"להכריז על סכסוך עבודה בין ועד העובדים לעיריית חיפה"

הפגנת עובדי עיריית חיפה • חוסמים את הכניסה לעירייה • נובמבר 2021 (צילום: ועד עובדי עיריית חיפה)

יו"ר הסתדרות המעוף הנחה את יו"ר ועד עובדי עיריית חיפה להכריז על סכסוך עבודה

בהמשך למכתב אותו שיגר יו"ר ארגון העובדים בעיריית חיפה, אמנון עידו, למנכ"ל עיריית חיפה אוהד שגב, בו מתוארת התנהלות בריונית ואלימה של בכיר במינהל ההנדסה כלפי נשים העובדות תחתיו, תוך שימוש בשפה בוטה ואף איומים כלפיהן, ובהמשך להפגנת התמיכה בעובדות שהתקיימה ביום א' (28/11/21), שיגר היום (ג') יו"ר הסתדרות המעוף מכתב למנכ"ל העירייה, בגין הפגיעה בזכות ההתארגנות וההתנכלות לעובדות העירייה.

במכתב מביע יו"ר ההסתדרות תמיכה ביו"ר ועד עובדי עיריית חיפה ונותן לו גיבוי מלא ומציין כי בחירת מנכ"ל העירייה להעניש את הקורבנות תוך זימונן לשימוע הינו העברת מסר חד וברור לעובדי העירייה: ככה ייעשה לאיש… אשר יעז להלך כנגד מנהל בכיר בעירייה".

"בחירת דרך זו נועדה להשתיק את העסובדות", מציין יו"ר ההסתדרות, "ולזרוע בהן פחד שלא יעזו להתלונן או לפנות לוועד העובדים".

"הסתדרות המעוף מסתייגת מהדרך בה בחר המנכ"ל לטפל בסוגייה זו תוך הפקרת העובדות ואף הניסיון להביא לפיטורן", כתב יו"ר ההסתדרות ודרש כי יו"ר ועד העובדים – מר עידו, כי יכריז על סכסוך עבודה כללי בגין הפגיעה בעובדות ופגיעה בזכות ההתארגנות.

אמנון עידו - יו"ר ועד העובדים בעיריית חיפה (צילום: ראובן כהן)
אמנון עידו – יו"ר ועד העובדים בעיריית חיפה (צילום: ראובן כהן)

אמנון עידו, יו"ר ועד עובדי עיריית חיפה אמר בשיחה לחי פה:

"אנחנו מקווים שבעירייה יתעשתו ויפנימו שלא כך נוהגים בעובדות חרוצות וטובות, רק בגלל שהתלוננו על יחס מתעמר של מנהל בכיר במנהל ההנדסה. יש לנו חמש תלונות שהובאו בפני מנכ"ל העירייה, לאחר שלקח לנו הרבה זמן לשכנע את העובדות להתלונן, כי הן מאוד מפוחדות".

עיריית טירת כרמל – רחב

"התלונות חייבות להיבדק ויש לטפל בנושא הזה במלוא הרצינות. המשיך עידו, "לא רק שלא מטפלים, אלא גם מנסים לפטר. אנחנו ניתן להן גיבוי מלא, גם במישור הארגוני וגם במישור המשפטי, אם יידרש", אמר.

חוסמים את הכניסה לעירייה – מחאת עובדי העירייה ביום א' (צילום: ועד עובדי ע. חיפה)

"בהסתדרות המעוף תומכים בנו תמיכה מלאה. אנחנו כארגון מתואמים ומשלבים ידיים יחד עם ההסתדרות. מעבר לזה, עוד איימו עליהן שלא לפנות לוועד. הטענות בשימוע היו שהן לא מבצעות את עבודתן, אבל המנהלת הישירה שלהן אמרה שהן עובדות טובות וחרוצות וכי היא קיבלה הנחיה לא לתת להן עבודה כי רוצים להוציא אותן".

