בשורה לתושבי חיפה: MRI נייד הוצב במרכז רפואי לין

בדיקת MRI בחיפה:

"כללית" החלה להפעיל במרכז רפואי לין בחיפה, MRI נייד וחדיש המוצב בלין כשבועיים בחודש ומבוצעות בו בדיקות 24 שעות ביממה. דבר שיקל על מצוקת התורים לבדיקות MRI בחיפה והסביבה. פרופ' מ"ק חן שפירא: "הפעלת MRI בלין מהווה שיפור פורץ דרך בשירות הניתן למבוטחי כללית בחיפה והסביבה, וזהו שלב נוסף בצמצום הפערים בין הפריפריה והקהילה, בהמשך להכנסת סורקים כאלו במרפאות כללית בנהריה, כרמיאל וקריית שמונה".

 

ניידת MRI בלין (צילום: דוברות כללית)
ניידת MRI בלין (צילום: דוברות כללית)

 

MRI ליד הבית: אחרי הרצה מוצלחת, סורק נייד MRI של מור – מאר (חברת בת של כללית) מוצב במרכז רפואי לין, כשבועיים בחודש, דבר שיקל על מצוקת התורים לבדיקות MRI בחיפה והסביבה. ה- MRI מוצב כשבועיים בחודש ומבצעות בו בדיקות 24 שעות ביממה, תוך ניצול מרבי של התשתית. קבלת הקהל לבדיקה נעשית בעמדה ייעודית שהוכנה במחלקת התאונות בלין וממנה יש חיבור ישיר ל-MRI. ה-MRI מצויד במעלית, המאפשרת נגישות לנבדקים שמגיעים באלונקה ובכיסאות גלגלים. הוכנה בו תשתית לביצוע בדיקות בהרדמה ותחת ניטור והוא מגובה בגנרטור, למקרה של הפסקת חשמל.

מנכ"ל חברת מור – מאר, מיכי רינגרט: "מדובר ב- MRI משוכלל, מהמתקדמים בעולם, באמצעותו מבוצעות בדיקות על-ידי צוות רפואי מיומן ביותר, שעורך מגוון גדול של בדיקות, כמו: סריקות מוח, עמוד שדרה, בטן ואגן, עצמות ומפרקים, אבחון סרטן השד, בדיקות לאבחון מומים בלב, ואבחון סרטן הערמונית. בנוסף, ישנה תוכנה חדשנית מאפשרת להדגים את כלי הדם בתלת-ממד, לצורכי אבחון מומים מולדים, מפרצות ודימומים. בהמשך, מתוכנן גם ביצוע בדיקות דימות מורכבות בהרדמה, בהשתתפות מרדים מומחה בתחום".

"כדי להבטיח גם רמה גבוהה ואחידה של פענוח, מפעילה מור – מאר את מערך הטל-רפואה הגדול בישראל לאבחון מרחוק. מערך זה מאויש על ידי רופאים רדיולוגים מהשורה הראשונה בארץ, שמבצעים פענוחים מהירים, ברמה גבוהה ואחידה, ממש כאילו בוצעה הבדיקה במרכז רפואי גדול במרכז הארץ, על ידי אותם מומחים".

מנהל לין, ד"ר רוני אמר: "העובדה שבמרכז רפואי בקהילה פועל מכשיר הדימות החדיש, תורמת לשדרוג משמעותי בשירות למטופלים בלין, שנהנים מרצף טיפולי. מקרים דחופים רפואית מתקבלים במסלול ירוק, בהתאם למיון רפואי שמתבצע, על פי קריטריונים רפואיים מוקפדים, על ידי ד"ר אריה מרר, מומחה דימות בלין. ברצף זה, המטופל בלין שזקוק לבדיקה דחופה, עובר אבחון רציף ובתאום מלא בין המומחה המפנה לגורמי הביצוע והפענוח, ללא אובדן זמן מיותר".

"צוותים משולבים של הניידת ולין תרגלו מצבים בהם נדרש טיפול חרום להצלת חיים והם ערוכים למצבים אלה. יתרון נוסף לכך שהבדיקה נערכת במכון בקהילה, הוא האפשרות להקפיד על קבלת הנבדקים בסמוך למועד זימונם, ללא עיכובים בלתי צפויים בשל מקרים דחופים, כפי שקורה בבית חולים. יש לציין כי בתקופת ההרצה של המכשיר, התקבלו משובים חיוביים ביותר מהקהל", הוסיף, ד"ר מרר.

חן_שפירא.jpg
פרופסור חן שפירא

מנהלת המרחב בכללית, פרופ' מ"ק חן שפירא: "הפעלת ה-MRI בלין מהווה שיפור פורץ דרך בשירות הניתן למבוטחי כללית בחיפה והסביבה ומהווה ביטוי למכפלת הכוח השירותי של כללית, שמפעילה במשולב את המרכז הרפואי הגדול בארץ, עם חברת הבת של קבוצת כללית. שילוב זה והמקצועיות של רופאי לין, שרובם גם רופאי בי"ח כרמל במשולב, מעניק למטופל שירות רפואי ברמה הגבוהה ביותר בקהילה. השירות בלין מצטרף לבדיקות MRI המבוצעות בבית חולים כרמל- שילוב יחודי המשפר מאד את מערך האבחונים בהדמיה למבוטחי כללית".

"זהו שלב נוסף בצמצום הפערים בין הפריפריה והקהילה, בהמשך להכנסת סורקים כאלו במרפאות כללית בנהריה, כרמיאל וקרית שמונה. יש לציין, כי שר הבריאות ליצמן, סייע רבות בהוספת מכשירי,MRI בדגש על הפריפריה", ביכמה פרופו' שפירא.

כללית

לא ניתן להגיב