חיסוני קורונה בבתי הספר? לא בחיפה • זינוק במספר המאומתים בעיר, שליש מתחת לגיל 15

חיסוני קורונה (צילום: דוברות רמב"ם)

בבתי הספר היסודיים בחיפה לא יחסנו נגד קורונה, על אף ההנחיה של ראש הממשלה נפתלי בנט לחסן תלמידים במהלך השבועות הקרובים.

במסיבת עיתונאים אותה ערך בנט השבוע, הדגיש רה"מ שהמשימה העומדת בפני מערכת החינוך בשבועות הקרובים, עוד לפני העברת תכנים לימודיים, היא לדאוג להעלאת שיעור המחוסנים לילדים בגיל 5-11. יש לציין שעד עכשיו על פי הנתונים שפורסמו רק 10% מהילדים בגילים אלה התחסנו.

עופר גרין, יו"ר ועד ההורים היישובי – הנהגת חיפה

התחלואה בעלייה

יו"ר ועד ההורים היישובי בחיפה עופר גרין מסר לחי פה כי על פי סיכום בישיבה משותפת עם משרד הבריאות סוכם שהחיסונים יהיו במתחמים ציבוריים כגון מתנ"סים ומרכזים קהילתיים.

בשבועות האחרונים התפרץ וריאנט חדש – האומיקרון ושיעור הנדבקים היומי עולה מדי יום. גם בחיפה שיעור המאומתים בימים האחרונים הגיע למספרים שלא היו בעיר כבר תקופה ארוכה. לאור כל זה, לא ברור למה בתי הספר בעיר לא נענים לדרישת ראש הממשלה ובוחרים לא לחסן את התלמידים.

"לא בבית ספרנו"

כזכור, עוד במהלך חופשת הקיץ הביעה שרת החינוך יפעת שאשא ביטון התנגדות לחיסון תלמידים נגד קורונה בבתי הספר, על אף שהיא עצמה וילדיה מחוסנים. במשך חודשים הותקפה שרת החינוך על עמדתה זו. כעת היא מעודדת התחסנות בבתי הספר היסודיים. משרד החינוך אף הוציא הוראה לבתי הספר לחסן בחודש הקרוב רק לקורונה ולהשעות את כל יתר החיסונים הקבועים.

יפעת שאשא ביטון (צילום: ירון כרמי)
יפעת שאשא ביטון (צילום: ירון כרמי)

מתחמי חיסונים מחוץ לביה"ס

אתמול בערב (ב' 20/12/21) נערכה שיחה בין ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם, האחראית על בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס וועד ההורים היישובי, בה נקבע כי בחיפה ייחסנו במתחמים שהעירייה תעמיד לצורך כך, ולא בבתי הספר. המשמעות היא שההורים עדיין יצטרכו לקחת את הילדים אחרי הצהריים להתחסן, ולא שהדבר יעשה בשעות ביה"ס ללא טרחה או יוזמה מיוחדת מצד ההורים.

שליש מהחולים בחיפה – מתחת לגיל 15

יש לציין כי מהנתונים שפרסם היום משרד הבריאות לגבי מצב התחלואה בחיפה, עולה כי בתוך שלושה ימים נרשמה עליה של 40 אחוזים במספר המאומתים לקורונה בעיר. יחד עם זאת, בשלב זה חיפה עדיין מוגדרת ירוקה. נכון להיום יש בעיר 181 חולי קורונה מאומתים, שליש מתוכם מתחת לגיל 15.

בבתי ספר מחוץ לחיפה דווקא כן מחסנים

לעומת חיפה, בה לא מחסנים בבתי הספר, עיריית נשר יצאה במבצע חיסונים בכל בתי הספר בעיר, עד סוף החודש. כך גם בקריית אתא ובקריית בילאיק מחסנים בתוך בתי הספר, על פי הוראת משרד החינוך ובכפוף לקבלת אישור ההורים.

חשוב להבין כי ילד לא יכול לקבל חיסון ללא אישור מהוריו, כך שהורה שאינו מעוניין שילדיו יתחסנו לא צריך לחשוש מכך. מצד שני, הורים שאין להם זמן או שלא נוח להם לקחת את ילדיהם להתחסן מסיבה כלשהי, יכולים ליהנות מכך שבית הספר ידאג לכך עבורם.

תגובת העירייה לכתבה תצורף כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. רחל אמר/ה

  ההורים יכולים להנות מכך.. באמת, אין ניסוח יותר הולם למגפה?

 2. דני אמר/ה

  שקר

 3. עליזה אמר/ה

  לא מבינה , האם ילדי חיפה עשויים מחומר אחר מילדי הארץ , באיזה זכות ראש העירייה לא מאשרת את החיסון בבתי ספר, מה מפריע לך כבוד ראש העירייה?

  1. ..Ho.. ,_ , okay אמר/ה

   או ואו עדיין נשארו אנשים כאלו… ממליצה לך לבדוק את אתר חדשות
   12 . תקראי את המאמרים שם עד הסוף, ממש ממליצה.

הגיבו כאן לכתבה