ג'אקי ואקים, לשעבר גזבר עיריית חיפה, מזהיר מקריסה כלכלית של עיריית חיפה • התכנית עדשה מקומית

עדשה מקומית – התכנית של חיפה – כל ערב בשבע

גזבר העיריה לשעבר מתריע: סכנה לקריסה הכלכלית של העיריה, חשש שימונה חשב מלווה.

ג'אקי ואקים, לשעבר גזבר עיריית חיפה, מזהיר מקריסה כלכלית של עיריית חיפה כבר בשנה הבאה. בראיון ל"עדשה מקומית" מתריע ואקים על ההתנהלות של העיריה אם לא ישונה התקציב המתכונן לשנת 2022, מביע תדהמה על כך שלראשונה לא הוגש תקציב פיתוח ומתריע ממינוי חשב מלווה לעיריית חיפה.
הראיון מתפרסם במסגרת שתוף פעולה בין "עדשה מקומית" ל"חי פה".


No Fields Found.
7 תגובות
 1. .בוחבוט קריות בוחבוט אמר/ה

  להזכירכם שבזמן שמר' ג'וקים ווקים לא הגיעו לרמת שפל שכזו אכשוו שיערכו את פועלו בשרות העירייה וילמדו ממנו אייך מנהלים תקציב

 2. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  תיקון טעות קריסה

 3. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  ג'אקי ואקים. קישוק. לא תהיה, בעזרת השם ,קיסה כלכלית בעירית חיפה. עירית חיפה איתנה בזכות ד"ר עינת קליש רותם ,ראש העיר הנהדרת של חיפה. שבוע טוב.יש גם היום לעירית חיפה גזבר מצוין.דיקאן ואיש נעים הליכות. בגלל שסיימת את עבודתך בעירית חיפה ,בראשות גברת קליש, אתה יכול להגיד מה שאתה חושב.

 4. רמי אמר/ה

  הוא כנראה יודע. היה שם וסביר שיש לו תרומה לא קטנה לכך.

 5. אילן בורנשטיין אמר/ה

  כאשר מנהלים את השלטןן פקידים ולא נבחרי ציבור, לא דואגים לפיתוח העיר ולהכנסות – אלא בעיקר להוצאות וריקון הקופה הציבורית; כך, למשל, התכנון של שכונת 'תל אהרון – לינקולן' בניהול הכושל של פקידי העירייה מאז שנת 1998 ועד היום – במשך למעלה מ-23 שנים – עבר כבר את 50 מיליון ש"ח – על חשבון הציבור – לחלק מההוצאה האדירה גם אין קבלות ו/או חשבוניות ומובן וברור למי הלך חלק ניכר מהכסף – ואגב – בניה אין – אפילו ספסל רחוב אי אפשר להציב לאחר מחיקת אותם 50 מיליון ש"ח – בוודאי שלא לבנות ולו דירה אחת. כיום מדברים על הכנת תכנון חדש – וממשיכים עם אותם צוותים שמייצרים אין-תכנון ועם המשך ריקון הקופה הציבורית בדרך להגיע לעשרות מיליוני ש"ח חדשים, ואין פוצה פה ומצפצף. בעלי הקרקע מוכים וחבולים ובהפסדי כספים בהיקפים של מיליארדי ש"ח – הם לא היחידים, יש עוד שכונות דומות, בהן מלקים את בעלי הקרקעות ורומסים את זכויותיהם וכבר אמרנו, שלטון דיקטטורי של הפקידים.

 6. אילן בורנשטיין אמר/ה

  קופת העירייה לא מתמלאת מקשקשת בטוויטר ובאינטרנט. גם לא מטיפוח חזירי בר והפיכתם ליותר מבויתים. הכנסות לקופת עיריית חיפה יכולות להתקבל מהיטלי השבחה. על מנת שיתקבלו היטלי השבחה יש צורך במימוש בניה בהיקף משמעותי (לא פרויקטים של פינוי בינוי שהם בעיקרם פטורים מהיטל השבחה כמו גם תמ"א 38), למשל, למגורים ברכס הכרמל – אותן שכונות מגורים שנקבע כי יתוכננו מחדש (איחוד וחלוקה) – אותם שטחים המיועדים לבניה למגורים בתכניות מתקופת המנדט הבריטי שההחלטות לתכנן אותן מחדש יצרו בפועל הקפאת בניה החל מיום 16.5.1968 במשך למעלה מ-53 שנים!!! 11,000 דירות בתכנון איכותי אותו הגשתי לעיריית חיפה ולרשויות התכנון (שקיבל התעלמות מוחלטת והשמצות שלא כדין) ביחס לשטחים לתכנון מחדש (איחוד וחלוקה הנ"ל) – תכנון הכולל איכות חיים גבוהה ופתרונות תחבורה לניקוז פקקי התנועה בחלק ניכר מהעיר חיפה – הוגש על ידי עוד בשנים 2015 ו-2016 ורשויות התכנון ועיריית חיפה עדיין לא מצאו את הזמן לבחון את התכנון ולקיים דיונים בעניינו (למעט 15 דקות שנועדו לסתום פיות ולרצות את בית המשפט – שנוצלו לאחר מכן להכפשת התכנון מבלי מתן אפשרות להשיב ולהתגונן כנגד ההשמצות) – הקפאת בניה מונעת פיתוח של העיר, מונעת מימוש פתרונות תחבורה לניקוז יעיל ונכון של התנועה וחוסמת את הדרך מלקבל תקבולי כסף משמעותיים לקופת העירייה; אז ממה עיריית חיפה תתפרנס? מהוספת מאות עובדים ו'מומחים' חברים של… שמרוקנים ביתר שאת את קופת העירייה? האם עיריית חיפה מקבלת תזרים כספי שוטף ממדינות עוינות מחו"ל כמו עמותות הפועלות לחיסולה של ישראל? – לא – עיריית חיפה מצויה בבור עמוק – בפשיטת רגל – ועדיין ממשיכים למנוע את פיתוח העיר ואת תקבולי הכספים הנדרשים לתפעול העירייה. כבודם, קניינם ורכושם של אלפי בעלי הקרקעות (בתכנון האיכותי שהכנתי – 11,000 דירות) הפכו למרמס, מכאן הדרך לפשיטת הרגל של עיריית חיפה, קצרה יותר מאי פעם.

 7. זלמן אמר/ה

  באם העיריה תקנה נכסים במחירים שקבע וקים בשומות השבחה ששלח ותמכור אותם במחיר שאשתו מעריכה לבנקים – ברור שתהיה קריסה כלכלית.

לא ניתן להגיב