ועדת הפנים סיכלה בניית בתי מגורים בגן הלאומי הר הכרמל

ועדת הפנים והגנת הסביבה, סיכלה היום (ד') בניית בתי מגורים בתוך הגן הלאומי הר הכרמל, כחלק מהרחבת הישוב בית אורן. בנייה שהיתה אמורה להשתרע על שטח של 8 דונם מתוך הגן הלאומי.

גן_לאומי_פארק_הכרמל.jpg

גן לאומי הר כרמל
מזה 3 שנים ומשרד האדריכלים ערן מבל, מנסה לקדם תוכנית בנייה של 14 יחידות דיור בשטח הגן הלאומי הר הכרמל, כחלק מתוכנית הרחבת בית אורן ב-351 יחידות דיור. התוכנית כאמור סוכלה היום ע"י ועדת הפנים והגנת הסביבה בראשות ח"כ דודי אמסלם.

יו"ר הועדה אמסלם: "אילו הייתם מבקשים שנבטל את ההכרזה על שטח כגן לאומי עבור בניית שכונה של 2000 יחידות דיור, הייתי שוקל, אבל בשביל 14 מגרשים, רק בגלל שלמתכנן זה התאים בסיבוב, לא נאשר. נאשר רק את השטח שדרוש לתשתיות – בית עלמין, דרך היקפית ואזורי חיץ למניעת שריפות כחלק מתוכנית ההרחבה".

אמסלם, אמר למתכננת הפרויקט, ליאורה חי, ממשרד האדריכלים ערן מבל, שציינה כי כבר 3 שנים הם בתהליכים לקדם את התוכנית, " תעשו את השינוי ותשנו את יעוד הקרקע ממגורים לשטח ציבורי פתוח, שיהיה ירוק. נאשר את הגריעה, אבל לא למגורים. אני מניח שהישוב יעמוד בזה".

ח"כ יעל גרמן פנתה לנציגי רשות הטבע והגנים, שתמכו בגריעת השטח מהגן הלאומי עבור בניה פרטית: "איך שתקתם? מחר יבנו באפולוניה. אני בשוק. איך גורמי תכנון נותנים? זה היה טאבו. אתם נותנים ומנסים להעלים. ביקשתם ביטול ההכרזה עבור בית עלמין ושטחי חיץ מפני אש, ורק בסוף ציינתם גם מגורים. מתברר שמתוך 8 הדונם המדוברים, 6 הם למגורים. זה ניסיון הטעייה של הוועדה".

לא ניתן להגיב