בטירת כרמל כולם התאחדו למען מטרה אחת: גינוי תופעת האלימות במשפחה • אורלי רביח וליאת קלאורה

כדורגלני הפועל טירת כרמל - נגד אלימות במשפחה (צילום: טירת כרמל)

ב-25 בנובמבר מציינים בכל העולם את היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים והשנה בטירת כרמל צוין הנושא בצעדה ובקמפיין תקשורתי להעלאת המודעות בקרב הציבור.

בשעת ערביים, עם השקיעה, נפגשו בבניין העירייה תושבים רבים, ביניהם עובדי עיריית טירת כרמל, נציגי ארגונים שונים בעיר, כולם יחד למען מטרה אחת משותפת – לגנות את תופעת האלימות במשפחה.

טירת כרמל – נגד אלימות במשפחה (צילום: טירת כרמל)

קולות רמים ליוו את הצעדה

מצוידים במטריות ממותגות, בצעדים נחושים, עשו דרכם בציר מרכזי בעיר לכיוון פארק גלי כרמל. מרגש במיוחד היה לראות את בני הנוער בהתגייסות ניכרת מהארגונים השונים ובקולות רמים שליוו את הדרך.

בסיום הצעדה, נערכה עצרת במעמד ראש העיר אריה טל, בה נשאו דברים גם סגנית מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים ומנהלת אגף קשרי קהילה אירמה אלואשוילי. לקחו חלק גם בני נוער מלהקת צלילי מית"ר, בנגינה ובשירה נוגעת ללב.

כדורגלני הפועל טירת כרמל נגד אלימות במשפחה | צפו

לצורך הקמפיין העירוני נרתמו כדורגלני הפועל טירת כרמל, בשיתוף פעולה מרגש, לצילום סרטון המגנה את תופעת האלימות במשפחה. הסרטון הינו חלק ממיזם עירוני של אירועי היום הבינלאומי בטירת כרמל, בשיתוף עם אגף הרווחה והשירותים החברתיים, אגף קשרי קהילה, מרכז תפנית והרשות לביטחון קהילתי.

שחקני הפועל טירת כרמל | צפו


לא תמיד רואים

אנו קוראים לתושבי טירת כרמל להגביר את המודעות לנורות האזהרה המסייעות בזיהוי מצבי אלימות במשפחה. חשוב לזכור שהאלימות אינה תמיד נראית לעין, ויכולה לבוא לידי ביטוי גם בהתעללות והתעמרות נפשית, בידוד חברתי, קנאה קיצונית, אובססיביות, אלימות כלכלית כגון ניצול ושליטה על מקורות הכנסה ומניעת צרכים בסיסיים לחיים.

מרכז "תפנית" למניעה וטיפול באלימות במשפחה

חשוב שכל תושב בעיר ידע על מרכז "תפנית", למניעה וטיפול באלימות במשפחה, אליו ניתן לפנות לקבלת סיוע, לשיפור הרווחה האישית והזוגית.

השירות העירוני נותן מענה טיפולי וסיוע לגברים ולנשים
אנחנו כאן בשבילכם,

התקשרו: 04-6803380

הכותבות:
אורלי רביח, מנהלת מרכז "תפנית", לטיפול ולמניעת אלימות במשפחה.
ליאת קלאורה, מנהלת הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול – ביטחון קהילתי טירת כרמל.

הגיבו כאן לכתבה