קריית ביאליק • עבודות הארכת טיילת שמעון פרס בעיצומן

דוקורסקי בסיור בטיילת שמעון פרס - נחל גדורה (צילום: קריית ביאליק)

לחצות את העיר בחיק הטבע

מאז הקמתה של טיילת שמעון פרס (נחל הגדורה) הפך המקום למועדף על תושבי קריית ביאליק והסביבה. בימים אלו נמצאות בעיצומן העבודות להארכת הטיילת, במהלכן יחובר הקטע בין גשר העמקים לנקודה הדרומית ביותר בתחום השיפוט של עיריית קריית ביאליק.

הטיילת תוארך ב-600 מטרים, דבר שיאפשר להולכי הרגל ולרוכבי האופניים לחצות את העיר מכיכר רבין עד שכונת ביאליק דרום, לאורך המסלול המקסים בחיק הטבע וללא מפגש עם הכבישים.

טיילת שמעון פרס – נחל גדורה (צילום: קריית ביאליק)

במהלך העבודות של שלב ג' הוסט במעט מסלולו של נחל הגדורה כדי ליצור את תמונת הנחל הטבעי ולא כפי שהיה נראה בעבר. לאורך המסלול נבנו טרסות ופינות ישיבה ומרגוע, הותקנה תאורת לדים חסכונית ומודרנית ונבנה מסלול לרוכבי אופניים והולכי רגל מבטון שיאפשר עמידות לאורך זמן לתנועות הקרקע וימנע היווצרות סדקים.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, סייר במקום יחד עם מהנדס העיר, איגור שמינוביץ, כדי להתרשם מקרוב מקצב העבודה וקיבל עדכון מנציגי רשות ניקוז נחל קישון האחראים על ביצוע הפרויקט.

דוקורסקי בסיור בטיילת שמעון פרס – נחל גדורה (צילום: קריית ביאליק)

ראש העיר אלי דוקורסקי:

טיילת הגדורה היא פינת חמד של ממש המשרתת אלפי צועדים מידי יום הנהנים ממסלול קסום בחיק הטבע. השלב האחרון שכולו יהיה לאורך הנחל עם הצמחייה המרהיבה הוא ללא ספק תוספת נכבדת למסלולי רכיבת אופניים והליכה בעיר.
הגיבו כאן לכתבה