רועי סבג יו”ר ומייסד ארגון “גשר חברתי”

ראיון עם מר רועי סבג יו"ר ומייסד ארגון "גשר חברתי" המציין 3 שנים להיווסדו

 

001-רועי_סבג.jpg

צילומים: אדיר יזירף , ג’ו לוציאנומאת: כתב החברה והחינוך של האתר “חי פה”

S1040029.JPG

צילומים: אדיר יזירף , ג’ו לוציאנובימים אלה מציין ארגון “גשר חברתי” שלוש שנים להיווסדו​,​ את הארגון ייסד מר רועי סבג עוד כשהיה סטודנט שנה א’ למשפטים. ארגון “גשר חברתי” מפעיל כיום מערך שלם של גיוס והשמת מתנדבים אל עמותות וארגונים חברתיים מהצפון ועד המרכז​.​ הארגון אף מקיים מדי שנה עשרות אירועים חברתיים והתנדבותיים אליהם מצליח למשוך רועי אלפי סטודנטים מכל רחבי הארץ. השבוע​,​ נפגש כתב החברה והחינוך של האתר “חי פה” עם ​רועי סבג לראיון חגיגי. רועי סבג, בן 25, סטודנט שנה ד’ בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה, סיפר לנו אודות הקמת הארגון, פעילותו הענפה בארץ וחזונו לעתיד.

גשר_חברתי_(1).jpg

צילומים: אדיר יזירף , ג’ו לוציאנותחילה רועי, מגיע לך ולכל צוות ארגון “גשר חברתי” ברכת מזל טוב, לרגל 3 שנים להקמת הארגון​.​

רועי סבג: אכן כן, תודה רבה לכם​!​

​רועי ​ספר לנו בקצרה​,​ מה היו המניעים להקמתו של ארגון​ ​”גשר חברתי”​?​

רועי סבג: ​ ​​​​כשהתחלתי את לימודי המשפטים ב​​שנה א’, הבנתי כי למגזר הסטודנטים קשה מאוד למצוא זמן להתנדב, ועד שהם מחליטים לעשות זאת – אז עמותות רבות דורשות מהסטודנטים להתחייב להתנדב פרק זמן מסוים. כלומר העמותות דורשות מהסטודנטים כי יגיעו להתנדב לאורך תקופה ממשוכת או למספר ימי התנדבות קבועים ורצופים. התחייבות זו מרחיקה במידה לא מבוטלת את הסטודנטים מהקהילה.

ו​האם ​הצלחתם להתגבר על ‘הבעיה’ הזאת?

רועי סבג: ​ ​​​​אז כאמור בשל הקשיים הללו, הבנתי שיש צורך אמיתי להקים ארגון צעיר ורענן שתהיה לו נוכחות אדירה בעולם הצעירים, שיהיה לו ממשק קליל ושידע איך לדבר אל הסטודנטים בגובה העיניים. לשם כך, אני ויתר חבריי לארגון הקמנו אתר מדהים שכולל מנוע חיפוש קל בסגנון של אתר “יד 2”, שדרכו ניתן לאתר בכל שעה ביממה מקום התנדבות חד פעמי ללא שום התחייבות. כאשר ניתן לבחור גם את סוג ההתנדבות, למשל: ילדים, ניצולי שואה, חיילים בודדים, קשישים, עולים חדשים, נכים וכדומה.

יפה מאוד, איך הצלחת ליצור נוכחות בקרב צעירים אלה?

רועי סבג: מ​לבד לאתר האינטרנט האטרקטיבי של הארגון, יש לנו גם נוכחות בכל הרשתות החברתיות ובכל מדיה אינטרנטית. והכי חשוב אנו לא מחכים שהסטודנטים יגיעו אלינו, אלה יוזמים את ההגעה אליהם.

האם תוכל להסביר למה כוונתך, איך אתם מגיעים לסטודנטים?

רועי סבג: ​אנו מגיעים פעמים רבות אל מקומות הבילוי של הסטודנטים, למשל לפאבים המובילים בארץ וחושפים אותם במגרש הביתי שלהם אל העשייה החברתית. הארגון יזם כבר כמה אירועי התרמה עד כה למען קבוצות מוחלשות בחברה. את אותם ערבי התרמה היינו יכולים לעשות במגוון במקומות, אך בחרנו במודע לקיים את האירועים שלנו דווקא בפאבים ובמועדונים במהלך הליינים השוטפים של המקום. כך למשל יצא לנו לארגן ערב התרמה בפאב הסליק שבמרכז הכרמל, ביום הכי ‘חזק’ שלהם שמיועד אך ורק לסטודנטים. באותו ערב – לא רק שגייסנו אלפי שקלים תרומה מסטודנטים אלא גם הצלחנו בזכות אותו ערב לגרום לעשרות סטודנטים להירשם להתנדבויות רבות. בנוסף הארגון גם מקים עמדות לרישום מתנדבים בהפסקות הפעילות במכללות ובאוניברסיטאות וכך מצליח למשוך עוד סטודנטים.

