קריית אתא • אושר התקציב ל-2022 | תקציב הפיתוח הגדול ביותר בתולדות העיר!

קריית אתא (צילום רחפן: עיריית קריית אתא)

אושר תקציב עיריית קריית אתא לשנת 2022 העומד על 501,471 מיליון ₪ כאשר 58% ממנו מופנים לחינוך ולרווחה.

אושר גם תקציב הפיתוח הגדול ביותר בתולדות העיר המסתכם ב-2.5 מיליארד ש"ח לבנייה ושדרוג  מוסדות ציבור וחינוך, טיפול בתשתיות עירוניות ושדרוג רחובות ותיקים. 

בישיבת מועצת העיר שהתקיימה ביום רביעי (29/12/21) אושר ברוב קולות התקציב השנתי של העירייה לשנת 2022. 

58% מהתקציב – חינוך, רווחה ותרבות

התקציב מסתכם בסך של 501,471 מיליון ₪ כאשר 58% מופנים לשירותי חינוך, רווחה ותרבות. ע"פ הנתונים 40% מתקציב העירייה מבוסס על השתתפות ממשלתית ו-60% הינם הכנסות עצמיות של העירייה.  

התקציב מבטא את המשך מגמת הגידול בשטחי המגורים ואת התרחבות שטחי המסחר בעיר, כמו גם הגידול הטבעי במספר התושבים והוא כולל השקעה בהרחבת השירותים לתושב תוך שמירה על איזון תקציבי. גם השנה יינתן המשך סיוע נרחב לאוכלוסיות שנפגעו ממשבר הקורונה. 

תקציב הפיתוח הגדול בתולדות העיר

תקציב הפיתוח לשנת 2022 הוא הגדול ביותר בתולדות העיר ומסתכם ב-2.5 מיליארד ₪ כאשר 71% (1.8 מיליארד ₪) מופנה לתשתיות ו-29% ( 715 מיליון) לפיתוח מוסדות חינוך וציבור.

במסגרת תוכנית הפיתוח של העיר מתוכננים פרויקטים שונים, ביניהם: טיפול בשכונות ותיקות (נווה אברהם, קריית בנימין ומרכז העיר), שדרוג רחובות ברחבי העיר, פיתוח שכונות חדשות, טיפול בצמתים (נביאים-עצמאות, אנילביץ'-יצחק שדה), הסדרת אזור התעשייה, שדרוג ריהוט הרחוב וכלי אצירה, התקנת תאורת רחוב חסכונית, התקנת מצלמות אכיפה, שיפוץ ובנייה של גני משחקים חדשים, שיפוץ והקמה של מגרשי ספורט, שדרוג ושיפוץ מחלקת הרווחה, הקמת גני ילדים חדשים ושיפוץ הקיימים, בנייה, שיפוץ וחיזוק מבנים בבתי ספר (הצבי ישראל, יבנה, אולפנית שחם, פינסקר, ירושלים, שפרינצק, גורדון, ישיבה תיכונית, רוגוזין חטיבה א', ב' וחטיבה עליונה), הקמת מבנה מהו"ט לילדים בסיכון בשכונת נווה חן. בנוסף, מתוכננת הקמת משכן אומנויות הכולל אולם תרבות ומופעים.

משקיעים בחינוך

בשנת 2022 תמשיך העירייה להשקיע את מרבית תקציבה בנושא החינוך ובין השאר במימון פרויקטים חינוכיים ייחודיים, בניית בתי ספר חדשים, ציודם, מחשוב, מעבדות, אולמות ספורט ותוכניות לימוד מתקדמות ואיכותיות. דגש רב הושם בנושא הנדסת האנוש, מתוך מחשבה לאפשר לתלמידים סביבת לימודים נעימה ונוחה, במטרה לעודד הישגים לימודיים ומצוינות. כמו כן, תשקיע העירייה באירועי תרבות לכל המגזרים כולל אירועים ייעודיים לבני הנוער וכן בפרויקטים מיוחדים בתחום הרווחה.

איכות חיים

בנוסף, תמשיך העירייה להשקיע ולהרחיב את השירות לתושב בתחומי איכות החיים בהם, ניקיון, פינוי אשפה, תחזוקת כבישים ותשתיות, מערכות ניקוז, טיפול במוסדות חינוך וציבור ושיפור הנגשת המידע לתושב בתחומים שונים.  במסגרת תיגבור מערך הניקיון בעיר, הוקצו משאבים לשיפור וייעול השירותים הניתנים לתושב בנושא ניקיון, פינוי אשפה ופיתוח נופי כולל תוספת של כ"א וציוד, תוך שימת דגש על אכיפה מיטבית לשיפור פני העיר. 

יעקב פרץ ראש עיריית קרית אתא
יעקב פרץ, ראש עיריית קריית אתא

יעקב פרץ, ראש עיריית קריית אתא:

השקעה ברווחה ובחינוך עם דגש על פיתוח תשתיות, הם מרכיב מרכזי בתוכנית הצמיחה של העיר. אנו נמשיך להשקיע במתן שירותים איכותיים לתושבים ובהשקעה מאסיבית בנושא החינוך אשר זוכה לשבחים רבים בכל תחומי העשייה החינוכית וכל זאת תוך שמירה על איזון תקציבי רציף. 
הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  כל הכבוד לחברי מועצת העיר קריית אתא ובראשם ידידי יעקב פרץ,ראש העיר ק . אתא אשר אישרו את תקציב עיריית קריית אתא. יישר כוח שגם חברי מועצת עירית חיפה יאשרו סוף סוף את תקציב עירית חיפה. בוקר אור.

 2. אתי אמר/ה

  מדוע לא מתיחסים לצרכים של המגזר הדתי .שהוא די דומיננטי בעיר

  1. פיני אמר/ה

   שהדתיים יצאו לעבודה ואז יהיה להם תקציב .:
   אית את מסבירה את זה שיש להם מכונית די יקרות ..אית מתחזקים את הרכב ביטוחים ,טסט כל שנה וטיפולים זה המון כסף ..אז חמודה הם לא צריכים תקציב ..נכון ..את רואה צדקתי…חחח! יום טוב לך.!

 3. רק מטרופולין חזק יביא פיתוח נכון לאזור אמר/ה

  אין הצדקה למועצה האזורית זבולון
  צריכה להתאחד עם קרית אתא לעיר גדולה אחת.
  מיותר לחלוטין ישובים קטנים צמודים לקרית אתא.
  לחזק את המטרופולין על ידי 4 ערים חזקות
  חיפה (עם נשר טירת הכרמל ועתלית)
  עיר הקריות (ים ביאליק מוצקין)
  זבולון (קרית אתא, מא. זבולון)
  ועיר הכרמל (עוספיה ודליה).

הגיבו כאן לכתבה