בית הספר 'אפרים צמח' בטירת כרמל מועמד שוב לפרס החינוך – 5 שנים בלבד לאחר זכייתו!

בית הספר אפרים צמח (צילום: עיריית טירת כרמל)


ועדת פרס חינוך בראשות רמי בן גרא, מפקח מחוזי אגף שחר, ובליווי מפקחים נוספים מתחומים שונים במחוז, הגיעו השבוע לביקור בבית ספר אפרים צמח בטירת כרמל.

את פניהם קיבלו ראש העיר אריה טל, מנהל אגף החינוך, ציון סודרי ומנהלת בתי הספר היסודיים באגף החינוך, סיגל אגיון.

בית הספר אפרים צמח (צילום: עיריית טירת כרמל)

בית ספר שהוא בית

חברי הוועדה פגשו תלמידים, מורים, הורים, בוגרים ושותפים מהקהילה והתרגשו לשמוע מהם דברים ששיקפו באותנטיות את התחושה האמיתית של בית בבית הספר, על היחס האישי והעבודה המתמשכת על הדימוי העצמי ותחושת המסוגלות של התלמידים.

הם שמעו על המודלים הייחודיים של בית הספר, על הצלחתו כבית ספר ברוח דמוקרטית, על הפרויקטים השונים והכל בסביבת למידה חדשנית.

בית הספר אפרים צמח (צילום: עיריית טירת כרמל)

ילדים משנים שיח

חברי הוועדה שמחו לשמוע על פרויקט הדגל של "שיחדש" – ילדים משנים שיח, שנעשה בשיתוף עם ארגון רוטרי ומטרתו ללמד את המורים והילדים הקשבה ומושגים מעולם הגישור על מנת להפוך את תרבות השיח לחיובית וטובה. 

יו"ר הוועדה ציין שהעובדה שבית הספר זכה בפרס חינוך לפני חמש שנים בלבד ומוגש שוב כמועמד לזכייה היא מעוררת התפעלות, לאור העובדה שבמהלך חמש השנים מאז קבלת הפרס הקודם, בית הספר אינו שוקט על השמרים והמשיך לחדש ולהשביח את עבודתו. הוא הרעיף שבחים על מנהלת בית הספר, הגב' מירה אלמליח, ואמר שהניהול שלה צריך לשמש דוגמה למנהלים אחרים. היו"ר לא חסך מילים חמות גם מצוות בית הספר וממערכת החינוך בעיר.

בית הספר אפרים צמח (צילום: עיריית טירת כרמל)

ראש העיר אריה טל אמר בסיום הביקור:

כזכור, בית הספר זכה בפרס חינוך לפני כ-5 שנים וכחלק מהיעדים אותם אנו מציבים, ממשיך לחדש משנה לשנה ודבר זה הינו חלק מהגשמת החזון שלי. שמחתי לשמוע את כל הפידבקים שבית הספר קיבל מההורים ומהתלמידים עצמם, אך אותי זה לא מפתיע. יש בבית ספר אפרים צמח, כמו בשאר מוסדות החינוך בעיר, צוות חינוכי מצוין שתמיד פועל ומחדש את עצמו עבור התלמידים. תמיד אעמיד את כל המשאבים העירוניים שלנו עבור מערכת החינוך בעיר.
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. רפי רפול - חסון.חיפככה,עיתונאי אמר/ה

    אכן, מגיע לו ,לבית הספר" אפרים צמח" , בטירת כרמל לזכות בפרס החינוך.שבוע טוב.

  2. עינב אמר/ה

    בית ספר שמנוהל עי מירה המנהלת המדהימה ויש בו צוות של מורות ומורים אלופים שנותנים את הלב והנשמה לילדים.
    מגיע להם לזכות. גאה להיות אמא לילדות שלומדות שם. אין ספק שזכינו

הגיבו כאן לכתבה