בית חולים רמב"ם: בהתאם להנחיית משרד הבריאות: מבקר או מלווה אחד לכל מטופל ברמב"ם

בית החולים רמב"ם בחיפה (צילום: ירון כרמי)

מרמב"ם נמסר לחי פה: עקב העליה במספר הנדבקים ובידוד של עשרות אנשי צוות רפואי, ברמב"ם מבקשים מהציבור לחזור וללהקפיד על הנחיות ועל הפחתת העומס במחלקות.

בבית החולים רמב"ם החלו היום (רביעי 12/01/22) ליישם את ההנחיה שהפיץ מנכ"ל משרד הבריאות בניסיון להפחית את הסכנה להדבקה בקורונה בתוך בתי החולים בישראל: להתיר שהות של מבקר או מלווה אחד בלבד, בכל זמן נתון ליד מיטת חולה או מטופל. הנחיה זו תיושם בכל המחלקות, המכונים והמרפאות.

ד"ר אבי ויסמן (צילום: דוברות רמב"ם)
ד"ר אבי ויסמן (צילום: דוברות רמב"ם)

ד"ר אבי ויסמן, סגן מנהל רמב"ם מסביר:

אנחנו חווים עלייה באשפוזים של חולי קורונה, רבים מהם באים מתוך מחלקות האשפוז שלנו – חולים שמגיעים לטיפול או ניתוח ומתברר שהם גם חולי קורונה. במקביל אנחנו רואים עליה קבועה ומדאיגה במספר אנשי הצוות החולים והמאומתים. אני פונה לכל תושבי הצפון – זו תקופה רגישה שדורשת את ההבנה, את הבגרות ואת שיתוף הפעולה שלכם. ברור לי שכולם רוצים לתמוך בקרוב משפחה חולה ולהיות לידו, אבל צריך להגן על החולים ועל הצוות ועל המבקרים עצמם. לכן אנחנו מנסים להפחית עומס במחלקות, ומתירים רק לאדם אחד לשהות ליד מיטת חולה בכל זמן נתון. אני מקווה שנצא מהתקופה הלא פשוטה הזו ונחזור לשגרה – עד אז – אני מצפה ומקווה שכולם יכבדו את ההנחיות.

وفقًا لتعليمات وزارة الصحّة: زائر أو مرافِق واحد لكلّ مريض في مستشفى رمبام

بدأوا اليوم في مستشفى رمبام بتطبيق التعليمات الصادرة عن المدير العامّ لوزارة الصحّة في محاولة للحدّ من خطر العدوى بالكورونا داخل المستشفيات في إسرائيل: السماح بمكوث زائر أو مرافق واحد فقط، في أيّ وقت معطى، بجانب سرير المريض أو المعالَج. سيتمّ تطبيق هذه التعليمات في جميع الأقسام، المعاهد والعيادات.
وأوضح د. آفي فايسمان، نائب مدير رمبام، ما يلي: "نحن نشهد زيادة في استقبال مرضى كورونا في المستشفى، وكثيرون منهم يأتون من أقسامنا الداخليّة – مرضى يأتون لتلقّي علاج أو لإجراء عمليّة جراحيّة ويتّضح أنّهم مرضى كورونا أيضًا. في الوقت نفسه، نحن نشهد زيادة مطّردة ومثيرة للقلق في عدد أعضاء الطاقم المصابين بالكورونا والمرضى المُؤكَّدين. أنا أناشد جميع سكّان الشمال – هذه الفترة الحسّاسة تتطلّب تفهّمكم ونضجكم وتعاونكم. من الواضح لي أنّ الجميع يريد دعم قريب مريض والوقوف إلى جانبه، لكن يجب حماية المرضى وأعضاء الطاقم والزوّار أنفسهم. لذلك، نحن نحاول تقليل الازدحام في الأقسام، وسنسمح لشخص واحد فقط بالبقاء بجانب سرير المريض في أيّ وقت معطى. آمل أن نتجاوز هذه الفترة العصيبة ونعود إلى وضعنا العاديّ – حتى ذلك الحين – أتطلّع وآمل أن يحترم الجميع التعليمات".

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. רון אמר/ה

    ככה צריך להיות תמיד לוא רק בגלל קורונה! בי"ח איננו מועדול יום או לילה וכשמגיעים 3 או 4 מבקרים לחולה א'- מה אמור לעשות חולה ב' הצמוד אליו מאחורי הפרגוד?! מלבד היותו כאוב, לא מרגיש טוב ולוחם להתגבר על סבלותיו- צריך לסבול את הקאקאפוניה של מבקרי שכנו? מי שחולה שקל שיזמין את משפחתו ל"מסיבת גן" בחצר המרכז הרפואי או בלובי הקומתי. בחדרי המאושפזים אסור שזה יקרה 24/7 365 יום בשנה

  2. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

    יישר כוח לך ד"ר אבי ויסמן,סגן מנהל בית החולים רמב"ם בחיפה.

  3. מאי אמר/ה

    חרטה אחת גדולה, רק אתמול הינו מאושפזים ומולנו חולה הגיעו 7 אנשים הורידו מסכות ואכלו כולם יחד. האחיות ראו ולא העירו להם ולא קראו לאבטחה. אז חוקים בנפרד ויישום בנפרד

הגיבו כאן לכתבה