חיי המטופל ניצלו בזכות תגובה מהירה ומוצלחת של צוות כללית

מימין: מנהל המוקד ד"ר אהלאל חוראני, ד"ר מגדי קדאח, מומחה ברפואת פנימית ומחלות ריאה ומנהלת המוקד, יוליה אברהם טפליצקי (צילום: דוברות כללית)

חייו של מטופל ניצלו בעקבות החייאה מוצלחת שבוצעה במיון הקהילתי של כללית בזבולון

מטופל כבן 79 נכנס למיון קהילתי למרכז לרפואה יועצת בזבולון של כללית והתלונן בפני הצוות שהוא סובל מסחרחורות וחולשה כללית.

מיד החל טיפול ראשוני שכלל אק"ג ומדידת סימנים חיוניים על ידי ד"ר מג'די קדאח, מומחה ברפואת פנימית ומחלות ריאה וצוות המוקד.

ד"ר קדאח סיפר:

בקבלתו למיון ביצענו אק"ג שהיה חשוד והשארנו את המטופל להמשך בירור והשגחה. במהלך ההשגחה איבד הכרה ומיד ביצענו אק"ג חדש שהדגים הפרעת קצב חמורה – פגיעה במערכת הולכה חשמלית של הלב ובמקביל הזמנו נט"ן. בהמשך, המטופל החל לסבול מאירוע של פרפור חדרים (דום לב) וטופל במכת חשמל. עם הגעת נט"ן המטופל פונה לבית חולים כרמל מקבוצת כללית, תוך תיאום מקיף עם אנשי הצוות הרלוונטיים בבית החולים.

אין מילים

בבית חולים כרמל המטופל עבר השתלת קוצב דחופה על ידי ד"ר ניסן בן דב, מומחה בקרדיולוגיה ובטיפול נמרץ.

"שמחתי לשמוע שבזכות האבחנה והטיפול המהיר שלנו חייו של המטופל ניצלו. שמחתי לשמוע שאחרי יומיים המטופל נגמל מהנשמה והוא מגיב יפה מאוד לטיפול. המטופל אמר כי אין לו די מילים להודות על כך שהצוות המיומן והמסור של כללית הציל את חייו", שיתף ד"ר קדאח.

מימין: מנהל המוקד ד"ר אהלאל חוראני, ד"ר מגדי קדאח, מומחה ברפואת פנימית ומחלות ריאה ומנהלת המוקד, יוליה אברהם טפליצקי (צילום: דוברות כללית)

לא להתעלם מהסימנים

ישראלים רבים סובלים בכל יום מכאבים, סחרחורות, מאי נוחות, תחושת צביטה בחזה, ומתעלמים מתחושות אלה. ברגע שחשים אי נוחות פתאומית מומלץ מיד להתייעץ עם צוות רפואי ולפי הצורך להזמין אמבולנס.

סיכון למחלות לב

קיימים מספר גורמים המעלים את הסיכון למחלות לב: סוכרת, לחץ דם גבוה, עודף שומנים בדם, עישון ונטייה משפחתית למחלות לב. אומנם מחלות לב עלולות לתקוף את כ־ו־ל־ם – כולל אנשים שעוסקים באופן סדיר בפעילות גופנית ומקפידים על תזונה נכונה – אך עם זאת, פעילות אירובית שעושים 4 פעמים בשבוע מפחיתה מאוד את הסיכון להתקף לב.

מי שסובלים מכמה גורמי סיכון, או אפילו רק מגורם סיכון אחד, צריכים להתייחס בחשדנות רבה לכל אירוע בחזה. עליהם לפנות מיד לקבלת עזרה רפואית בכל מקרה של כאב בחזה.
מומלץ החל מגיל 40 מומלץ לעבור בדיקת לחץ דם לפחות פעם אחת בשנתיים.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. עופר אמר/ה

    כול הכבוד לצוות הרופאים של כללית

  2. רמבי אמר/ה

    אין על ניסן בן דב כוכב העל מבית חולים כרמל, בכול חודשי השנה, ולא רק בחודש ניסן!!!

הגיבו כאן לכתבה