"אנרגיה תמידית״: האמן דניאל שורקנד מחבר בין החופשי למטאפיזי בתערוכה חדשה בחיפה

עבודתו של דניאל שורקנד

תערוכת היחיד של ד"ר דניאל שורקנד

פתיחה חגיגית ביום ו' 7/1/22 • בית האומנים ע"ש מארק שאגאל

האומן דניאל שורקנד, ד"ר להיסטוריה של האומנות, עלה לישראל מדרום אפריקה בשנת 2018. תערוכות של עבודותיו מוצגות ברחבי הארץ והעולם.

ד״ר שורקנד שואב את השראתו מהאקספרסיוניזם המופשט, מאמץ את הזרימה בכתמים צבעוניים במחווה של חומריות רגשית למשיכות הצבע ופעולת הציור עצמה.

עבודתו של דניאל שורקנד

אנרגיה תמידית

דניאל נותן משמעות נושאית באמצעות מבנים מטפיזיים בסיסיים באנרגית הצבע אקספרסיבית, מצייר אותיות עבריות, מלאכים, נביאים, סדרת אשת חייל, וספירלות צבעוניות. הן ברקע הצבעוני והן בסמלים המצוירים, ניתן לראות שדניאל פועל באנרגיה תמידית.

דניאל מצייר תוך הרהורים על השפה והידע מתוך היהדות, מתוך מציאות קיומית, מתוך הבריאה ומתוך עולם הידע הנוגע בסמליות המלווה אותו בנפשו וברגישותו תמיד.

עבודתו של דניאל שורקנד

אשת חיל

בסדרת אשת חייל נותן ביטוי לנשים המצוירות באנרגיה צבעונית ובכוח המנהיגות, ליד הגבר שהוא מנהיג ומלא השראה. האישה מצוירת לא רק כמוזה, אלא בכבודה ובכוחה שלה, לוחמת ונביאה המציתה את להבת האמת והחוסן, ומחזיקה את המפתח להמשך קיומה של ישראל.

דניאל מספר:

מפגש טכניקת הציור החופשי עם תוכן מטאפיזי חוברים יחד לחשוף את האנרגיה הרגשית הסמויה בנושאים והרעיונות האינטלקטואליים שאליהם אני מתייחס ומצייר. שכן האותיות הללו הן אבני הבניין של הבריאה. ההומניות שלנו היא זו שמטביעה בנו את דמותו של הבורא, של השפה ושל מערכות הידע. הן מסייעות לנו להבין את הטבע, שהוא לבוש הבורא, כביכול לסייע לנו להתעלות אל מעבר לטבע, המציע ממדים ומצבים חלופיים.
עבודתו של דניאל שורקנד

התערוכה 'אנרגיה תמידית' של דניאל שורקנד

החל מיום שישי 7/1/22
שעות ביקור בתערוכה: ימי שני בין השעות 10:00-14:00
בית האמנים ע״ש שאגאל, שדרות הציונות 24 חיפה
נעילת התערוכה: 4/02/2022

הגיבו כאן לכתבה