החברה הכלכלית לחיפה מעודדת עולים אקדמאיים להשתקע בעיר

אור שחף מנכ"ל החברה הכלכלית (מימין) בפתיחת התוכנית (צילום: החברה הכלכלית לחיפה)

אור שחף: "עליית צעירים אקדמאים לחיפה, מחזקת את כלכלת העיר"

מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, אור שחף, פתח בשבוע שעבר את התוכנית "Tech & The City", המתקיימת בשיתוף עמותת גבהים והסוכנות היהודית. מטרת התוכנית היא לסייע לעולים חדשים אקדמאים ולעודד חזרה לארץ בקרב ישראלים אקדמאים השוהים בחו"ל.

אור שחף מנכ"ל החברה הכלכלית (מימין) בפתיחת התוכנית (צילום: החברה הכלכלית לחיפה)

מחזקים את כלכלת העיר

שחף נתן סקירה מקיפה על חיפה עם דגש על אפשרויות התעסוקה בה, וסקר את האקו-סיסטם המיוחד המתקיים בעיר. על פי השאלות שעלו בסיום המצגת ניכר כי חלק מהמהנדסים הצעירים הנמצאים בתוכנית, הגרים כעת באולפן עציון, יישארו בעיר לצורכי עבודה, ובכך יחזקו ויתרמו לפעילותה הכלכלית.

אור שחף מנכ"ל החברה הכלכלית (מימין) בפתיחת התוכנית (צילום: החברה הכלכלית לחיפה)

אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה:

החברה הכלכלית לחיפה לקחה על עצמה לייצר כמה שיותר מנועי צמיחה כלכליים לעיר, במהלך כל השנה. עליית צעירים אקדמאים לחיפה, מחזקת את כלכלת העיר ואת העסקים הנמצאים בה. אני גאה להיות חלק מפעילות חשובה שכזו ומקווה שהצלחתי להשפיע ולו במעט על הצלחת המשימה החשובה הזו.

גבהים היא עמותה ללא מטרות רווח הנותנת מענה לעולים חדשים באמצעות תמיכה, תשתית, ידע וכלים למציאת תעסוקה. גבהים-טק מתמקדת בעולים עם רקע טכנולוגי (כגון מהנדסי תוכנה וכיו'ב.)

ב-13 בדצמבר השיקה גבהים-טק, בשיתוף הסוכנות היהודית, את תכנית "Tech In The City" בחיפה. בתוכנית משתתפים 20 תלמידי אולפן עציון שהם בעלי רקע טכנולוגי. התוכנית תתקיים עד סוף פברואר 2022. 

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. צ אמר/ה

    זה נהדר ..ונפלא..בהצלחה..אבל למה לא מעודדים את הצעירים שלנו להישאר בעיר על ידי יצירת סטארט אפ…רבים…יזמות..היי טק….מקומות עבודה לסטודנטים שלומדים מחשבים..תוכנה…הנדסאים ומהנדסים שבורחים לתל אביב ולחוץ לארץ…פה בארצנו יודעים לתמוך רק בעולים חדשים וחבל מאד שכך..

הגיבו כאן לכתבה