רס"ן חן פוגל מחיפה, אחד משני הטייסים שנהרגו בהתרסקות המסוק

סגן-אלוף ארז שחייני ז"ל ורב-סרן חן פוגל ז"ל נהרגו אמש (ב' 3/1/22) כתוצאה מהתרסקות המסוק מול חופי חיפה.

רב-סרן חן פוגל ז"ל טייס מסוקים וסגן מפקד הטייסת בטייסת 'מגיני המערב' (193), בן 27 מחיפה, רב-סרן חן פוגל הועלה מדרגת סרן לדרגת רב-סרן לאחר מותו.

סגן-אלוף ארז שחייני ז"ל, סגן מפקד בסיס חיל האוויר על שם עזר ויצמן ז״ל ברמת דוד, בן 38, נשוי ואב לשלושה ממחנה יהודית.


רס"ן חן פוגל, הטייס בן ה-27 תושב חיפה, נהרג הלילה בתאונת המסוק מול חופי חיפה. לאחר מותו הועלה פוגל בדרגה, מדרגת סרן לדרגת רב-סרן.

המשפחה תשב שבעה ברחוב נעמ"ת 19 דירה 8 חיפה


פוגל היה טייס מסוקים וסגן מפקד הטייסת 'מגיני המערב' (193).

אמש (ב' 3/1/22) בשעה 21:00 מסוק צבאי ובו 3 טייסים נפל לים מול חוף שקמונה. במטוס היה סגן מפקד בסיס חיל האוויר סגן אלוף ארז שחייני וטייס המסוקים חן פוגל, שלא שרדו את התאונה, וקצין סיור מוסק שחילץ את עצמו לאחר שנפצע בתאונה ומאושפז כעת במרכז הרפואי רמב"ם. נסיבות התאונה עדיין נבדקות.

אביו של חן, ירון, ספד לו היום:
"ילד אינטליגנטי, חכם, חברותי, אדם שאף פעם לא החזיק נשק. הוא היה טייס, הוא היה צריך להחזיק אקדח, הוא תמיד התחמק מלהחזיק נשק. הוא גדל בחיפה, אחר כך נסענו לקנדה. הוא כל כך התגעגע לארץ וחזר. אשתי קיבלה הצעה לחזור לקנדה. הוא אמר שהוא יישאר איתנו כי הוא אוהב אותנו. זה מה שהחזיר אותנו. הוא היה בחוגי סיור, עשה שנת שירות ואז התגייס. הוא היה כל כך ערכי. הוא רצה סיירות, אבל אמר שלמרות שהוא לא רוצה להיות טייס הוא יתחיל מהטופ. הוא עוד לא היה מגובש לגבי החלומות שלו. הוא היה כל כולו בצבא. עבודה מבוקר עד לילה. הוא היה אצלנו בשבת. חצי שנה אחרי קורס טיס בחור מהקורס שלו התרסק ויצא מזה. היה את החשש הזה. חששנו שתהיה לו תאונת דרכים כי כל יום הוא נסע לרחובות. לא חששנו מהמסוק. הוא היה איש של ערכים. הוא היה ציוני ואהב מאוד את הארץ".

פוגל ז"ל היה בוגר של בית הספר השש שנתי ליאו באק בעיר. הלם ואבל כבד מורגשים הבוקר בבית הספר על מותו של פוגל, שסיים את לימודיו בליאו באק לפני כעשר שנים.

נציין כי דנה שחייני, רעייתו של הטייס סא"ל ארז שחייני שנהרג גם הוא בתאונה הנוראה, עבדה כמורה בביה"ס ליאו באק בשנת הלימודים הקודמת.

מנהלת תיכון ליאו באק דפנה יעקוקוביץ', ספדה לחן:

חן פוגל בוגר שנת תשע"ב, נער יפה תואר, פעיל מאד חברתית בבית הספר, בחברת התלמידים ובחוגי הסיור של החברה להגנת הטבע. חן למד במגמה ריאלית: פיזיקה, כימיה ומתמטיקה 5 יח"ל וסיים בהצטיינות יתרה, הן בפן האקדמי והן מבחינת המעורבות החברתית. חן היה אהוב מאוד על חבריו והיווה דמות מרכזית בפעילויות השכבתיות, נער בעל חוש הומור, חייכן, אהוב מאד על חבריו ומוריו.
פינת ההנצחה בליאו באק לזכרם של חן פוגל וארז שחייני

ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד, ספד היום לחן ולטייס סא"ל ארז שחייני:

איבדנו הלילה שני לוחמי צוות-אוויר, סא״ל ארז שחייני ז״ל ורס״ן חן פוגל ז״ל. הטובים שבטובים. הלב עם המשפחות שאיבדו את היקר להן מכל, תרומתם ואהבתם לארץ ילוו אותנו ואת זיכרונם לתמיד. יהי זכרם ברוך. שולח מכאן איחולי רפואה שלמה ומהירה לקצין חיל הים שנפצע.

דקה דומיה תתקיים הערב (ג' 4/1/22) בפתח ישיבת מועצת העיר, לזכר שני הטייסים שנהרגו בתאונה, יוזמת חבר מועצת העיר גרי קורן, שאף הודיע כי יפעל להנצחתם בעיר.

צוות חי פה מרכין ראש בכאב ומשתתף בצערן של המשפחות

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. דין דין אמר/ה

  כואב כואב כואב.

 2. ענבל בר סלע אמר/ה

  כל כך עצוב.
  ליבי עם המשפחה הכואבת.

 3. פאני אמר/ה

  כואב הלב ליבי עם המשפחות הכואבות 😔

 4. שמיל אמר/ה

  כל כך עצוב למה אלוהים לוקח לנו את הכי טובים והכי מוצלחים למה?

הגיבו כאן לכתבה