לכך, כל סטודנט לתואר ראשון מקבל עם תחילת לימוד iPad חינם ככלי עבודה אשר יחליף את הלוח והגיר עם כניסתו העתידית למערכת החינוך. 

פרופ' יחזקאל טלר (צילום יח"צ)

פרופ' יחזקאל טלר, נשיא האקדמית גורדון: 

אנו שמחים להשתתף בכנס חשוב זה ולשתף מהידע שצברנו בתחום החדשנות. המדיניות שלנו היא להכשיר מורים למאה ה-21, תוך שימוש במרחבי למידה חדשניים ובשיטות הוראה מתקדמות. תקופת הקורונה לימדה כי השינוי שהחלנו לפני כעשור הוא צו השעה היום. אנו שמחים להעביר את הבשורה הן לסטודנטים שלנו והן למערכת החינוך מכל המגזרים, כמובן גם בציבור הדתי. ברכות למארגני הכנס ולמשתתפיו. 

הגיבו כאן לכתבה