השרה איילת שקד אישרה: 6,300 דונם יועברו מהמועצה האזורית זבולון לקריית אתא

השרה איילת שקד וראש העיר יעקב פרץ (צילום: עיריית ק. אתא)

עקב פרץ: "זו בשורה אדירה לתושבי קריית אתא והאזור כולו"

שרת הפנים איילת שקד: "כ-15,000 יחידות דיור יוקמו בקריית אתא, זאת לאחר גיבוש הסכמה בין ראש עיריית קריית אתא וראש המועצה האזורית זבולון"

שרת הפנים, איילת שקד חתמה היום (ה') על העברת שטח של כ- 6,300 דונם מהמועצה האזורית זבולון לעיריית קריית אתא. השטח כולל בין השאר 2 תוכניות ותמ"ל להקמת כ-15,000 יחידות דיור וכן פארק מטרופוליני.

בכך מאשרת למעשה שרת הפנים את ההסכמה המשותפת של הרשויות, שהתקבלה ע"י ראש עיריית קריית אתא יעקב פרץ וראש המועצה האזורית זבולון עמוס נצר, להעברת השטחים בהתאם להסכמה ביניהם ולהמלצות הוועדה הגאוגרפית במשרד הפנים.

באפריל 2021 המליצה הוועדה הגאוגרפית לשינוי גבולות וחלוקת הכנסות באזור חיפה על העברת שטחים בין מועצה אזורית זבולון לעיריית קריית אתא, זאת בהמשך להסכמה בין הרשויות על שינוי גבולות לאור תוכניות הותמ"ל 1024-1025 וכן תוכנית המתאר הכוללנית של קריית אתא.

לאחר הידברות עצמאית בין הרשויות סוכם ביניהן כי קריית אתא מתחייבת לאפשר לחקלאי המועצה האזורית זבולון להמשיך את עיבוד הקרקעות החקלאיות עד אשר יהיה צורך בפיתוחן. בנוסף הוסכם כי הארנונה שתיגבה בשטחים שיועברו לתחום שיפוטה של קריית אתא, תהיה בשיעור שלא יעלה על שיעור הארנונה לשטחים חקלאיים הנגבית כיום במועצה האזורית זבולון, זאת כל עוד נמשך העיבוד החקלאי שלהם.

שרת הפנים, איילת שקד ברכה על המהלך:

אני מעודדת מהלכים הנעשים בהסכמה בין הרשויות. הממשלה שמה לה יעד לייצר בנייה מאסיבית של דירות, והוספת 15,000 יחידות דיור בקרית אתא תסייע בפתרונות דיור. נמשיך לבנות בכל רחבי המדינה.
שרת הפנים איילת שקד (קריית אתא)

מנכ"ל משרד הפנים, יאיר הירש חתם על ההסכמה והוסיף:

אני מברך את ראשי הרשויות על הגעתם להסכם להעברת השטחים תוך הסכמה על שלביות שתאפשר לחקלאים להמשיך ולעבד את האדמה עד הכניסה לבנייה בפועל. אני מקווה כי רשויות נוספות יצטרפו למהלך זה ולמהלכים דומים. התוספת המשמעותית של יחידות הדיור יסייעו בפיתוחה והרחבתה של העיר קריית אתא.
השרה שקד עם ראש העיר יעקב פרץ (צילום: עיריית ק. אתא)

ראש העיר יעקב פרץ:

תוכניות הפיתוח מבטיחות את עתידם של ילדי קריית אתא והאזור לעשרות השנים הבאות. מדובר בסיכום של עבודת תכנון ומאמץ רב שנים אשר מקבעים את פיתוחה של קריית אתא והפיכתה לעיר מובילה. מדובר בתוספת של שכונות מגורים חדשות, משאבים לפיתוח ושדרוג שכונות מגורים ותיקות, לצד הקמת עוגנים כלכליים כגון: מרכז רפואי, מוסד אקדמי, מרכזי תחבורה, שטחי מספר, תעסוקה ופארק מטרופוליני. זוהי בשורה אדירה לתושבי קריית אתא והאזור כולו, שייהנו מפיתוח חסר תקדים בהיקפו.
הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. מנשה אמר/ה

  ורק חיפה עומדת בצד כמבוישת, שהרי אף משרד ממשלתי ופקידות בכירה אינם מעוניינים להתקרב אליה.
  לא נראה לי שיד המקרה בדבר….
  העיקר שיש לנו שמורת חזירי בר ברחבי העיר.

 2. מנשה אמר/ה

  עמק החדשנות עוד ייבנה מכיוון קריית אתא.

 3. J.lee אמר/ה

  בזבוז כספי-מדינה .
  יש לאחד את כל ערי-הקריות והסביבה : קריית- אתא , קריית-מוצקין , קריית-ים , קריית-ביאליק , נשר , טירת-הכרמל , קריית-טבעון ; רגסין , כפר-חסידים תחת רשות-עירונית אחת הלא היא חיפה.

  1. דב רוזן צודק אמר/ה

   על יד איזה קריה נמצאת חיפה?
   זה לא המקום עם החזירים?

 4. J.lee אמר/ה

  תיקון גם רכסים..

 5. הדיקטטור-ראש עיר במדינת ג'ונגליה אמר/ה

  אחרי שראיתי את התחקיר על הראיס הדיקטטור פרץ עם הקואליציה הלא מוגדרת וחסימת חברי האופוזיציה אפילו מכניסה לבניין העיריה הראוותני, תרבות של הפחדות ואיומים
  בזיון ששרת הפנים מצטלמת עם אדם כזה ותושבי קרית אתא מצביעים לדבר כזה.
  ג'ונליה במיטבה.

 6. אין תעסוקה אמר/ה

  רכסים 2500 דירות
  טירת הכרמל 5000 דירות
  קרית אתא 6300 דירות
  קרית ביאליק 7200 דירות
  ואיפה יעבדו כל אותם עשרות אלפי תושבים חדשים במטופולין חיפה?? הרי כמעט לא נוספת פה בנייה למשרדים, כולה בגוש דן.
  אין כמעט בנייה חדשה לתעשייה. מלבד אינטל, היחיד שמתרחב ומה עם כל שאר המקצועות.
  זה ברור לכם שבלי תעסוקה הכל יישאר על הנייר גם בעוד 40 שנה

הגיבו כאן לכתבה