קצין צה"ל נעצר בחשד למעורבות ברצח בחיפה

איחוד הצלה במקום האירוע - ירי בצ'ק פוסט

בית המשפט המחוזי בחיפה האריך בשישה ימים את מעצרו של קצין בצה"ל החשוד בביצוע עבירות קשר לפשע ושיבוש מהלכי חקירה. כאשר הפשע המדובר הוא הרצח שאירע ביום 12/12/21 ברחוב מקלף בחיפה.

כזכור, ביום 12/12/21 נרצח ביריות גבר בשנות ה-20 לחייו ברחוב מקלף בחיפה. מספר ימים לאחר הרצח המשטרה עצרה שלושה חשודים ועיכבה שישה לחקירה במהלך מבצע חיפושים אותו היא ביצעה ביישובים חוואלד ואיבטין. אתמול (ב' 24/1/22) המשטרה עצרה חשוד נוסף בפרשה כאשר החשוד הינו קצין צה"ל מוערך המשרת בעזה.

החשוד הובא היום 25/1/22 לבית משפט השלום בחיפה לדיון בהארכת מעצרו ובית המשפט האריך את מעצרו בעשרה ימים. בא כוחו של החשוד עו"ד תומר נוה, הגיש ערעור למחוזי שם הוחלט להאריך את מעצרו של החשוד בשישה ימים.

בדיון טען עו"ד נוה, כי למרשו אין שום קשר לעבירות המיוחסות לו וכי העבירות המיוחסות לו בתיק לא קשורות לאירוע הרצח שאירע בחיפה וכי מייחסים לו עבירות הנמצאות בשוליים. כמו השמדת ראיה וכן קשירת קשר וכי "לא ייתכן שמרשי יהיה במעצר בגין עבירות שכל הכפר היה מודע להן וחזה בשריפת הרכב וחזה ברכב השרוף. הרי כל הדוח הסודי וכל החקירה שהציגו לו מתמקדת בסוגיית הרכב השרוף ולא באירוע הירי בו נרצח הצעיר בחיפה.

שופט בית המשפט המחוזי ערן קוטון, החליט לקצר את תקופת המעצר של החשוד וציין בהחלטתו כי הוא סבור שלתיק החקירה נאספו ראיות אשר יש בהן להקים חשד סביר שלפיו החשוד היה מעורב בביצוע העבירות שיוחסו לו. כמו כן סבור כי שחרורו בשלב זה עלול להביא לשיבוש החקירה.

בא כוחו של החשוד עו"ד תומר נוה מסר לחי פה:

מרשי מכחיש הכל. מדובר בקצין צה"ל מוערך נעדר הרשעות קודמות. הוא ראה את הרכב שרוף ואין לו יד ורגל באירוע רצח זה. אני מאמין שישוחרר בקרוב.
עו"ד תומר נוה
עו"ד תומר נוה
הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. אמיר אמר/ה

    תומר נוה זה מותג יוקרה …. כסף לא משקר

  2. ליצחעי אמר/ה

    עצוב

  3. דין דין אמר/ה

    קצין מוערך ככל שיהיה גם הוא שבוי במסורת חולה.

הגיבו כאן לכתבה