חד"ש הצביעה נגד תקציב 2022 ושוקלת את המשך דרכה בקואליציה • "הציבור הערבי בחיפה מופלה באופן בוטה"

"בשלוש השנים האחרונות יש נסיגה כללית בתפקוד העירייה בכל התחומים ולכל התושבים. ורוב רובן של הדרישות שלנו לא באו לידי ביטוי בכל 4 הגרסאות שהוצגו עד כה בפני ועדת הכספים ומועצת העיר", נכתב בהודעה שהוציאה חד"ש.

סיעת חד"ש הצביעה בחמישי האחרון נגד הצעת התקציב של עיריית חיפה לשנת 2022. זאת כי בתחילת חודש אוקטובר הציגו חברי המועצה רג'א זעאתרה ושהירה שלבי בפני ראש העיר עינת קליש רותם, ממלא מקומה נחשון צוק, נציגי מינהל הכספים וראשי המנהלים השונים מסמך דרישות לקראת הכנת התקציב, אלא שהן לא באו לידי ביטוי בכל הגרסאות שהוצגו עד כה.

תכנון ותשתיות

בתחום התכנון והתשתיות דרשה חד"ש קידום מבני ציבור בשכונת ואדי ניסנאס, תיקון התוכנית לשיקום חליסה, שיקום ופיתוח תשתיות במושבה הגרמנית, בוואדי ניסנאס ובחליסה, תוספת 50 מקומות חנייה בשכונת עבאס וחיבור מכביש 2 לבית הקברות המוסלמי בכפר סמיר.

חינוך, תרבות ורווחה

חד"ש דרשה להבטיח את חלקה של העירייה במימון תוכנית "אתגרים" לחינוך בלתי פורמלי, הקצאת תקן למנהל ערבי לתחום הנוער והצעירים וכן תקציב של מיליון שקלים לתוכנית למאבק בפשיעה ובאלימות בחברה הערבית.

בתחום החינוך דרשה חד"ש מינוי יועץ לחינוך הערבי ותקציבים לתוספת אגף והצטיידות בבית הספר הממלכתי אלחיוואר, תוספת כיתות ותשתיות בתיכון אלכרמה ותכנון בית ספר תיכון חדש בחליסה. עוד דרשה חד"ש שוויון בחלוקת המשאבים בחינוך המוכר שאינו רשמי (בתי הספר הכנסייתיים) בדומה לבתי הספר החרדיים, הקמת שני מתחמים למעונות יום לילדים ערבים מגיל שלושה חודשים עד 3 שנים, ותקציב למלגות לסטודנטים בהשכלה הגבוהה.

שוקלים את המשך הדרך

בהודעה צוין, כי רוב רובן של הדרישות של סיעת חד"ש לא באו לידי ביטוי בכל 4 הגרסאות שהוצגו עד כה בפני ועדת הכספים ומועצת העיר. גם בתקציב הפיתוח שנגנז לעת עתה אין שום פרויקט של פיתוח בשכונות הערביות. לקראת הבאת הצעת תקציב חדשה ע"י ראש העיר או אולי תקציב אלטרנטיבי ע"י האופוזיציה, סיעת חד"ש תמשיך להעמיד את כל הדרישות בפני ראש העיר ובפני מועצת העיר, ותחליט על המשך דרכה לפי מידת ההיענות לדרישות.

בשלוש השנים האחרונות יש נסיגה כללית בתפקוד העירייה בכל התחומים ולכל התושבים. אבל התושבים הערבים, שחלקם הגדול מתגורר בשכונות מוחלשות ואינו נהנה משירותים עירוניים ראויים, משלם מחיר גבוה יותר. סיעת חד"ש מתנגדת לאפשרות של פיזור המועצה, אבל לא תתמוך בתקציב שמפלה לרעה בצורה כה בוטה את הציבור הערבי בעיר ואינו עונה לצרכיו.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  מעשה מביש מצד חד"ש בחיפה. הרי ראש העיר גברת קליש עזרה לכם ואפילו נתנה לכם סגנית ראש עיר,גברת שהירה.בסוף עינת תפזר את כל חברי המועצה ,כי עינת לא צריכה אותכם והיא תמשיך להיות ראש העיר חיפה.מה יצא לכם מזה? שבוע טוב.

  1. תפקח את עיניך מר רפי רפול אמר/ה

   עינת לא יכולה לפזר אף אחד, שרת הפנים יכולה לפזר את העירייה כולה, ראש העיר לשלוח הביתה, אין לה קואליציה ואינה יכולה לקבל קואליציה כבקשת של בובות משרד הפנים כדי להמשיך להכשיל את העיר. הדברים לא עובדים ככה ואל תטעה את הציבור. הדבר המביש זה מעשי קליש להתפאר להיות מנותקת לחלוטין בלשכתה, מכל ביקורת ומכל שותפי הקואליציה. הביאה את המצב על עצמה, בעודה מנסה לייצר עירייה בתוך עירייה עם מנהלת 2030 שכדאי לקרוא את דו"ח מבקר העירייה המציג מעשים הגובלים בפלילים במינויים פסולים וללא הסכמי ניגוד עניינים שעשתה קליש כולל תשלומי שכר מופרזים שאישרה ללא כל סיבה לחבריה היועצים. מעניין על מה אתה תומך כה נלהב האם זה כדי לקבל תמורה כלשהי?? אתה בוט שלה מטעם ניר שובר?

 2. florence gabbin אמר/ה

  חדש לא היחידים שמאד מאוכזבים מתפקוד העיריה

 3. דין דין אמר/ה

  בחדש אין כל חדש. לא קיבלו את מה שדרשו והתאכזבו יחד עם תושבים בשכונות שנחלו אכזבה.

הגיבו כאן לכתבה