"לילה סגול" באקדמית גורדון בחיפה – לזכויות אנשים עם מוגבלות

האקדמית גורדון בסגול - היום הבין לאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות (צילום: האקדמית גורדון)

בנין האקדמית גורדון הואר בסגול כחלק ממיזם "לילה סגול" ולרגל היום הבין-לאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות.

האקדמית גורדון מקדמת את נושא שילובם של אנשים עם מוגבלויות בחברה ובתעסוקה וגאה בחברי הסגל ובסטודנטים עם הצרכים המיוחדים אשר עובדים ולומדים בה.

בין השאר, 12% מחברי הסגל המנהלי הינם עובדים עם צרכים מיוחדים אשר משולבים במחלקות השונות ונהנים מליווי אישי.

40 סטודנטים עם מוגבלויות לומדים בתוכניות האקדמיות. מאות סטודנטים נוספים השתתפו במהלך השנים האחרונות בתוכניות מותאמות לקהלים שונים אשר כללו תהליכי השמה, בשיתוף מגוון ארגונים וגופים, מתוך מטרה לסייע להם להשתלב בשוק התעסוקה.

המכללה מקדמת מחקרים בנושא ואף זכתה לאחרונה במכרז של האו"ם לייעץ לממשלת גיאורגיה בתחום חדשנות בחינוך, בפרט ללומדים עם צרכים מיוחדים. זהו למעשה המקרה הראשון בישראל בו מוסד אקדמי לחינוך זוכה במכרז של האו"ם מסוג זה.

מעבר לכך, האקדמית גורדון ממשיכה כל הזמן להשקיע בהנגשה. במהלך השנה האחרונה הושלמה בנייתה של מעלית נוספת לרווחת קהל הבאים בשעריה וכן הושקעו משאבים רבים בכדי להנגיש את כל מסדרונות הקמפוס לכלל הלומדים בו.

האקדמית גורדון בסגול – היום הבין לאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות (צילום: האקדמית גורדון)

לאור החשיבות הרבה שרואה הנהלת המכללה בנושא שילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה ובתעסוקה, הצטרפה האקדמית גורדון, זו השנה השנייה, למיזם "לילה סגול" של מפעל הפיס, אתר "שווים" והמרכז לשלטון מקומי.

מטרת המיזם הינה להעלות את המודעות לנושא. במדינת ישראל לבדה חיים היום 1.5 מיליון אנשים עם מוגבלויות. האור הסגול נועד להזכיר לכולנו עד כמה הם ראויים לכבוד ולפרנסה ועד כמה הם מסוגלים.

פרט לאקדמית גורדון הוארו בסגול 150 מבנים בישראל.


הגיבו כאן לכתבה