כיסה את פניה וגופה בחול וחצץ בעודה בחיים • ליטל יעל מלניק נחנקה למוות בייסורים

הרצח של ליטל יעל מלניק ז"ל: קצ'ורה חפר יחד עימה קבר, היא נשכבה בתוכו, לאחר ששמה את מבטחה בו והכניסה לפיה צינור לנשימה. לאחר שקצ'ורה שקל וגיבש החלטה להמית אותה הוא כיסה כליל את גופה ופניה בחול וחצץ, בעודה בחיים, הוציא את הצינור מפיה ומנע ממנה לנשום ולצאת מהקבר ובכך גרם למותה בייסורים, עד שנחנקה.

רצח בנסיבות מחמירות

פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר, על ידי עו"ד מאיה חזן-דהאן, כתב אישום נגד אדוארד קצ'ורה בגין עבירת רצח בנסיבות מחמירות, ריבוי עבירות של בעילה אסורה בהסכמה תוך ניצול יחסי תלות וריבוי עבירות של הפרת הוראה חוקית.

על פי כתב האישום, קצ'ורה הכיר את ליטל יעל מלניק ז"ל במהלך אשפוזה בבית חולים פסיכיאטרי, כשהיא במצב רגשי לא יציב, ואף ביטא כלפיה רגשות. זמן קצר לאחר שחרורה מהאשפוז, ולאחר שהמנוחה פיתחה תלות בנאשם, החל בין השניים קשר אישי וזוגי שנמשך כחצי שנה. במהלך תקופה זו נהגה המנוחה להעדר מביתה ולשהות במחיצתו של קצ'ורה שעות ארוכות. בשל כך, הוצא נגדו צו הרחקה והמנוחה הוגדרה כקטינה בסיכון. חרף קיומו של הצו, המשיך הנאשם לקיים עם המנוחה מערכת יחסים כאמור ולהיפגש עימה.

ביום 1/10/21 הגיעה המנוחה לביתו של קצ'ורה והם שהו זה במחיצת זו שעות ארוכות. בשעות הלילה הגיעו שוטרים לביתו של הנאשם על מנת לאתר את המנוחה. הנאשם לא פתח את דלת הבית, ולאחר שהשוטרים עזבו את המקום הוא יצא עם המנוחה מהבית, והשניים החלו לשוטט בקריות. במהלך הלילה שוחחו הנאשם והמנוחה על מצוקתה הנפשית והחליטו לחפור מעין קבר, אליו היא תכנס ותכוסה על ידי הנאשם באופן שהיא יכולה לנשום בהיותה בתוכו.

בהמשך, וכשהוא מודע למצוקתה הנפשית, הגיעו השניים לאתר בניה שם חפרו השניים מעין קבר והמנוחה נשכבה בתוכו, לאחר ששמה את מבטחה בנאשם. המנוחה הכניסה לפיה צינור לנשימה, ולאחר ששקל וגיבש החלטה להמית את המנוחה, כיסה המשיב כליל את גופה ופניה בחול וחצץ בעודה בחיים. בהמשך, הוציא הנאשם את הצינור מפיה של מהמנוחה ומנע ממנה לנשום ולצאת מהקבר ובכך גרם למותה בייסורים עד שנחנקה.

בבקשת המעצר נכתב כי הנאשם גרם למותה של המנוחה בכוונה ובאכזריות מיוחדת, והותיר אותה בזירה כשהיא ללא רוח חיים. בנוסף, נכתב כי "קיים יסוד סביר לחשש כי באם ישוחרר הנאשם, ולו בתנאים מגבילים, הוא יסכן את הציבור, שכן בתקופה שקדמה לרצח, כמו גם ביום האירוע, הפר המשיב ביודעין את צו ההרחקה שניתן על ידי בית המשפט והמשיך לעשות כן כל העת, הגם ששוטרים הגיעו לביתו מספר פעמים כדי לאתר את המנוחה. מעשים אלו של המשיב, לצד ניהול מערכת יחסים כאמור עם המנוחה, כשהוא מודע למצוקתה, מלמדים ביתר שאת, כי המשיב חסר גבולות ואינו סר למרותו של החוק, ולפיכך אינו בר אמון".

החקירה נוהלה על ידי היחידה המרכזית של מחוז חוף באמצעות מחלק נוער חשיפה.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. שרון אמר/ה

  מגיע לו עונש מוות!
  נבלה יש לו ילדים בגיל של הילדה האומללה הזו.
  מקווה שבית המשפט לא יתן לו לראות אור יום!!

 2. אריאלה אמר/ה

  סוף סוף החלטה הגיונית. ההחלטה הקודמת לשחררו היתה תמוה ביותר. הרי לא היו חילוקי דעות על כך שהוא הפר צו הרחקה. שאסור למטפל לנהל מערכת יחסים עם מטופלת ובמיוחד כשהיא קטינה ויש נגדו צו הרחקה ממנה. גם ענין קבורתה באדמה, טיפול מעורר תמיהה רבה. יש למצות עם האיש הזה את הדין.

 3. רונית אמר/ה

  חבל שאין בישראל גזר דין מוות לרוצחים ‼️

הגיבו כאן לכתבה