"גז קצפות" תחליף סם נפוץ בקרב בני נוער – אלפי מכלים נתפסו בעוד פיצוצייה

המכלים שנתפסו (צילום: דוברות המשטרה)

תחליף סם מסוכן ונפוץ אצל בני נוער

לאחר שלפני זמן קצר דווח בחי פה כי בפיצוצייה בקריית אתא נתפסו מאות מכלים של "גז קצפות" (גז צחוק), המשמש כתחליף סם נפוץ אצל בני נוער ומהווה סיכון ממשי למשתמשים, כעת נמסר מהמשטרה כי גם בפיצוצייה בקריית ביאליק נתפסו אלפי מכלים של גז קצפות.

9,192 יחידות של גז קצפות נתפסו בפיצוצייה בקריית ביאליק

מהמשטרה נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:
המשטרה תפסה לפני זמן קצר בפיצוצייה בקריית ביאליק, כ-9,192 יחידות של גז קצפות המשמש כתחליף סם בעיקר בקרב בני נוער במסיבות ומהווה סכנה לציבור.

במסגרת פעילות ממוקדת שערכו הבוקר (ד' 22/12/21) שוטרי תחנת זבולון, למען שלום הציבור ובטחונו נגד צעצועים מסוכנים, השוטרים תפסו לפני זמן קצר, בפיצוצייה בקרית ביאליק כ-9192 יחידות של גז קצפות.

המכלים נתפסו והוחרמו ובעל המקום, תושב קריית ביאליק בן 44, זומן לחקירה בתחנת משטרת זבולון.

תפיסת מכלי "גז הקצפות"(צילום: דוברות המשטרה)

סם מסוכן ונפוץ בקרב בני נוער

משרד הבריאות מדגיש כי השימוש ב- Nitrous oxide (N2O), מהווה גורם סיכון משמעותי, הנפוץ בקרב בני נוער ומשמש כתחליף סם במסיבות משום שבעל השפעה הזייתית וגורם לאופוריה. משרד הבריאות מזהיר מפני שימוש לא חוקי בחומר זה. השימוש בו נקשר למגוון תופעות לוואי, חלקן מסכנות חיים. ראוי לציין ביניהן את הפגיעה בהכרה, פגיעות נירולוגיות וסכנת ההתמכרות.
לפיכך, השימוש בחומר זה כסם מסכן את בריאות הציבור.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. לודמילה אמר/ה

    עכשיו מבינה למה הבקבוקונים זרוקים ברחובות בכל פינה.
    אולי כעת יתחילו לטפל גם בבעית האלכוהול והתרופות הממכרות שגורמים נזק כה רב

  2. שרון אמר/ה

    יש לחוקק חוק להגנת בריאות הציבור. מי שנמצא אצלו החומר הזה בכמות למכירה מעל המקום קנס של 50.000 שח ואחר כך משפט פלילי עם 10 שנות מאסר. זה למען הילדים שלנו!

הגיבו כאן לכתבה