מה קורה ביציעים? • נקודות למחשבה לקהל המדהים של מכבי חיפה

ונדליזם בבלומפילד (צלם לא ידוע, עפ"י סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)

כל העיניים נשואות לעבר הדרבי שישוחק היום (ה' 2/12/21 בסמי עופר), אך אני רוצה להסיט את תשומת הלב לשני נושאים אחרים הקשורים לצד הירוק של העיר. למען האמת, קשור בעקיפין, אך לא ניתן שלא להתייחס אליהם.

ונדליזם בבלומפילד:

ביום ראשון האחרון (28/11/21) שיחקה מכבי חיפה מול הפועל ת"א במשחק שבו ניצחה 3-1 וממשיכה לדלוק אחרי מובילת הטבלה עם פער מינורי של 2 נקודות בלבד. לצערי הגדול, הדבר שכולם זוכרים מהמשחק הזה, הוא לא התוצאה, אלא מה שהתחולל ביציעים או יותר נכון מאחורי הקלעים של אותם היציעים: גרפיטי, שבר, הרס, טינופת, או במילה אחת: ונדליזם.

הקהל של מכבי חיפה מקבל לאורך השנים סופרלטיבים ומחמאות מכל עבר על כך שהוא הקהל מספר 1 בארץ, קהל שתומך בקבוצתו גם אם היא במצב מקצועי איום ונורא.

שלא תטעו, גם אני חושב כך ואני לא מתכוון לשנות את דעתי בנושא בשום אופן. אבל אני חייב לצאת חוצץ נגד אותם חוליגנים שלא מהססים לבייש את המועדון, את אוהדיו ובעיקר את עצמם!
אני אדם שסולד מאלימות פיזית ומילולית! נמאס לי לשמוע כמעט כל יום על דקירות, רציחות, קטטות. די! פשוט די!

ונדליזם בבלומפילד (צלם לא ידוע, עפ"י סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)

איך זה קשור למה שקרה בבלומפילד? זה מאד קשור! הקו בין קללות, ונדליזם ורצח הוא דק מאד. לא רחוק היום שמישהו יירצח ביציע או לפני/אחרי משחק. זה היה מאד קרוב לזה לפני מספר שבועות באותו האצטדיון, כשאוהדי לה פמיליה היכו נמרצות אוהדים של אותה הקבוצה.

יאמר לזכות מכבי חיפה שהיא פועלת נמרצות כנגד אותן תופעות פסולות שיש בחברה הישראלית.

בימינו, היד קלה על ההדק בכל הנוגע לאלימות וזה חייב להיפסק. אם יש נושא שממש אבל ממש לא מעניין אותי זה פוליטיקה. למה? כי אני חושב שלא צריך להיות ח"כ או שר כדי לעשות שינוי.
אנחנו כחברה צריכים לעשות את זה. אני קורא כאן לכל אותם גורמים שתולים את האשמה בקורונה להפסיק עם זה לאלתר!

ונדליזם בבלומפילד (צלם לא ידוע, עפ"י סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)

אני שומע אמירות כמו – "הסגרים הרסו את החברה הישראלית"… שטויות במיץ עגבניות, שעלול להיות בעתיד הקרוב מיץ של דם האלימות! הקורונה היא איומה ולדאבוני גם לא הולכת לשום מקום ועוד מרשה לעצמה בשיא חוצפתה לשדרג את עצמה כאילו היא סוג של אייפון.

אבל הקורונה היא לא הסיבה ולא תירוץ להתנהגויות בזויות!

אוהדי מכבי חיפה היקרים, אתם קהל מדהים, אבקש מכם – הוקיעו מעצמכם את אלו שלא ראויים להיות חלק מכם. גרשו אותם עם כרטיס אדום שירחיקם לצמיתות.

תגובת הירוקים:
"מועדון הכדורגל מכבי חיפה מגנה את הוונדליזם באצטדיון בלומפילד. מדובר באירוע מכוער ומביש. אנו עושים הכול כדי לאתר את האחראים וכמובן נתבע אותם ונרחיקם ממשחקי הקבוצה".


הרוב קובע

לאורך השנים היו לא מעט אירועי אלימות מצד גורמים בקהל הירוק, כמו זריקת חפצים על מאמנים בימי קריית אליעזר, נהמות והערות פוגעניות לעבר שחקנים כהי עור, מכות בין מחנות אוהדים ביציע במשחק חוץ מול מכבי פתח תקווה…

אני לא אומר שהכול ורוד ביציעים הירוקים, אבל אני כן טוען שהאנשים האלה הם החלק הקטן. החלק המגעיל והדוחה ובו צריך לטפל בענישה קשה.

