עשרות יהודים וערבים השתתפו במחאת החיות המעונות בחיפה

"החיות מתחננות – די די תנו לחיות" , "חלב זה רצח – הפסיקו את הטבח" , "לא נשתוק מול רוע לב, גם חיות חשות כאב" אלה הם רק חלק מהקריאות אותם השמיעו עשרות מפגינים, יהודים וערבים במחאת החיות המעונות שהתקיימה היום (ו') במושבה הגרמנית בחיפה, ביוזמת החזית לשחרור בעלי חיים והאדם הטבעוני.

תסתכלו_להם_בעיניים_-_משלוח_מוות_שהגיע_היום_לנמל_חיפה.jpg

מפגינים למענם- תסתכלו להם בעיניים, משלוח מוות שהגיע היום לנמל חיפה
המפגינים הביעו סולידריות עם החיות המעונות הכלואות ברפתות, בלולים ובמעבדות, וזעקו את זעקתן והשמיעו את קולן. כמו כן, הרימו שלטים עם תמונות של מגוון בעלי חיים ועליהם נכתב בין היתר בשתי השפות ערבית ועברית: "ביצים: גריסת 15,000 אפרוחים ביום" – "משלוחי חיים = משלוחי מוות" – "מוצרי חלב: חטיפת תינוק מאמו" – "בשר: רצח אכזרי", והסבירו לעוברים ושבים את חשיבות המעבר לטבעונות וניסו להאיר את עיניהם ולגעת ברגשותיהם על מנת שיפסיקו לקחת חלק בממון תעשיית הבשר והחלב ולהיות שותפים בעקיפין ברצח, אונס, וחטיפת תינוקות, מיליוני יצורים חיים בתעשייה האכזרית הזאת.
003-_הפגנה_בעלי_חיים.jpg
התמונה באדיבות דף החזית לשחרור בעלי חיים
המפגינים קראו קריאות על מנת להמחיש את הסבל והעינוי האכזרי אותן עוברות החיות בתעשיית הבשר והחלב כמו: "לא בשר ולא ביצים די לרצח אפרוחים" – "חלב זה רצח הפסיקו את הטבח" – "שחרור עכשיו שחרור בכל מצב" – "לא נשתוק מול רוע לב גם חיות חשות כאב" – "8 מיליון כל 20 דקות" – "החיות מתחננות די די תנו לחיות" – "מכבדים את הבריות לא אוכלים חיות מתות" ועוד…

"דרך הטבעונות אפשר להציל את העולם"

שרבל.jpgהפעיל החיפאי לזכויות בעלי חיים, שרבל בלוטין, קרא לעוברים ושבים וגם לאלה שעצרו מדי פעם במכוניותיהם לעבור לטבועות. בלוטין, סיפר על המעבר שלו לטבעונות וציין, כי הימנעות מצריכת מזון מן החי היא הדבר הכי סביבתי. הוא פנה אליהם באומרו: "דרך הטבעונות אפשר להציל את העולם. כנסו לבתי מטבחיים, חוץ מהאכזריות שתראו, שם נמצא גם מקור המחלות של בני האדם, סרטן, שבץ מוחי סכרת והשמנה. אתם חופשיים לעשות מה שאתם רוצים אבל ההשפעה הסביבתית של תעשיית הבשר היא קטסטרופלית. כשאתם אוכל סטיק פה נגמר החופש שלכם, כי חצי מגזי החממה בעולם מקורם מתעשיית הבשר, יותר מכל תעשייה אחרת. אכילת הבשר היא הגורם העיקרי לכריתת 90% מיערות האמזונס, צריכת מים ,זיהום אדמה והריגת אוכלוסיית הדגים באוקיינוסים. כל הדברים האלה יכולים להיעצר ולהיפסק אם בוחרים בטבעונות".

"צריך להוציא את הבשר מחוץ לחוק, כי אסור לרצוח אף יצור חי. טבעונות היא אמירה ערכית ובחירה בדרך חיים יפה, למניעת חלק מהזוועות, מהזיהום ושמירה על כדור הארץ. אנחנו מתנגדים לכל סוג של דיכוי ועינוי", סיכם בלוטין.

"בסבל כולם שווים"


"אנו מבקשים שרק תרחמו עליהם", אומרים בחזית לשחרור בעלי חיים. "הם נולדו לעולם בדיוק כמונו, עם משפחה, רגשות ורצון לחיות. אין הבדל בין הכלב או החתול שיש בבית לעגל שהופרד מאימו, לאפרוח שנשחט בגיל 40 יום, בסופו של דבר בסבל כולם שווים. תעשו את הבחירה הבריאה והמוסרית ועברו לטבעונות".

בהפגנה השתתפו פעילים מכל רחבי הארץ מהצפון, מהמרכז ומהדרום שהגיעו במיוחד למען אותה מטרה נעלה, לזעוק את זעקת החיות המעונות, ולדרוש להפסיק את הזוועות בתעשיית הבשר בראש ובראשונה למען שחרור החיות הכלואות לחופשי, וגם כדי לשמור על הסביבה ועל כדור הארץ שחלקים גדולים ממנו נהרסו וניזוקו כתוצאה מתעשיית הבשר והחלב, הפרוות והעורות.

*החזית לשחרור בעלי חיים, ממליצה לקוראים לצפות בהרצאה "קירות שקופים" ביוטיוב. ההרצאה הכי נצפית בישראל עם מעל מיליון צפיות.
הפגנה_2.jpg

התמונה באדיבות דף החזית לשחרור בעלי חיים
לילך_גליק_3.jpg
מלמדים אהבה וחמלה מגיל קטן (צילום: לילך גליק)
לילך_גליק2.jpg
כולנו שווים – כולנו למענם (צילום: לילך גליק)
הפגנה_3.jpg
התמונה באדיבות דף החזית לשחרור בעלי חיים

זכויות בעלי החיים בחיפה

לא ניתן להגיב