גן סגור • בבוקר התבשרו ההורים כי הגן יישאר סגור

גן ילדים - אילוסטרציה (צילום סמר עודה)

הורים לילדים בגן עירייה ברחוב מעלה הבוצרים במרכז הכרמל, התבשרו ביום שישי האחרון (14/1/22) כי הגן של ילדיהם לא עומד להיפתח.

סיבת סגירת הגן היא שלא נמצאה מחליפה לסייעת הקבועה, שנפצעה כמה ימים קודם. יש לציין שעוד ביום רביעי בשעות הערב היו ההורים בקשר עם הגננת כיוון שלא היו בטוחים שהגן יפעל כסדרו ביום חמישי, אך הגננת הרגיעה אותם כי תהיה סייעת מחליפה. בפועל, גם בבוקר יום חמישי עדיין לא היה ברור אם הגן יפעל כרגיל, אך זמן קצר מרגע פתיחת הגן נמצאה סייעת חלופית.

ביום שישי בבוקר, לעומת זאת, הגיעו ההורים עם הילדים לגן והבינו כי לא נמצאה סייעת מחליפה והגן לא עומד להיפתח. אמא לאחד הילדים בגן מספרת: "ביום חמישי היינו בחוסר ודאות בערך שעה, כיוון שנאמר לנו שגן ערמונים בו נמצאים הילדים שלנו (22 ילדים) הצטרף לגן שניר, גן החובה, אך אם לא תמצא סייעת בשעה הקרובה נאלץ להגיע ולקחת את הילדים. לבסוף, לאחר אין ספור טלפונים, כולל מצד צוות הגן, נמצאה בשעה טובה סייעת. ביום שישי בבוקר להבדיל, כבר קיבלנו את הבשורה שאין סייעת והגן לא יפתח".

סוגרים את הגן

"לאחר דין ודברים וכעס מצד ההורים, התקבלה הודעה סופית שהגן יישאר סגור. אני והורים נוספים יצרנו קשר עם המוקד העירוני וקיבלנו מענה לקוני, שאין סייעת וכרגע הגן סגור. שלחו אותנו לפנות למחלקת הגנים ביום ראשון. נכון לעכשיו גם לא יודעים להגיד לנו לגבי ההיערכות להמשך. התחושה היא שלוקחים אותנו, ההורים והילדים, כמובן מאליו.

הקורונה איתנו כבר שנתיים וכנראה שלא תסתיים בקרוב ולא נראה שבעירייה הפנימו זאת וממש לא נערכים בהתאם. כל יום אנחנו יכולים להגיע ולהתבשר שהגן נסגר כי אין סייעת או גננת או השד יודע מה. ככה אי אפשר להמשיך… אנחנו מקבלים את התחושה שכל הנוגעים בדבר מקלים ראש בנושא ולא באמת מתאמצים, אלא רק מנסים לצאת ידי חובה וגם זה לא בהצלחה יתרה מסתבר".

גן ילדים בחיפה - ארכיון (צילום: ירון כרמי)
גן ילדים בחיפה – ארכיון (צילום: ירון כרמי)

ההורים מספרים כי בימים האחרונים הם טרודים בכך שבכל בוקר עליהם לבדוק אם הגן יפעל או לא, או שיצטרכו למצוא לילדים סידור אחר. יחד עם זאת, יש עוד כמה דברים שמטרידים אותם בגן. בשנה שעברה הייתה תאונה בגן, שלדבריהם רק בנס הסתיימה ללא נפגעים, כאשר משאית פגעה בגדר הגן. הם מספרים שגם בשבוע שעבר, ביום חמישי, משאית שוב התקרבה מאוד אל חצר הגן. לטענת ההורים לא ייתכן שהמשאיות יהיו קרובות כל כך לגן עצמו, כך שאם הילדים יהיו בחצר הגן כשהמשאיות עוברות, הם עלולים חלילה להיפגע. ההורים מוטרדים מכך שאין מדרכה בצמוד לגן הילדים ולכן הרכבים והמשאיות שעוברים בכביש מתקרבים מאוד לגן ומסכנים את הילדים.

וזה לא הכול, יש בגן ליקויים חמורים נוספים עליהם ההורים מתריעים עוד מתחילת השנה, לטענתם. ההורים מספרים כי ניתן לראות את הילדים מהרחוב ללא כל הפרעה. ישנם חוטי חשמל חשופים וגדר הגן מאפשרת לילדים להוציא את הידיים החוצה ולסכן את עצמם. ההורים מספרים שפנו שוב ושוב לעירייה ולא קיבלו כל מענה לתלונותיהם והליקויים לא טופלו.

תגובת העירייה לכתבה תצורף כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. יהודי אמיתי אמר/ה

  תמשיכו להיבדק ולהתחסן בחיסוני המוות.תבואו בטענות רק על עצמכם.

 2. רפי רפול - חסון.חיפככה,עיתונאי אמר/ה

  מי שאחראי על גני הילדים בעירית חיפה,גברת אילנה טרוק,ראש מינהל החינוך בעירית חיפה,קחי מיכל ירון ,את תגובתה על הכתבה שלך על הגן הילדים בחיפה.

 3. ורדינה מארגנטינה אמר/ה

  חבר, גש לטפל בנפשך בבהילות, ויפה שעה קודם. בהצלחה

 4. הני אמר/ה

  ברצוני לענות זה לא נכון שהמערכת לא עובדת או לא פועלת
  הסייעות עובדות מאוד קשה אני בתור סייעת בגני עירייה יצא לי בשבוע להחליף גננות בשניי גנים שונים , כי גם לגננת יש משפחה . וכן יש חוסר בכל הארץ הגננות ובסייעות , אנחנו הסייעות שעובדת בגנים קבועים מוציאים אותנו לגנים אחרים כשאין גננת על מנת שיהיו שתיי סייעות שיוכלו לפתוח את הגן .אך אנחנו לא רובוטים אנחנו בני אדם מגיע לנו יום חופשי אחד גם לנו יש משפחה לדאוג , ולעצמנו .
  אנחנו הסייעות וגם הגננות עובדים לפי פיקוח של משרד החינוך הורדות המקומית .
  מזל שהגן ניסגר בשישי כאשר רוב ההורים לא עובדים ביום זה , ועדות מאמצים שבכל מהלך השבוע שכן יפתח הגן .
  במקום לראות אותנו הכי בעין חיובית שאני עובדת כסייעת משלימה בגנים קבועים אני רואה את הגננות בגנים עובדות במסירות ומלמדות את הילדים בהשקעה רבה באהבה רבה .הורים יקרים , גם אנחנו הורים גם הילדים שלנו היכנסו לבידוד גם הגן והכיתה נסגרו אנחנו באותה סירה , כל הכעסים והתסכולים חייב להיות בפורפורציה ולשמור על סביבה חיובית לעצמכם וליילדכם .

הגיבו כאן לכתבה