הגיבו כאן לכתבה

12 תגובות
 1. א.א. חיפה אמר/ה

  צודקות העובדות. . מה זה לצאת נגד הבנות ואף מאיים יליה לא להתלונן. כל מה שיודע שהוא מתנהג באלימות אסור לו לחלוטין

 2. עירייה מזעזעת שתושבי העיר יודעים שהיא מושחתת אמר/ה

  עירייה מנופחת, מתנהלת כמו עירייה שיש לה עיר, ולא עיר שיש לה עירייה.
  פנסיות תקציביות ענקיות, שוד הקופה הציבורית למשכורות עתק, גמול על ידי לימודים פיקטיביים של ההסתדרות
  ושלל הטבות מופרכות שמעמיסות על נטל הארנונה הבלתי אפשרי שפוגע בכל הצמיחה בחיפה. ורבע מהעובדים בכלל לא מחיפה. חלקם אפילו לא מערים סמוכות לחיפה.

  1. ריטה אמר/ה

   זו לא עיריה זו מאפיה חבורת מאפיונרים שמישטלטים הן על העובדים והן על העיר

  2. א.א. חיפה אמר/ה

   בלי בעיות לכתוב שטויות והכי מרגיז ללכלך בקלי קלות. מאפיה לציין אז גברתי ריטה אני גם יכולה ללכלך עליך כמו שאת מלכלכת על. עובדים כדאי שתגנסי תראי איך עובדים. לכן גדול לפני בחירתה של עינת קליש ולמה מהירה כי אז בזמנו סיפרו שנועד וכל העובדים מרוויחים משכורות גבוהות. לו. מראש העיר והיועצים. היהודים מרוויחים לדוגמא עטבדיםס מרלין כל אקד אין משכורת מינימום 5700 שקל איזה משכורת שווה מי ש,עימה לימודים אקדמאים. לידעתך ריטה לא רוצים לעבוד בעירית חיפה. ולכן חבר עושים בו מאתים. את לא היית מוכנה לעבוד המשכורות נמוכות עובדות 42 שעות. בשבוע תחלקי תראי נמוך מאוד. ועוד קראתי שהיו תגובות על ל השתלמות העובדים כדי להכשירם למקצועות שיעבדו. מן הסבת מקצוע שהעירייה זקוקה להם ומי זמרויחים כל הנזקקים שנותנים לתושבי חיפה יותר יחס ןפחות תסכול. אז ריטה תדעי לך ולכל מי שיורד על העובדים. שממש חסר עובדים. כי מי מוכן לעבוד בחינם גם גברת ריטה. סתם צרות עין. מצידך היום אף אחד לא רוצה לעבוד במקום שאין ה משכורות גם תנאים. ולכן היום העובדים בחיפה קשה להם פי כמה כי קשה לעבוד במספר הכי מצומצם. חבל ברגע שעובדים מאוד מרוצים הציבור מקבל תמורה . שתראה מספר עמודים שמתפטרים בחיפה כי האוירה שם גם לא נעימה.

 3. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  אין צורך להכריז על סכסוך עבודה בעירית חיפה. צריך לשבת עם הנהלת עירית חיפה ולהגיע להסכם שיהיה מקבל על כולם.במיוחד ואנו בחג החנוכה חג הניסים.חג המכבים. ואת אורים שמח. לילה טוב לכולם

  1. תושבת חיפה מודאגת אמר/ה

   חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
   כאילו שיש שם בהנהלה עם מי לדבר
   הלוואי ויקרה נס ויעיפו כבר את הצמד המטורף הזה צוקליש שהורס את העיר

 4. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  תיקון טעות: מקובל

 5. דליה אמר/ה

  כאשר לא נותנים לעבוד לעובדים שבחרו לא להזריק חומר ניסיוני לגופם, זה לא נחשב להפרת זכויות, ופה פתאום מכריזים על סכסוך עבודה?
  שקרנים שכמוכם.