מדהים, ספר לי מה עיקר פעילותו של ארגון “גשר חברתי” כיום?

רועי סבג: ​הארגון כיום, כמו שאמרתי מתעסק בעיקר בלגשר בין סטודנטים לעמותות עבור התנדבויות חד פעמיות. אך הארגון גם מקיים מדי חודש 2-4 אירועי התנדבות יזומים שבהם הארגון בוחר בכל פעם קבוצה מוחלשת אחרת ומתרכז בה. בסופו של דבר – מטרת העל של הארגון זה למשוך סטודנטים וצעירים אל הקהילה ולהחדיר בהם רגישות חברתית לסביבה שלהם.

גשר_חברתי_(3).jpg

צילומים: אדיר יזירף , ג’ו לוציאנוכמה חברי צוות בכיר מונה כיום ארגון “גשר חברתי”?

רועי סבג: ​​​מאז הקמת הארגון, הצוות התחלף מספר פעמים. זאת כי יש רצון שצוות ההנהלה יורכב מסטודנטים בלבד, כחלק מאופיו של הארגון. כך למשל בספטמבר 2016, אני מתחיל את התמחותי ברמת גן, ולכן אעזוב את תפקיד ניהול הארגון ובמקומי תיכנס לתפקיד אלה ז’אנו. אלה היא סטודנטית למשפטים בשנה ג’.
גשר_חברתי_(4).jpg

צילומים: אדיר יזירף , ג’ו לוציאנואם כך אתה מסיים בימים אלה את תפקידך בארגון “גשר חברתי”?

רועי סבג: ​אני כול כך אוהב את הארגון, שתפקידי בו מעולם לא ייעלם ואני תמיד אמשיך ללוות אותו מהצד. אבל הגיע הזמן להעביר את המפתחות לצעירים נוספים. אלה היא בחורה מקסימה, לוחמת חברתית והיא תתמנה לניהול הארגון במקומי.

גשר_חברתי_(5).jpg

צילומים: אדיר יזירף , ג’ו לוציאנואני שם לב שגם ​​אלה וגם אתה סטודנטים למשפטים, האם זה מקרי?

רועי סבג: ​ממש לא. אני מאמין בכל לבי שסטודנטים למשפטים חייבים לתרום ולהיות חלק מהקהילה שבתוכה הם פעילים, ואני גם מחויב לאמונה זו בארגון שייסדתי. לפיכך חשוב לי מאוד שהניהול של הארגון יעבור בעתיד בעיקר בין סטודנטים למשפטים, בדגש על הפקולטה בה אני לומד, הפקולטה באוניברסיטת חיפה – אשר שמה לנגד עיניה את ‘האחריות החברתית’ כערך עליון.

גשר_חברתי.jpg

צילומים: אדיר יזירף , ג’ו לוציאנולסיכום הראיון עימך​,​ האם תוכל לספר לכולנו איך אתה רואה את “גשר חברתי” בשלוש השנים הבאות?

רועי סבג: ​ אני חושב שהארגון התפתח בקצב מסחרר בשלוש השנים שחלפו, וכך אני מקווה שיקרה גם בעתיד. כיום רשומים למועדון ‘גשר חברתי’ כבר 4,000 צעירים וסטודנטים שלקחו בשנים הללו חלק בפעילות התנדבותית בזכות הארגון. זה הישג מרשים שלא ניתן לזלזל בו. אגב, כבר כיום אנו מקבלים מדי חודש עשרות פניות מחברות הייטק ומפעלים שמעוניינים שנמצא עבורם מקומות התנדבות או שאף נארגן עבורם את אירועי ההתנדבות שלהם. זה אומנם מחמיא לנו מאוד, אבל כרגע אנו מעדיפים להתרכז הצעירים, אבל מי יודע אולי בעתיד זה ישתנה.​ ​לסיום ארצה להודות למריאן מייבסקי, שהיה חלק מהארגון עוד מימיו הראשונים.

​כתובת אתר האינטרנט של גשר חברתי: http://www.g-hevrati.co.il

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. משה אמר/ה

    רועי דומה לשמעון סבג מיד עזר לחבר