חשש להתפשטות האומיקורן בבתי הספר בחיפה: בית הספר הפתוח נסגר

בית הספר הפתוח בחיפה (צילום: ירון כרמי)

17 תלמידים מבית הספר הפתוח חלו בקורונה, ונבדק חשד, שחלקם חלו בווריאנט אומיקורן. בית הספר הפתוח נסגר הבוקר ויישאר סגור עד יום ראשון. גם צוותי ההוראה בבית הספר נכנסו לבידוד. מנהל המחוז במשרד החינוך ד"ר סער הראל אמר כי בית הספר הפתוח נסגר לאור תחלואה גבוהה (17 מאומתי קורונה) בבית הספר הריאלי נמצאו 3 תלמידים מאומתים, ולכן לא כל בית הספר נסגר. בימים הקרובים יתקבלו התשובות האם אכן האומיקורן הגיע לחיפה.

מנהלת בית הספר הפתוח גילה שויקה, עדכנה את ההורים:

שלום רב,
בשל ריבוי התחלואה בבית הספר ובהחלטת מנהל המחוז והרשות ובהמלצת משרד הבריאות, אנו נאלצים להעביר את כלל תלמידי בית הספר ללמידה מרחוק עד יום ראשון ה-26/12/21 כולל.
ביום ראשון תתקיים הערכת מצב מחודשת.
תלמידים שבאו במגע עם המאומתים יקבלו הודעת הנחיה ממשרד הבריאות ויפעלו על פי הודעת משרד הבריאות.
מי שלקח חלק בכיתה הירוקה יפעל על פי נהלי הודעת משרד הבריאות.
את הבדיקות שנותרו יש לשמור במקום קריר בבית (לא מקרר).
בהוראת משרד הבריאות כל התלמידים והצוותים הנמצאים בבידוד בשל מגע עם חולה מאומת, יוכלו לקצר בידוד ולבצע בדיקת pcr בקהילה בהתאם לרשום בצו.
תלמידים וצוותים שלא באו במגע עם חולה מאומת מומלץ לבצע בדיקת p.c.r לפני החזרה לשגרת הלימודים.
בית הספר ימשיך במתכונת למידה מרחוק.


אולי כדאי לשקול מחדש

לאור העלייה בשיעור הנדבקים היומי במדינה בכלל ובחיפה בפרט, אולי כדאי לשקול שוב את ההחלטה שלא לחסן בחיפה ילדים בבתי הספר כמו שעושים ברוב ערי ישראל האחרות. השבוע פרסמנו בחי פה כי ראש העיר עינת קליש רותם, לאחר התייעצות עם האחראית על בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס וועדי ההורים, החליטה שבניגוד להוראת ראש הממשלה נפתלי בנט, בחיפה ילדים בגיל 5-11 יחוסנו במתנ"סים ובמבנים ייעודיים של העירייה ולא בבתי הספר.

יש לציין, שכשבכיתה ישנו תלמיד חולה קורונה, כל תלמיד שנחשף אליו נכנס לבידוד בהוראת משרד החינוך. תלמידים מחוסנים לא מחויבים בבידוד, ולכן חלק מתלמידי הכיתה יכולים להגיע וללמוד כרגיל, וחלק מהתלמידים יישארו בבית. בחלק מהמקרים המורים מלמדים במקביל את תלמידי הכיתה שהגיעו לבית הספר, ואת הילדים בבית בו זמנית באמצעות הזום. לא מדובר בלמידה אידיאלית, אבל לפחות הילדים בבית, שחלקם כלל לא חולים בנגיף, לא מפסידים ימי לימודים.

בית הספר הפתוח בחיפה (צילום: ירון כרמי)
בית הספר הפתוח בחיפה (צילום: ירון כרמי)

אתגרים חדשים

בתי הספר בעיר מתמודדים בימים אלה עם אתגר נוסף, וככל שהתחלואה עולה, האתגר מורכב יותר. יש מורים שחולים בעצמם בקורונה, או שילדיהם חולים או שוהים בבידוד, ולכן הם אינם יכולים להגיע לבית הספר וללמד. בשנה האחרונה המורים בבית הספר עושים הרבה מאוד מילויי מקום על מנת לתת מענה לכלל התלמידים, גם לאלה שהמורים שלהם לא הגיעו לבית הספר. התוצאה היא שהמורים עושים פחות שעות פרטניות ויש להם פחות שעות שהייה, בהן הם אמורים לבדוק מבחנים ועבודות ולהכין מערכי שיעור. המורים מותשים, כיוון שלעתים קרובות הם מוצאים את עצמם מלמדים 7 שיעורים רצוף ללא הפסקות.

גם בבסמת ובאליאנס

יש לציין שגם בבתי הספר בסמת החדש ואליאנס התגלו חולים מאומתים, אך כנראה שבשלב זה עדיין לא מדובר במספרים שמצדיקים את סגירתם. התלמידים שנחשפו לחולה המאומת נכנסו לבידוד.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. יהודי אמיתי אמר/ה

  בית הספר הפתוח -סגור!!! תשנו את שם בית הספר.

 2. עומרי קון הזה מתפשט בכל מקום.. אמר/ה

  מסכן מי ששמו בארץ עמרי קון, עמרי קןני ועומר איקון
  חחח

 3. פטיש ברזל אמר/ה

  זה לא ללמוד זה נטו מורים "ביביסיטר" לילדים. כדי שההורין ילכו לעבודה כדיי לשלם מיסים. אחרת מאיפה לעזאזל יעמדו ביעד המובטח למפגת תומכיי הטרור רע"מ ???
  כן ממשלת הזדון הזו לא רואה אף אדם בעיינים. לא חרדי לא חילוני ולא ערבי . נטו את מנהל הממשלה הזו מנסור עבאס המחבל. והוא רוצה היום כסף. רק היום !
  כי מחר כבר ידרוש את
  שייח-מוניס. למי שלא יודע איפה זה. אז שייח -מוניס זו מדינת תל-אביב-יפו. מצא לו שוק פתוח עם הקריאות רק_היום !!!

 4. גייא אמר/ה

  אין שום חשש מוירוס קל. לעשות מסיבות הדבקה ולצאת חיובי ולהדביק את כל בית הספר כדי שהלימודים יתקיימו כרגיל.

הגיבו כאן לכתבה