ומה עם החלק הגדול? זה שמעודד בכל מקום בעולם ובא לצפות במשחק מתוך אהבת כדורגל נטו? אותם צריך לטפח ולהוקיר. איך אומרים בשכונה? הרוב קובע. והם אלו שיקבעו את העתיד הטוב של הקהל.

מחירי הכרטיסים למשחק חוץ:

כאשר אתה אדם מצליח ועשיר, תמיד יבקשו ממך יותר כסף מאשר מאדם אחר שאינו עשיר כמוך. האם זה בסדר ולגיטימי? ממש לא! לא זכור לי שכסף גדל על העצים בגינה של מישהו בעולם.

אז למה, למען השם, קבוצות ליגת העל בכדורגל מרשות לעצמן לדרוש מאוהדי מכבי חיפה מחיר מופקע על כרטיס כניסה למשחק?! זאת חוצפה שאין כדוגמתה. ממש סוג של סחיטה! סוחטים את האדם שאוהב את אהובתו. הרי עבורה הוא יוריד את הירח והכוכבים.

אני שומע קולות מצד ארגוני אוהדי מכבי חיפה בדבר החרמת המשחק מול נוף הגליל כתוצאה מדרישה של 110 ₪ לכרטיס. אני אומר: טוב מאד! עשו זאת! כאשר קבוצות יבינו שאוהדי הירוקים אינם פראיירים, הם יחדלו מכך. כפי שהיה במשחק בתחילת העונה מול הפועל חדרה שהתעשתה לבסוף. לא יעלה על הדעת שזה יקרה.

על מנהלת הליגה בכדורגל להתערב ולקבוע תקנון מוסדר, כי האירוע הזה הוא לא הראשון וגם לא האחרון.

"או כולנו או אף אחד!"

מארגון האולטראס נמסר:

"הנהלת נוף הגליל לא הותירה לנו ברירה מלבד להחרים את המשחק ביום ראשון הקרוב (5/12/21).


הניסיונות החוזרים והנשנים של עסקני הכדורגל החמדנים לעשות קופה על חשבון הקהל של מכבי חיפה לא יעבור בשתיקה, ומכאן אנחנו קוראים בקול ישיר וחד משמעי – אנחנו לא נהיה הפרה החולבת של כל קבוצות הליגה.

מחיר של 110 ש”ח הוא דמיוני ומקומם עבור משחק כדורגל בליגת העל. בין אם מדובר ביציע העידוד ובין אם ביציעים אחרים – זה או כולנו או אף אחד! הכדורגל הוא ספורט עממי והוא יישאר כזה. בלי האוהדים, לכדורגל אין זכות קיום. כל מי שרוצה להילחם בקהל שלנו מוזמן לנסות את מזלו. הניסיון שלנו מוכיח שכשאנחנו מאוחדים אף אחד לא יכול לכופף אותנו.

אנו קוראים לקהל האוהדים להצטרף למאבק ולא לקנות כרטיסים, וזאת עם כל הרצון לתמוך בקבוצה במשחק בראשון. מי שכבר הזמין כרטיס – ניתן לבטלו עד יום חמישי. בנוסף, אי רכישת כרטיס למשחק זה אינו נכלל ברשימת ביטול למנוי חוץ.

כוחנו באחדותנו!"

גם מצד אוהדי הקבוצה המארחת הביעו את מורת רוחם על דרישת המחיר המוגזמת מאוהדי מכבי חיפה, ופרסמו הודעה ברשתות החברתיות בה הם דורשים מהנהלת נוף הגליל לשנות את גובה המחיר:מחיר שונה לקבוצה המארחת (צילום: חן ברק)
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
 1. יודעים בדיוק מי ושותקים אמר/ה

  מכבי חיפה מעודדת אלימות וכך כל הקבוצות..
  לא ראיתי שהיאממסלקת מהאצטדיון מופרעים.
  להיפך הם מקבלים עדיפות כל שנה ברכישת מנויים.
  יש מצלמות. רמקולים. סדרנים. סמויים. ואיכשהו המופרעים כל הזמן רוכשים מנוי לעוד עונה.
  אז מי אשם תגידו אתם?

הגיבו כאן לכתבה