 6. א.א. חיפה אמר/ה

  בלי בעיות לכתוב שטויות והכי מרגיז ללכלך בקלי קלות. מאפיה לציין כמו שציינו .
  אז גברתי ריטה אני גם יכולה ללכלך עליך כמו שאת מלכלכת על. עובדים כדאי שתכניסי תראי איך עובדים שם . לפני כן, בחירתה של עינת קליש לעיריה . בזמנו סיפרו שוועד וכל העובדים מרוויחים משכורות גבוהות. ממש לא כך מי שמרויחה גבוהה היא ראש העיר והיועצים שלה. העובדים אקדמאים. משכורתם היא מינימום כ- 5700 שקל איזה משכורת נמוכה. זאת לאחר סיום לימודים אקדמאים. לידעתך ריטה היום לא רוצים לעבוד בעירית חיפה. ולכן חסר עובדים. .את לא היית מוכנה לעבוד במשכורת נמוכה . ששבוע עבודה 42 שעות המשכורת נמוך מאוד. ועוד קראתי שהיו תגובות על לקרנות השתלמות שהעובדים נועד כדי להכשירם למקצועות שיעבדו. מן הסבת מקצוע שהעירייה זקוקה להם. מוזר אחרי שהשקיעו שעות לימוד
  שלא יקבלו תמורה ללימודים אקדמאים. ומי שמרויחים הם התושבים
  וכל הנזקקים תושבי חיפה שמקבלים להם יותר יחס ןפחות תסכול. אז ריטה תדעי את וכל מי שירד על העובדים. היום ממש חסר עובדים. כי מי מוכן לעבוד בחינם. גברת ריטה, סתם צרות עין מצידך. היום אף אחד לא רוצה לעבוד במקום שאין תמורה לעבודתם המשכורות שלהם נמוכה וגם בלי תנאים. ולכן היום עובדים בחיפה קשה להם פי כמה, כי קשה לעבוד עם במספר הכי מצומצם של עובדים בחיפה. . חבל שכך כי ברגע שלעובדים מאוד טוב ומרוצים. הציבור מקבל תמורה . מספר עובדים שמתפטרים בחיפה רק גדל כי האוירה שם גם לא נעימה.

 7. דין דין אמר/ה

  הקצר בין העובדים וראשת העיריה משפיע על תפקוד העיריה ומי שסובלים הם התושבים שמשלמים ארנונה ולא מקבלים תמורה. כבר מזמן היה צריך רה ארגון ומועצת עיר שמסוגלת להעביר החלטות.

  1. א.א. חיפה אמר/ה

   לי ידוע טוב שסיפורו ממועצת העיר שהם לקחו את המושכות בטיפול העיר . אבל הרבה פעמים שלא הצליחו
   קבעו איתה שיפגשו על איזה נושא והיא נעלמה מהשטח לא הגיעה לפגישה.
   והיא הרבה פעמים נעלמת להם שהם רוצים לקבוע החליטו על יום וזמן להפגש .
   היא לא משתפת פעולה איתם. כי היא לא מגיעה . לא קל, נכון אנחנו לבסוף הסובלים. למשל חג החגים החליטו שכדאי לקיים חג חנוכה עם העם החג של הנוצרים.
   כל המנורות מסביב כל היצירות בעיר ליד רחוב הבאהים
   שתאשר. לבסוף יצא לפועל אבל קשה. עד.. . זה תלוי בה בקליש עד כמה יהיה שתוף פעולה . תלוי בה ובקריזות שלה.

 8. אדר לוי אמר/ה

  ציטוט פוסט מוזמנים לחפש:

  "
  היום כפו עלינו להיות בהפגנה למען עובדות פריבילגיות
  ולא סולידריות לאף עובד/ת כאלה שבטלנותן אומנותן.

  כשמחיתי בפני אותה חברת ועד שאינני מוכנה לתת יד
  לפארסה העלובה הזו גם זכיתי לאיומים ממנה.

  לא נתתי ידי לדבר עובדים רבים לא השתתפו.

  ועד עירית חיפה ועד פח.

  לטפל בבעיות אמיתיות כמו זה שרוב העובדים מקבלים
  השלמת הכנסה ושמתח הדרגות הוא ארוך וכמות הדרגות לתפקיד היא מזערית בזה לא מטפלים ולא מתכוונים לטפל.

  בזה שיש עובדים רבים שלא מקבלים דרגות במשך שנים כי האפשרויות חסומות בפני המעסיק לקדמם גם בזה לא מטפלים.

  ועד פח.

  "

הגיבו כאן לכתבה