מכשור חדיש וראשון מסוגו בארץ הוכנס למעבדה הביוכימית של כללית

ספורטן – כללי – רחב

מערכת אוטומטית חדשה הכוללת 2 מכשירים פרה-אנליטיים הממיינים מידי יום כ- 5000 דגימות דם ושתן הוכנסה למעבדה הביוכימית של כללית מחוז חיפה וג”מ, מנהלת המעבדה, ד”ר קלרה הניג: “יתרונות המערכת המתקדמת נעוצים בכך שהיא מקצרת את משך הזמן למתן תוצאות, קיצור של יממה בממוצע”.

עיריית חיפה – רחב

מכשור_חדיש_במעבדה_הביוכימית_סרולוגית._דוד_חורש.jpg

המכשור החדש במעבדה (צילום: דוד חרמש)
מדובר במערכת חדשה ומתקדמת שככל הידוע קיימת רק בעוד מעבדה אחת בעולם בקוריאה הדרומית. המערכת החדשה הינה מערכת אוטומטית הכוללת 2 מכשירים פרה-אנליטיים הממיינים מידי יום כ- 5000 דגימות דם ושתן ומעבירים אותן באמצעות מסוע חשמלי לאנליזה על גבי 12 מכשירי מדידה מסוגים שונים. במכשור זה מתבצעות כל בדיקות הכימיה הרוטינית בדם ובשתן, בדיקות לניטור רמת תרופות בדם וחלבונים ספציפיים, בדיקות סימני הסרטן והצהבת.

לקראת התקנת המערכת החדישה נדרשה בניית שטח ייעודי, תוך הרחבת המעבדה הקיימת. במקביל, עברו חברי הצוות הדרכה אינטנסיבית ומאתגרת ביותר, במהלכה נדרשו ללמוד, בו זמנית טכנולוגיות חדשות ו-3 תוכנות מחשב חדשות המפעילות את כל המערכת המורכבת הזו. במקביל בוצעו תהליכי תיקוף שנועדו להבטיח את איכות ואמינות התוצאות בטרם העברת הבדיקות למערכת החדשה.

מנהלת המעבדה הביוכימית-סרולוגית של כללית, ד”ר קלרה הניג: “יתרונות המערכת המתקדמת נעוצים בכך שהיא מקצרת את משך הזמן למתן תוצאות, קיצור של יממה בממוצע. כמו כן, נדרשים פחות חיפושים אחר דגימות ללא תוצאה ופוחת הסיכון לטעויות ולאובדן בדיקות, תוך שמירה על רמת דיוק מיטבית”.

בכללית מציינים בגאווה, כי המעבדה החדשה מהווה מוקד התעניינות של מנהלי מעבדות בארץ ובחו”ל, שמבקרים במקום מתרשמים מביצועיה ובודקים יישומה במעבדות שלהם.

כללית

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תאטרון חיפה – רחב
תאטרון חיפה – רחב
קניון שער הצפון – מתחלף – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
עיריית חיפה – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB