סגן י' מחיפה קיבל את כנפי הטיסה בקורס טיס 183

סגן י' מחיפה קיבל את כנפי הטיסה (צילום: דובר צה"ל)

כנפי טיסה הוענקו לסגן י' מחיפה

מסדר כנפיים, במסגרתו הוענקו כנפי הטיסה לבוגרי קורס טיס מחזור 183, נערך אתמול (רביעי, 22.12.21) בבסיס חיל האוויר בחצרים. כנפי הטיסה הוענקו ל-39 לוחמי ולוחמות צוות אוויר, אשר יהוו את חוד החנית המבצעית של צה"ל ויובילו את משימות חיל האוויר בשנים הבאות. 

הטקס התקיים במעמד נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג, שר הביטחון, מר בני גנץ, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי ובפעם האחרונה, בהשתתפות מפקד חיל האוויר הנוכחי, אלוף עמיקם נורקין. 

טקס הסיום נערך בתום שלוש שנים של הכשרת הצוערים כקצינים לוחמים, כצוותי אוויר וכבוגרי תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. נוכל לגלות לכם כי אחד מבוגרי קורס טיס 183 שהסתיים אמש הוא סגן י', בן 21, תושב חיפה ולו שלושה אחים. סגן י' למד בבית ספר תיכון בחיפה, שם הרחיב מדעי המחשב וכלכלה. בזמנו הפנוי אוהב סגן י' לשחק כדורגל.

סיום קורס טיס (צילום: דובר צה"ל)

לאחר המעמד המרגש של הענקת כנפי הטיסה אמר סגן י':

לאחר מעבר המיונים והתחלת השלב הראשוני של הקורס, מהרגע שהתחלתי לטוס, הבנתי שאני נמצא במקום הנכון עבורי.

למפגש עם מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין בו מביאים הבוגרים דמות שהשפיע עליהם בחייהם, סגן י' עתיד להביא את סבתא שלו, מבחינתו זו הזדמנות להגיד לה תודה על התמיכה בו ולהגיד לה כמה הוא מעריך אותה.

סגן י' סיים בהצלחה את קורס טיס 183 כטייס מסוקים. יישר כוח ובהצלחה בהמשך, אנחנו בחי פה – תאגיד החדשות גאים בך!  

המסדר הנוכחי נערך בסימן הוקרת מערך התובלה, בדגש על מערך מטוסי הקרנף – מערך בעל מורשת עשירה ומפוארת, המוביל משימות מבצעיות, לאומיות והומניטריות שלקח חלק במבצעים מיוחדים כדוגמת "מבצע שלמה" ו"מבצע יונתן", בהם השלימו צוותי האוויר את משימתם בהצלחה תוך סיכון חיים.

סגן י' מחיפה סיים קורס טיס, עם נשיא המדינה הרצוג (צילום: דובר צה"ל)

מדברי נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג:

"פעולות רבות ומבצעים רבים שהשתיקה יפה להם, מוכיחים את היכולת של חיל האוויר שלנו להגיע לכל מקום בכל מצב, הן בשעת מלחמה או מבצע, והן – ולפעמים אפילו ביתר שאת – במלחמה העיקשת והחשובה המכונה המב"מ – המערכה שבין המלחמות, בה נוטל חיל האוויר בהצלחה תפקיד חיוני מאין כמותו. היכולת הזו חשובה לנו פי כמה בעת הזאת, כשבימים אלה ממש התמנון האיראני ממשיך לשלוח זרועות בכל רחבי המזרח התיכון. איראן היא פצצת זמן מתקתקת שמאיימת על ישראל ועל משפחת העמים כולה. הנושא הזה מוסכם בקרב החברה הישראלית ובקרב הנהגתה. אני עוקב אחרי המשא ומתן שמתנהל סביב הסכם הגרעין, וקורא לקהילה הבינלאומית לא ללכת שולל ולא להקל ראש בחומרת האיום. את סכנת הגרעין האיראני יש לנטרל אחת ולתמיד, עם הסכם או בלעדיו. אסור לאפשר לאיראן להשיג יכולת גרעינית".

סגן י' מחיפה סיים קורס טיס, עם הרמטכ"ל אביב כוכבי (צילום: דובר צה"ל)

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי:

קצינים יקרים – הפכתם ללוחמי צוות אוויר אבל בראש ובראשונה אתם קצינים. הפכתם לקצינים בצוות אוויר, וככאלו, אתם שייכים מעתה לקו ההגנה הראשון של צה"ל ומדינת ישראל. דוגמא מובהקת לכך היא הפעילות המדויקת והמהירה של כוחות צה"ל, השב"כ והמשטרה בשבוע האחרון שהובילה לתפיסת המחבלים אשר ביצעו את פיגוע הטרור בשומרון. אני שולח את תנחומיי למשפחת דימנטמן ומחזק אותה. הטובים הם קודם כל הלוחמים. הטובים – נמדדים בראש ובראשונה בנכונות שלהם בלתרום למדינה, הטובים נמדדים בנכונות שלהם לסכן את חייהם כדי להגן על אנשים אחרים. זהו הביטוי והצרוף למושג הטובים, אל תיקחו לנו אותו ואל תשחקו אותו".

סגן י' מחיפה קיבל את כנפי הטיסה (צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ"ל כוכבי הוסיף:
"מדינה שמתמודדת עם איומים רבים ובשש זירות בו זמנית, יודעת להעריך ולהוקיר קודם כל ולפני הכול את לוחמיה, היא יודעת לומר בקול רם – הטובים הם קודם כל הלוחמים. לוחמי צוות אוויר יקרים, אתם הטובים אשר מתייצבים להגנת העם והמדינה. אתם הטובים שמצטרפים למערכה היומית בהגנה, למערכה השבועית להשמדת איומים בכל הזירה, ולמבצע הנרחב אחת לתקופה. אני מחכה לשובכם בשלום מכל אימון ומכל מבצע. אתם הטובים ואני סומך עליכם.

סיום קורס טיס (צילום: דובר צה"ל)

מדברי מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין:

"בשנה האחרונה פעל חיל האוויר מבצעית בהיקפים נרחבים במגוון זירות וטווחים, פגענו פגיעה קשה באלו שקמו לאיים עלינו ברצועת עזה, כשלחמנו במבצע "שומר החומות", עם כוח אווירי עוצמתי ומדויק. לאורך השנה מימשו מטוסינו ולוחמינו את יעדיה האסטרטגיים של מדינת ישראל בזירה הצפונית תוך פריצות דרך חוזרות ונשנות.

לצד האיומים והאתגרים המבצעיים מונחות לפתחנו גם הזדמנויות אסטרטגיות. חיל האוויר, הנושא על כנף אחת יכולת קטלנית ומדויקת, מביא בימים אלו על הכנף השנייה את בשורת שיתוף הפעולה האווירי, האיזורי והעולמי. שיתוף הפעולה האווירי הוא גשר ליציבות איזורית ומפתח ליכולתנו לבנות את הכוח, לפעול מבצעית ולהוות נכס עבור המדיניות הישראלית.

בוגרות ובוגרים, בעוד רגעים אחדים אענוד לכם את הכנפיים ותצטרפו לנבחרת של לוחמי ולוחמות צוות האוויר. זוהי נבחרת המחייבת דוגמה אישית, תחקור ללא פשרות, מקצוענות, רעות ודרך ארץ. היום, כשזהו מסדר הכנפיים האחרון שאשתתף בו כמפקד החיל, אני חש ביתר שאת את משא האחריות המונחת על כתפינו. אחריות על הגנת העם והארץ, וחיזוק בטחונה של המדינה. אני יודע שאתגרי העתיד יהיו מורכבים יותר, וכשאני מביט בכם אני חש ביטחון גמור שתדעו לשאת על כתפיכם את משימות החיל. יחד נוכל לכל אתגר. בוגרות ובוגרים – אני מאוד גאה בכם, אני מאוד אוהב אתכם, עלו והצליחו".

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. טובה אמר/ה

    איזה מרגש ממש רוצה לחבק אותם. כל הכבוד.
    שיצליחו. ובתיקווה לא עוד מילחמות
    תמיד גאה בחיילים של צה"ל.

הגיבו כאן לכתבה