גן עירייה בחיפה לא נפתח הבוקר במפתיע

תלמידים וגני ילדים (צילום: חי פה בשטח)

כאילו שהקורונה לא מספיקה כדי לשבש את השגרה, וכאילו שהורים לילדים צעירים לא הפסידו מספיק ימי עבודה בשל בידודים ומחלות, הבוקר נאלצו הורים לילדי גן חובה בכרמליה להתמודד ללא כל התרעה, עם גן סגור

הבוקר (ד' 26/1/22) הגיעו הורים עם ילדיהם לגן החובה הסמוך לבית הספר הרצל בשכונת כרמליה וגילו לתדהמתם כי הגן לא יפתח. יש לציין, שחלק מההורים הספיקו כבר לשים את הילדים ולהגיע לעבודה, ואז הם נאלצו לצאת מהעבודה ולחזור לאסוף את הילדים. חלק מההורים עוד הספיקו לקבל הודעה, לפני שיצאו מהבית לכיוון הגן ומצאו עצמם נאלצים להישאר בבית עם ילדים ולא לצאת לעבודה, או שהחלו בחיפושים אחר סידור עבורם, כדי שיוכלו לצאת לעיסוקיהם.

אין מחליפה

הסיבה שהגן לא נפתח היא שאחת הסייעות הודיעה כי היא יוצאת השבוע לחופשה, כשאתמול נמצאה עבורה סייעת מחליפה והגן נפתח כרגיל, אך להיום לא נמצאה מחליפה וכך נסגר הגן כמה דקות לאחר פתיחתו.

"מזל שאני יוצאת יחסית מאוחר"

"לי היה מזל", אמרה לחי פה אחת האימהות, "כי אני יוצאת יחסית מאוחר בבקרים, והספקתי עוד לקבל את ההודעה כשעוד הייתי בבית. בקבוצה של הגן התחיל בלגן שלם. הורים שכבר שמו את הילדים בגן ונסעו לעבודה, נבהלו ולא ידעו מה קורה עם הילדים שלהם. אני ממש בהלם, לא חשבתי שזו אופציה שהגן לא יפתח. אנחנו אנשים עובדים, אנחנו לא יכולים לבוא למעסיקים שלנו ולהגיד שאין לנו גן אז אנחנו לא באים לעבודה. במיוחד בתקופה כזו, שכל פעם אנשים נעדרים מהעבודה בגלל בידודים וחולים מאומתים".

"אחים גדולים לא הלכו לביה"ס"

היו גם מקרים של הורים שיצאו מוקדם לעבודה והאחים הגדולים הביאו את האחים הקטנים לגן. עכשיו הם נאלצו להישאר בבית במקום ללכת לביה"ס כדי לשמור עליהם.

נכון לעכשיו ההורים גם לא יודעים עדיין מה צפוי מחר. "זו פשוט חלמאות", אמרה אחת האימהות, "אני מצפה מהעירייה שיהיו לה גננות וסייעות, זה המינימום הנדרש".

תגובת עיריית חיפה:

גן דולב היה אמור להיפתח היום בבוקר כבימי שיגרה. בסביבות השעה 7:00 התקשרה סייעת הגן והודיעה כי היא חולה ולא מסוגלת לתפקד, הודעתה הגיעה בשעה זו של הבוקר היות שהיא עשתה כל מאמץ להגיע, למרות מחלתה (לא מדובר בקורונה). מיד עם קבלת ההודעה מהסייעת, נעשה כל שניתן כדי לנייד סייעת מחליפה לגן, על מנת להמשיך את פעילות הגן לילדים ולאפשר להורים להגיע לעבודתם. למרבה הצער לא נמצאה סייעת נוספת בשל תחלואה גבוהה בקרב הסייעות והמחליפות, לכן הוחלט בלית ברירה לסגור את הגן ולהוציא הודעה להורים בסמיכות לשעת פתיחת הגן.

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. עדי אמר/ה

  זה קרה כבר פעמים בגן של הילדה שלי בנווה שאנן לא מצאו מחליפה לסיעת אז הגן נסגר ופעם אחת לא מצאו מחליפה לגננת אז לא היה גן.
  עם אותה תגובה מצטערים בעקבות גל הבידודים לא נמצא איש צוות.

 2. רפי רפול - חסון.חיפככה,עיתונאי אמר/ה

  לא נפתח הגן בחיפה בגלל מחלת סייעת הגן. ערב נעים

 3. שלומית אמר/ה

  זה לא הגן היחיד . אין גננות מחליפות ואין סייעות מחליפות והרבה פעמים מנהלת הגן נאלצת לבוא ביום החופשי שלה למלא מקום מתוך אחריות אישית וחוסר רצון לסגור את הגן . בנוסף הגל הנוכחי פוגע בעיקר בילדים , גננות וסייעות נידבקות בקורונה למרות שהן מחוסנות. ממש סכנה לצוותי הנוראה.

 4. ענת אמר/ה

  שיגייסו את הסייעות של הצהרון..אפשר למצוא פתרון. או אמא שלא עובדת יכולה חהתנדב

  1. גננת אמר/ה

   מי את שתנדבי אמא שלא עובדת לעבוד בגן עם 30 ילדים לכי תתנדבי את להיות בגן. אף אחת לא רוצה לעבוד במקצוע הזה יותר לא כגננת לא כביעת וגם במעונות חסרות מטפלות ומנהלות בורחות מהמקצוע. עד דלא ישנו את המשכורות ותנאי העבודה והתנהלות ההורים לצוותים המצב יחמיר.

  2. מאיה אמר/ה

   יש איסור ממשרד החינוך לעבוד עם הורים בגן

הגיבו כאן לכתבה