ח"כ סילמן בביקור במרפאת זבולון של כללית: "אתם עושים עבודה של חסד וחמלה ובאנו להגיד לכם תודה" • צפו

ח"כ עידית סילמן בביקור במרפאת זבולון (צילום: דוד חורש - כללית)

ח"כ סילמן, יו"ר ועדת הבריאות בכנסת: ‏"המודל של מרכז רפואי זבולון הוא מצוין ויש לשכפלו בכל הארץ"

חברי ועדת הבריאות של הכנסת, בראשות היו"ר ח"כ עידית סילמן, ח"כ טטיאנה מזרסקי, ח"כ מופיד מרעי וח"כ עלי סלאלחה, סיירו הבוקר במרכז לרפואה יועצת זבולון של כללית בקריית ביאליק.

יו"ר הוועדה, ח"כ עידית סילמן נפגשה עם מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי של כללית, רונן נודלמן והנהלת המרכז לרפואה יועצת זבולון, בהובלתה של ד"ר דליה קסנר, מומחית ברפואת המשפחה.

ח"כ עידית סילמן, בדבריה לצוות כללית • צפו


בית חולים קטן

במהלך הביקור הציג מנהל המחוז את השירותים הרפואיים הניתנים ברחבי המחוז, נתונים על התחלואה ממנה סובלים תושבי האזור ופערים במערכת בריאות. בהמשך ניתנה סקירה על מרכז רפואי זבולון, שמתפקד כבית חולים קטן, ומועסקים בו מנהלי מחלקות ורופאים בכירים מבית החולים כרמל כמנהלים מרחביים מקצועיים.

ראייה של רצף טיפולי

"זוהי ראייה של רצף טיפולי, שמאפשרת למטופלים לבצע חלק גדול מהניתוחים ו/או מעקבים לאחר ניתוחים ופעולות רפואיות בקהילה, במקום הצורך לפנות לבית החולים. המנתחים מבצעים במרכזים שלנו עשרות סוגים של ניתוחים ופעולות, וביניהם ניתוחים להסרת נגעים סרטניים, קטרקט ועוד, בהיקפים שמקבילים לבתי החולים שבמרכז הארץ. מבחינתנו, זו המגמה – להסיט כמה שיותר שירותים לקהילה ולפנות את בתי החולים לדברים המורכבים יותר", הסביר מנהל המחוז, רונן נודלמן.

ח"כ עידית סילמן בביקור במרפאת זבולון (צילום: דוד חורש – כללית)

הכל לטובת המטופלים

חברי הוועדה סיירו ברחבי זבולון, בליווי מנהל המחוז, במרכז לבריאות השד, חדרי ניתוח, מכון אונקולוגי ובמיון הקהילתי וקיבלו הסבר על זבולון שעתידה להתרחב בשנת 2022 ויבוצעו שדרוגים בתשתיות הקיימות, כולל בינוי והרחבה של שירותים ומחלקות חדשות – הכל לטובת המטופלים שלנו.

"אנו נותנים שירות רפואי מתקדם ומוביל לתושבי אזור חיפה והקריות והציבור מעריך את הטיפול האיכותי והמקצועי ואת השירות המצוין שאנו מעניקים", הוסיף נודלמן.

ח"כ עידית סילמן בביקור במרפאת זבולון (צילום: דוד חורש – כללית)

יו"ר הוועדה, ח"כ עידית סילמן:

השקעה ברפואה בקהילה תפחית את העומס בבתי החולים. שירותי הקהילה אולי נתפסים כדבר מובן מאליו ולכן אין מספיק פוקוס על כך – אבל הם בסוף ב‏חזית המלחמה של שירותי הבריאות, וחובה לדעת ולהעריך את ההשקעה הרבה שניכרת כאן, של האחיות, הרופאים, עובדי המינהל והצוותים הפרא-רפואיים, כולל עובדי המרפאות בקהילה. ‏המודל של מרכז רפואי זבולון, הוא מודל מצוין שיש לשכפל בכל רחבי הארץ. הממשלה הזו הוקמה כדי ‏לשנות את סדר היום של מדינת ישראל. נמשיך להשקיע, לשפר ולהשתפר.
הגיבו כאן לכתבה