"שיימינג" ברשת: האחריות של כולנו !!!

"כנס דור מסכים וכבוד האדם": ב 17.12.15 התקיים כנס מרתק ויחודי בסוגו בנושא: "דור המסכים וכבוד האדם".

פורום_למוצויינות_לוגו.pngאת הכנס קיימו "הנבחרים" שהם הפורום למצויינות חברתית, הכנס התקיים במוזיאון תל אביב, במסגרת קמפיין לאומי שיזמו בני נוער בתכנית "הנבחרים", להעלאת מודעתם של בני הנוער בישראל לתופעת השיימינג ברשת האינטרנט.

ב"כנס דור המסכים וכבוד האדם" נכחו כ-450 בני נוער שמתוכם 120 בני נוער נבחרים ממחוז חיפה, מתנועות הנוער וממועצות הנוער בעיר. חיפה הינה המחוז המוביל והדומיננטי ביותר של תכנית "הנבחרים" הלאומית.

"שיימינג" :

"שיימינג" היא תופעה של בּיוּש אדם או ארגון, באמצעות הכפשות והתקפות ברשת האינטרנט, ובפרט באמצעות הרשתות החברתיות, שהרחיבו את מספר מקרי השיימינג ואת עצמתם. כאשר תוקפים ומכפישים שמו של אדם, לרוב אין לו דרך להגיב בצורה הוגנת. דעתו אינה נשמעת וההתקפה אינה כוללת כללי הגינות, אנושיות או כללי עיתונות. כל אחד המחזיק מקלדת מול מסך יכול באופן מעשי לבייש אדם או ארגון ולהפיץ דיבתו ברבים, ללא כל קושי טכני. הדרך למנוע זאת היא חינוך ואכיפה.

כנס_שיימינג2.jpg

שיימינג – הבושה של כולנו!

זהו פרויקט לאומי שמטרתו לחנך בני נוער מוכלי דעה, להגנה על כבוד האדם. יוזמי הפרויקט הם הפורום למצוינות חברתית – תכנית הנבחרים.

"שיימינג": תופעה מזיקה בינלאומית


השיתוף הפוגעני ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות הוא תופעה כלל עולמית, התופעה הנה בעיה שפוגעת בכל המגדרים, החל בילדים, אנשי עסקים, אנשי ציבור, אנשי צבא ועוד. אין חסינות מפני תופעה זו והקרבנות הם רבים…

את הכנס אירגנו "הנבחרים" לכנס הגיעו אנשי ציבור מכל הארץ בהם: שרת המשפטים, נשיאת בית המשפט המחוזי בתא, פרופסורים מהשורה הראשונה, מנכ"לי ארגונים העוסקים באלימות ברשת.

כנס_שיימינג.jpg

שרת המשפטים, איילת שקד פתחה את הכנס ונשאה דברים לצד אנשי אקדמיה בכירים, עיתונאים, אישי ציבור ויזמים טכנולוגים שנעתרו לבקשתו של עו"ד אבי עומר, להופיע בפני 450 בני נוער מתכנית "הנבחרים".

לצד הדוברים המכובדים שהציגו פרספקטיבות שונות בנושא שיימינג, הסתה ופגיעה ברשתות החברתיות בחלקו השני של הכנס הופיעו חברי צוות ההיגוי מקבוצת "הנבחרים" של פרויקט השיימינג אשר תכננו, הגו, המחיזו וביצעו קטעי משחק, סרטונים ויראליים, קטעי תאטרון, ושירים תחת הסלוגן "שיימינג –הבושה של כולנו ". ביצוע נדיר של שיר השיימינג ע"י נאהב וספיר מאשקלון.

בראיון נדיר הופיעה גם ש' נערה, שהפכה מקרבן ליזמת חברתית ואחת ממעצבות תכנית השיימינג.

עצירת השיימינג בפרויקט לאומי


"כנס דור המסכים וכבוד האדם" ,היווה יריית הפתיחה לפרויקט לאומי מקיף שיזמו בני הנוער בתוכנית הנבחרים בנושא :"שיימינג" ואלימות ברשת ,ומהווה עוד פרויקט מבית היוצרים של הפורום למצוינות חברתית.

אודות תכנית "הנבחרים"


תוכנית הנבחרים, הינה תוכנית שנכתבה ע"י עו"ד אבי עומר, מעורכי הדין הבולטים והמוערכים ,התוכנית הופעלה במסגרת קרן אליס ודוד ז"ל, על שמם של בני הזוג שהורישו את כל רכושם לחינוך ולפיתוח מנהיגות חברתית בישראל.

יו"ר הפורום למצוינות חברתית עו"ד אבי עומר:


"הנבחרים" הינו פרויקט לאומי יחיד מסוגו המאגד לראשונה את העולם האקדמאי, הפוליטי, האומנותי ביחד עם מוסדות ותאטראות לאומיים להעצמת נוער בעלי כישורי מנהיגות ומצוינות חברתית.
מדובר במיטב בני הנוער הערכיים ובעלי היכולת להוביל ולשאת את דגל האחריות החברתית.
"הנבחרים "אינה רק תכנית, זוהי תפיסת עולם ודרך חיים, זוהי תודעה חברתית גבוהה וניתוב כישרונות ברוכים של אלפי בני נוער בישראל, לביסוס ערכי היסוד של המדינה והעצמת אלו הזקוקים להם בכל פינה בישראל ".

היי סקול פסטיגל – שיר השיימינג "מילים פוגעות"

השנה לקחו אחריות על תופעת השיימנג גם מפיקי הפסטיגל והפיקו וערכו את כל הפסטיגל בהקשר של השיימינג.

בני נוער במפגש עם צמרת ההנהגה של המדינה


התוכנית פועלת בשיתוף אוניברסיטאות, מכללות, משרד החינוך, בית המשפט העליון, בית התפוצות תאטרונים בתי ספר למשחק, שגרירות ארה"ב, המכונים למורשת רבין בגין ובן גוריון ומוסדות לאומיים רבים והיא מבוססת על מפגש בלתי אמצעי עם צמרת ההנהגה של המדינה ,חתני פרס ישראל ,ואנשים שהטביעו את חותמם בחברה הישראלית זאת לצד סדנאות אינטראקטיביות להעצמה אישית ולהכרת החברה הישראלית בתחומים רלוונטיים.

חלק מסדרת פרויקטים


"כנס דור המסכים וכבוד האדם" הינו חלק מסדרת פרויקטים ארציים בעלי אימפקט לאומי בהם משתלבים הנבחרים כחלק מתכנית הכשרתם, בנק הפרויקטים כבר מונה למעלה מעשרה פרויקטים ארציים .

סרטון זה מסביר על תופעת הבריונות הנוראה. סרטון זה צולם למען מועצת התלמידים והנוער הארצית❤
https://www.youtube.com/watch?v=rgmauBWl2pk


אנחנו במערכת חי פה נלחמים כבר שנים בתופעת השיימינג. אנו נלחמים נגד השמצות, מקפידים לקבל תגובות בכל כתבה, שומרים על כבוד האדם ונמנעים גם מלפרסם שמות של חשודים, שלא הוגש נגדם כתב אישום, גם כאשר שמותיהם מתפרסמים בכלי תקשורת אחרים


תמונות נוספות מהכנס

לא ניתן להגיב